Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Има една девојка и она доаѓа у кафиќ и кога игра се гали низ целото тело како да игра стриптиз и постара е од мене 4-5 години и се распрашав за неа и ми кажаа дека е спонзоруша. Да ја прашам некад ете дали сака да има секс со мене, ништо озбиљно, или да си свиткам опаш? Иначе она е нај жена брате ,какви шупци има. Она е жена сваќаш. Кога ке ја погледнеш цела зрачи со секс аура.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Има една девојка и она доаѓа у кафиќ и кога игра се гали низ целото тело како да игра стриптиз и постара е од мене 4-5 години и се распрашав за неа и ми кажаа дека е спонзоруша. Да ја прашам некад ете дали сака да има секс со мене, ништо озбиљно, или да си свиткам опаш? Иначе она е нај жена брате ,какви шупци има. Она е жена сваќаш. Кога ке ја погледнеш цела зрачи со секс аура.
Само немој одма да и се залепиш и да ја прашаш дали подмачкува цевки :) Муабет одоколу, и ќе видиш по реакција, немој директно :tv:
 
Член од
28 октомври 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
Epa vaka, imam eden mnogu golem problem sto ne znam dali voopso ima resenie ama da ve prasam vas sto ke kazete... Odev so decko 2 godini i se bese ok, osobeno prvata godina, a potoa pocnavme da se odalecuvame i nekako ne ni odese, mnogu se zamarvme so gluposti i toa pridonese uste tolku za naseto raskinuvanje. Znaci raskinavme pred eden mesec, a mene seuste mi e mnogu tesko, inaku nie sme super "drugari", odime zaedno na kafe ama osekam deka toa samo zaludno mi dava nekoja nadez. Sakam da prasam dali da se boram za nego ili pak da ostavam rabotite da tecat pa da vidam dali vo idnina ke bide nesto??? POMAGAJTE :)))
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Epa vaka, imam eden mnogu golem problem sto ne znam dali voopso ima resenie ama da ve prasam vas sto ke kazete... Odev so decko 2 godini i se bese ok, osobeno prvata godina, a potoa pocnavme da se odalecuvame i nekako ne ni odese, mnogu se zamarvme so gluposti i toa pridonese uste tolku za naseto raskinuvanje. Znaci raskinavme pred eden mesec, a mene seuste mi e mnogu tesko, inaku nie sme super "drugari", odime zaedno na kafe ama osekam deka toa samo zaludno mi dava nekoja nadez. Sakam da prasam dali da se boram za nego ili pak da ostavam rabotite da tecat pa da vidam dali vo idnina ke bide nesto??? POMAGAJTE :)))
Па ако се смирите нема да биде исто, али ако мислиш дека ќе се поправат грешките што сте ги праеле и стварно го сакаш повеќе од другар почекај некое време уште да видиш како ке одат работите и освои го пак :wink:
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Epa vaka, imam eden mnogu golem problem sto ne znam dali voopso ima resenie ama da ve prasam vas sto ke kazete... Odev so decko 2 godini i se bese ok, osobeno prvata godina, a potoa pocnavme da se odalecuvame i nekako ne ni odese, mnogu se zamarvme so gluposti i toa pridonese uste tolku za naseto raskinuvanje. Znaci raskinavme pred eden mesec, a mene seuste mi e mnogu tesko, inaku nie sme super "drugari", odime zaedno na kafe ama osekam deka toa samo zaludno mi dava nekoja nadez. Sakam da prasam dali da se boram za nego ili pak da ostavam rabotite da tecat pa da vidam dali vo idnina ke bide nesto??? POMAGAJTE :)))
Да раскинеш и да се фатиш пак е сосема нормална работа. Понекогаш е фино да се направи пауза. Види како ќе одат работите. Ако можеш да поставиш врска на поразлична основа и други односи ОК ако не заеби ствар. Ако мислиш дека може да се ондесувате различно од порано тогаш е ОК.
И не биди пасивана т.е. само да реагираш на него биди проактивна т.е. промени го и твоето однесување. На тоа се заебуваат често жените.:helou:
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
Ако сте навистина другари, ќе остане на исто, па дури и ќе стане подобро ако се измувате. Одличен начин, меѓу другото, и да провериш колку сте другари.

Само напред.

fala mn za podrskata...me ohrabrivte ali sepak sum vo golema dilema...ke razmislam
 
Член од
28 октомври 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
I jas mislev deka ne e losa rabota pauzata, ama sega ne mislam taka zasto ponekogas mi e strav da odi se vo toj pravec sto jas ne go posakuvam( da se odalecime uste tolku i nikogas poveke da ne bideme zaedno).. No ajde, sto drugo mi preostanuva osven da cekam :toe:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
I jas mislev deka ne e losa rabota pauzata, ama sega ne mislam taka zasto ponekogas mi e strav da odi se vo toj pravec sto jas ne go posakuvam( da se odalecime uste tolku i nikogas poveke da ne bideme zaedno).. No ajde, sto drugo mi preostanuva osven da cekam :toe:
Мислам дека советите беа баш обратни - да не чекаш.

Почни да излегуваш и на други кафиња, и со други друштва (по можност и машки). Види што е она што си го барала и си го гледала кај него. Земи си време за себе и преиспитај се како реагираш на машко, генерички. Пробај да го апстрахираш бившиот и да не го сметаш како „љубовта на твојот живот“ (не е), туку како некој кој ти оставил наголем впечаток и со кој си доживеала најголема љубов (ова е само моја претпоставка, поправи ме ако не е така).

А потоа разбери дека штом тоа си го постигнала еднаш, можеш да го постигнеш пак. Единствената разлика е што сега веројатно ти ќе треба да се потрудиш да им пристапуваш на таквите мажи, наместо тие тебе. Тука си во предност што си женско, па по некоја традиција ќе имаш повеќе луѓе што ќе те бркаат тебе, отколку што ти ќе треба да бркаш, па ќе имаш повеќе избор.
 
Член од
28 октомври 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
Мислам дека советите беа баш обратни - да не чекаш.

Почни да излегуваш и на други кафиња, и со други друштва (по можност и машки). Види што е она што си го барала и си го гледала кај него. Земи си време за себе и преиспитај се како реагираш на машко, генерички. Пробај да го апстрахираш бившиот и да не го сметаш како „љубовта на твојот живот“ (не е), туку како некој кој ти оставил наголем впечаток и со кој си доживеала најголема љубов (ова е само моја претпоставка, поправи ме ако не е така).

А потоа разбери дека штом тоа си го постигнала еднаш, можеш да го постигнеш пак. Единствената разлика е што сега веројатно ти ќе треба да се потрудиш да им пристапуваш на таквите мажи, наместо тие тебе. Тука си во предност што си женско, па по некоја традиција ќе имаш повеќе луѓе што ќе те бркаат тебе, отколку што ти ќе треба да бркаш, па ќе имаш повеќе избор.
Sakam da kazam da cekam vo vrska so nego, a ne vo vrska so drugite (do sega ne sum bila so drug)... A najgolemiot problem e sto posle nego ne mozam da se zamislam so drug iako do sega veke i imav prilika da bidam, jas sepak nemam ednostavno interes za da bidam so drug i stvarno ne znam sto treba da znaci ova sto mi se slucuva... ahhhh za zalenje sum :)
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
epa vaka znaci: jas imam eden drugar na koj mu kazuvam nekoi moi problemi,tajni a isto taka i toj mene...btw sto e najvazno jas sum zaljubena vo nego:S:S...aj kazete mi dali ako se smuvam so nego se ke ostane kako porano(da bideme drugari) ili od toa nisto nema da ostane?...inace i dvajcata sme po malce sramezlivi ali nekako jas poveke:D....plss odgovorete nezz sto da pravam...btw edna drugarka saka da mi go mesti zatoa ve prasuvam za muvanje:S
Дали тоа ќе останете другари се зависи од вас. А највеќе од него. Може ќе бидете другари ама верувај дека нема да го имаш истото чувство кон него што си го имала. Ако мислиш дека премногу ти значи и си заљубена многу во него, тогаш смувајте се. Ама гледај да не остане тоа само на едно мување, мислам ако сакаш ти повеќе од ова. Тоа е мојот совет.

стави во коверт 50 евра и дај и ги... тоа ќе ја усреќи :pipi:
Јас не се сложувам со оваа членка. Не секој се радува на пари. Има некој што знае да се израдува и на најмалата ситница. Мојот предлог е да и купиш нешто што најмногу би ја израдувало, или пак однеси ја на вечера негде. Па како мала пажња купи една ружа. Сепак мислам дека тоа би било најдобро. Тоа е мојот предлог, можеби нема да ти се допаѓа но сепак се потрудив и помогнав колку што можев. :salut:
П.С. Љубовта и среќата со пари не се купуваат.
 
Член од
14 јануари 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Па вака сеа: Го сакам девојчето, а како што гледам ја сака и мој другар. Тој постојано и се приближува, а таа го одбива. А кога јас ќе ја гледам во очи, истото тоа го прави и таа. Па мислам дека чуствува нешто за мене. Како да ја привлечам, како да ја освојам на некој начин што се вели. Ве молам помогнете ми. Многу го сакам девојчето. А несакам другар ми да ме превари. :(
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Па вака сеа: Го сакам девојчето, а како што гледам ја сака и мој другар. Тој постојано и се приближува, а таа го одбива. А кога јас ќе ја гледам во очи, истото тоа го прави и таа. Па мислам дека чуствува нешто за мене. Како да ја привлечам, како да ја освојам на некој начин што се вели. Ве молам помогнете ми. Многу го сакам девојчето. А несакам другар ми да ме превари. :(
Па очигледно веќе си ја освоил. Just, kiss the girl.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Па вака сеа: Го сакам девојчето, а како што гледам ја сака и мој другар. Тој постојано и се приближува, а таа го одбива. А кога јас ќе ја гледам во очи, истото тоа го прави и таа. Па мислам дека чуствува нешто за мене. Како да ја привлечам, како да ја освојам на некој начин што се вели. Ве молам помогнете ми. Многу го сакам девојчето. А несакам другар ми да ме превари. :(
Ти треба храброст во ситуацијава :wink: Се согласувам со Викторгг. За другар ти да не те превари пробај си ја среќата ти прв, собери храброст и бакни ја.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Па вака сеа: Го сакам девојчето, а како што гледам ја сака и мој другар. Тој постојано и се приближува, а таа го одбива. А кога јас ќе ја гледам во очи, истото тоа го прави и таа. Па мислам дека чуствува нешто за мене. Како да ја привлечам, како да ја освојам на некој начин што се вели. Ве молам помогнете ми. Многу го сакам девојчето. А несакам другар ми да ме превари. :(
Кој превари, тој товари!
Ако другар ти ти нема кажано дека му се свиѓа типкава слободно пушти и се, а ако ти има кажано мислам дека би било добро да разговараш со него, да му кажеш дека те привлекува и тебе тоа девојче и дека сакаш да и се пуштиш пошо кај него нема успех и дека сакаш сега ти да си ја пробаш среќата.
 

edy

Член од
17 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
се гледам со едно девојче скоро 2 месеци но ми е премногу затворено кога сме заедно сме супер се убаво си поминуваме,не се гледаме често,но кога не сме заедно понекогаш ми недостига сакам да и се јавам ама никогаш не крева кога и вртам, се или после некој саат она се јави и секогаш има изговор...не се слушаме често ама комуникацијата кога не сме заедно некако ни е тапа,не ме нервира што не се јавува ако сака ке се јави ама ме оладува само поише,а сакам да комуницирам не секој ден ама тогаш кога ке и се јавам бар да крене а не после некој саат се губи тоа..дали нејќе да се зближува толку штознам...јас не ја напињам не ни се лутам онака си се смеам цело време,знам еднаш како и спомнав зашто така она вика нема проблем ќе се слушаме почесто ама пак истото,некогаш ме буни....убаво ми е со неа ама понекогаш сакам и кога не сме заедно пак да имаме некаков контакт,а ако па продолжам да и се јавувам или пак да и зборам што не се јавува да не ме сфати погрешно да мисли уште дека е рано...несакам цело време да се слушаме ама бар онолку колку да не биде само за договарање за да се видиме:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom