Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Перо , мораш да почнеш да се контролираш повеќе човече. Не ти излегува смешно/глупо ко си ги читаш постовите??

Океј е и да направиш шала (онаму каде што има простор), ама да одговараш вака??

@azderce поставил прашање, има проблем, и ти како му помогна да го реши - ,, оди во софијата некој ден се подава МОЛБА за прекратената процедура и ако си им убав ке ти дадат пасаош ако не НЕ ,,?

Вака одговара човек со над 30 години?

Од друга страна и самиот кажа дека еднаш си бил прекратен нели ? И сеа по твојата логика испаѓа дека си ружен!?

Контролирај се повеќе во иднина, да не излагаш бар смешен ако не друго.
немисе верува дека постојат гнасе КАКО ТЕБЕ е*****н идиот колку човек помага толку нечини,иди ЛЕЧИСЕ побарај помош очигледно имаш проблем..и во иднина не се вмешувај[DOUBLEPOST=1471740113][/DOUBLEPOST]
Јас барам одговор од некој што искрено сака да си помагаме, За ваков одговор НЕ БЛАГОДАРАМ
како сакаш,пробав да ти помогнам но очигледно ти било досадно незнаеш што друго да правиш освен овде,,,а за молбата ТЕ МОЛАМ барем можеш да се јавиш кај МЛАДЕНОВ ке слушнеш од него лично дека прекратените од 2012 можат да се вратат со МОЛБА,,ТАКА БИЛО ДОГОВОРЕНО,,,и искрено мислев дека порблемот е во сите вас затоа што ги обвинувате посредниците за неажурност но не било така СТЕ БИЛЕ ВО ПРАВО,вашите посредници каснат премногу со информации.,..прави што знаеш..[DOUBLEPOST=1471740337][/DOUBLEPOST]
Zalam ama ako si prekraten nemas pravo na zalba.Podnesuvas odnovo so prepis na proishodot od dabc pobrzo odi vtorpat
извини не не е точно,,,,,јас подавам по вторпат наново и процедурата за разлика од 2012 е подолга,значи кога аплицираш по вторпат не ти даваат ПРОИСХОТ само ДУПЛИКАТ ПРОИСХОТ барем така е во мојот случај.......
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2014
Мислења
36
Поени од реакции
23
Zdravo na site vo petokot na mojot drugar mu se smeni statusot od dopolnitelna vo cekanje za potpis ima odneseno dokumenti od negov prv bratuced i e od 2013 godina interviju so brojce 10285
 
Член од
28 ноември 2012
Мислења
91
Поени од реакции
46
Добро утро на ситe,имам поднeсeно 2015 Дeкeмври мeсeц во битола нeможам уштe до бројчeто да допраам? Дeмeк одмори јави сe другиот мeсeц иначe одам прeку татко ми тој има вeкe 7 год пасош.
Да нe има нeкој што нeможe да го добиe бројчeто како мeнe :pos:
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Со што документи си?
Ако си со родител и се биде ок,сега треба само да чекаш едно година и пол до указ/државјанство.
Во тој период и ќе дознаеш дали се е ок,односно дали ќе те одобрат или не.
Инаку бидејќи си преку амбасада не е исклучено да ти се случат некои компликации,ништо страшно но можат да те замараат и удоговлечат да чекаш за пасош уште додатно неколку месеци.
Kakvi komplikacii i zamrazuvanje?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Добро утро на ситe,имам поднeсeно 2015 Дeкeмври мeсeц во битола нeможам уштe до бројчeто да допраам? Дeмeк одмори јави сe другиот мeсeц иначe одам прeку татко ми тој има вeкe 7 год пасош.
Да нe има нeкој што нeможe да го добиe бројчeто како мeнe :pos:
Кога беше на интервју?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
pred malku pisav so mladenov na facebook i go prasav za prekratenite. mi rece deka tie sto imaat podneseno potvrda od bkks a se prekrateni gi vrakjale od 1 vi avgust vo procedura,a tie sto se kako mene bez potvrda od kaj nego a se prekrateni tie trebalo da pocekaat do 1 vi septemvri da se reselo za niv. ako nekoj nesto znae neka pise.
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
pred malku pisav so mladenov na facebook i go prasav za prekratenite. mi rece deka tie sto imaat podneseno potvrda od bkks a se prekrateni gi vrakjale od 1 vi avgust vo procedura,a tie sto se kako mene bez potvrda od kaj nego a se prekrateni tie trebalo da pocekaat do 1 vi septemvri da se reselo za niv. ako nekoj nesto znae neka pise.
Ti so kakvi dokimenti si padnat?
 
Член од
12 мај 2016
Мислења
13
Поени од реакции
11
Здраво ван гоговци :zver:
Јас го земамв дражвјанството и сега треба да чекам уште еден месец за пасош во рака такали е?
 
Член од
20 август 2016
Мислења
36
Поени од реакции
12
Po vasite iskustva poveke se zavlekuva rabotata preku ambasada taka ili..? Vo Bitola imam zakazano davanje dokumenti i mi kazaa deka vednas ke bide intervjuto, preku roditel sum. A kolku otprilika se ceka za brojceto? Zar iako go pomineme intervjuto pak moze da najdat zamerki?
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Дали некој знае, откако би излегол указот.....дали е ограничено со време до кога смее да се подигне ? Или може да се одолговлекува пример 2-3 години . Прашувам зошто ќе почнам апликација за Нов Зеланд, големи се шансите да заминам пред да излезе укозат, а не би ми се исплатило веднаш да се враќам.... Ако знае некој нека пише.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom