Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Абе го знам јас него многу одамна.. Пред да се фатам со дечко ми се свиѓавме, ама не направивме ништо, дека бевме школски.. А сега не знам. Дека нон стоп сме заедно... Знаете како иде :toe:
А ти го сакаш дечко ти ?!
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Aма јас не сум имала до сега односи :kesa:
??!?!?!?!?!?!!?!!?!!!?!??!?!?!

Девојче, брзо фаќај некого и води го во кревет, зашто да бидеш во врска без секс е недозволиво (исто така е и неефикасно).

Значи, ако разбрав од следните мислења: ти имаш дечко, но не си имала односи со него... А повеќе време поминуваш со другар му и со него повеќе се дружите, а дечко ти ти е про форма... Ти се бендисува другарот...



Ако со дечко ти одите кратко време, можеби треба да поразговарате околу ова, во смисла *ти* нему да му побараш односи. Но ако со дечко ти сте долго време (збориме 3-4-5 месеци) без секс, тогаш работата е јасна - откачувај го него и фаќај се со другарот.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
А на мене да ми помогне некој? Го САКАМ многу мојот најдобар другар и на дечко ми најдобар другар.. Многу го сакам. Не знам што да правам бе лелеле.. ХЕЛП!
Тројка му е мајката...:)
 

Провокаторот

Провокатор до СМРТ !
Член од
6 декември 2009
Мислења
33
Поени од реакции
3
Вака дечки сега. Заљубен сум во една девојка од глава до пети:nesvest:. Си пишаме на мсн,фејсбук,скајп ставам лајкови и она ми враќа и се така и се така... Ја прашав еден ден дали сака да се мува со мене преку смс порака она вика хмммммм... Одам у живо и викам сакаш ли и ме одби... Отогаш па досега си немаме нишо кажано а ја сакам ја сакамммм незнам колку :С:С:С Дајте постарите и поискусните некопј совет ве молам....
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Вака дечки сега. Заљубен сум во една девојка од глава до пети:nesvest:. Си пишаме на мсн,фејсбук,скајп ставам лајкови и она ми враќа и се така и се така... Ја прашав еден ден дали сака да се мува со мене преку смс порака она вика хмммммм... Одам у живо и викам сакаш ли и ме одби... Отогаш па досега си немаме нишо кажано а ја сакам ја сакамммм незнам колку :С:С:С Дајте постарите и поискусните некопј совет ве молам....
Не прашувај. Мувај.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Тројка му е мајката...:)
изгледа друг спас нема...:wink:

Вака дечки сега. Заљубен сум во една девојка од глава до пети:nesvest:. Си пишаме на мсн,фејсбук,скајп ставам лајкови и она ми враќа и се така и се така... Ја прашав еден ден дали сака да се мува со мене преку смс порака она вика хмммммм... Одам у живо и викам сакаш ли и ме одби... Отогаш па досега си немаме нишо кажано а ја сакам ја сакамммм незнам колку :С:С:С Дајте постарите и поискусните некопј совет ве молам....
немој да си престанал со мување,мораш да бидеш за некои работи доста напорен,и на крајот ќе се смувате:toe:
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Вака дечки сега. Заљубен сум во една девојка од глава до пети:nesvest:. Си пишаме на мсн,фејсбук,скајп ставам лајкови и она ми враќа и се така и се така... Ја прашав еден ден дали сака да се мува со мене преку смс порака она вика хмммммм... Одам у живо и викам сакаш ли и ме одби... Отогаш па досега си немаме нишо кажано а ја сакам ја сакамммм незнам колку :С:С:С Дајте постарите и поискусните некопј совет ве молам....
Викни ја на кафе да излезете. Тоа барем нека прифати. И додека праите муабет ти започни ја оваа тема. И прашај ја дали воошто сака да има нешто со тебе и што чуствува спрема тебе. Ако нејќе ништо ќе останете другари. А ако сака нешто повеќе.. нека ти каже. Најдобро е во 4 очи. Со тебе сме. Good Luck. :wink:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Вака дечки сега. Заљубен сум во една девојка од глава до пети:nesvest:. Си пишаме на мсн,фејсбук,скајп ставам лајкови и она ми враќа и се така и се така... Ја прашав еден ден дали сака да се мува со мене преку смс порака она вика хмммммм... Одам у живо и викам сакаш ли и ме одби... Отогаш па досега си немаме нишо кажано а ја сакам ја сакамммм незнам колку :С:С:С Дајте постарите и поискусните некопј совет ве молам....
Си направил грешка шо си ја прашал така дали сака да се мува со тебе,тоа треба полека полека.Прво покани ја да испаднете некаде немора на кафе,одете некаде седнете,муабетете па на крај и немора да бидете сами,може и друштво и полека доближи и се преку муабети и искажувај чувства спрема неа...ако и тоа го одбива тогаш мој совет да не напнуеш оти ќе ја изгубиш и како другарка...
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
3
??!?!?!?!?!?!!?!!?!!!?!??!?!?!

Девојче, брзо фаќај некого и води го во кревет, зашто да бидеш во врска без секс е недозволиво (исто така е и неефикасно).

Значи, ако разбрав од следните мислења: ти имаш дечко, но не си имала односи со него... А повеќе време поминуваш со другар му и со него повеќе се дружите, а дечко ти ти е про форма... Ти се бендисува другарот...



Ако со дечко ти одите кратко време, можеби треба да поразговарате околу ова, во смисла *ти* нему да му побараш односи. Но ако со дечко ти сте долго време (збориме 3-4-5 месеци) без секс, тогаш работата е јасна - откачувај го него и фаќај се со другарот.
Со дечко ми идам година ипол .
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Вака дечки сега. Заљубен сум во една девојка од глава до пети:nesvest:. Си пишаме на мсн,фејсбук,скајп ставам лајкови и она ми враќа и се така и се така... Ја прашав еден ден дали сака да се мува со мене преку смс порака она вика хмммммм... Одам у живо и викам сакаш ли и ме одби... Отогаш па досега си немаме нишо кажано а ја сакам ја сакамммм незнам колку :С:С:С Дајте постарите и поискусните некопј совет ве молам....
Фати ја на сец. :) Пролапај ја без предходна подготовка коа најмалку ќе очекува, уствари моеш претходно да се однесуваш некое време (малку ден, два) ладно кон неа и коа ќе ти се доближи да ја пролапаш.

За другарка ако ја изгубиш ич кур да не те боли, и така она за тебе никоаш нема да биде другарка.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
91
Поени од реакции
10
Вака дечки сега. Заљубен сум во една девојка од глава до пети:nesvest:. Си пишаме на мсн,фејсбук,скајп ставам лајкови и она ми враќа и се така и се така... Ја прашав еден ден дали сака да се мува со мене преку смс порака она вика хмммммм... Одам у живо и викам сакаш ли и ме одби... Отогаш па досега си немаме нишо кажано а ја сакам ја сакамммм незнам колку :С:С:С Дајте постарите и поискусните некопј совет ве молам....

А случајно да не станува збор само за голема страст и привлечност, зашто заљубеност е голем збор. Но сега тоа не е ни толку битно во овој случај.
Според мене многу си погрешил што си ја прашал такво нешто преку смс, би те посоветувала во иднина да бидеш повнимателен и пред да направиш нешто добро да размислиш, зашто има секакви карактери(во карактерот на ова девојче ова не ти успеало).
Штом е таква работата не чекај прва таа да ти рече нешто, преземи ти нешто од твоја страна, но нешто што би делувало пријателски и не премногу нападно.
Според мене би требало со ова девојче да си пострплив, поспонтан и другото со текот на времето ќе си дојде на место, ако воопшто треба да си дојде, ако не за жал ќе треба да си ја побараш среќата на друго место.
Како и да е, ти посакувам мноогу среќа, па се надевам дека наскоро ќе ни се пофалиш дека сте заедно.:helou:
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Со дечко ми идам година ипол .
Сонце ти очигледно си играш мајтап со нас ..може ли од тебе да слушнеме како ти размислуваш како според тебе е најправилно да постапиш и овде да ти кажеме дали правилно си одлучила ..пошо ова тебе те засега најмногу и не е можно воопшто да не си размислувала како да си го решиш проблемот и бдw (лил адвајс) не се остава празно место па точка да ставаш.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
3
Сонце ти очигледно си играш мајтап со нас ..може ли од тебе да слушнеме како ти размислуваш како според тебе е најправилно да постапиш и овде да ти кажеме дали правилно си одлучила ..пошо ова тебе те засега најмногу и не е можно воопшто да не си размислувала како да си го решиш проблемот и бдw (лил адвајс) не се остава празно место па точка да ставаш.

Од брзање не сум приметила за празно место. Немај гајле, писмена сум. Иначе ја мислам да почекам некое време сега за сега(една недела или две, колку е потребно), ке се одалечам од двајцата. Па да видам, ако стварно не го сакам дечко ми, мислам дека најдобро е да раскинеме. А од другарот ќе се тргнам и од него. Па ќе видиме натаму времето ќе покаже. Ама некако тешко ми е, тоа ми е проблемот, не можам да се решам да се тргнам од нив. Ама ќе пробам па ќе видиме. Ќе ви пишам што се случува... А не си играм мајтап во никој случај. Туку ми требаше совет. Не сакам да прашувам други, зашто знаете какви се луѓето... Од мравка прават слон.. Фала иначе !:smir:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Од брзање не сум приметила за празно место. Немај гајле, писмена сум. Иначе ја мислам да почекам некое време сега за сега(една недела или две, колку е потребно), ке се одалечам од двајцата. Па да видам, ако стварно не го сакам дечко ми, мислам дека најдобро е да раскинеме. А од другарот ќе се тргнам и од него. Па ќе видиме натаму времето ќе покаже. Ама некако тешко ми е, тоа ми е проблемот, не можам да се решам да се тргнам од нив. Ама ќе пробам па ќе видиме. Ќе ви пишам што се случува... А не си играм мајтап во никој случај. Туку ми требаше совет. Не сакам да прашувам други, зашто знаете какви се луѓето... Од мравка прават слон.. Фала иначе !:smir:
Нема тешко ти е.Остави ги и двајцата.Очигледно не го сакаш дечко ти.За другар му имаш само страст.
Ако почнеш со другар му,СИГУРНА СУМ дека ке кажеш,леле ама јас го сакам дечко ми.
И ке направиш збрка во која највиновна ке си ти.
Затоа послушај и бегај од двајцата.
Ке дојде некој трет поинтересен.
 

Провокаторот

Провокатор до СМРТ !
Член од
6 декември 2009
Мислења
33
Поени од реакции
3
Ви благодарам на советите дечки.....:smir: А да и тоа заборавив да ви кажам утре на девојката и е роденден па и купив меченце АЈ ЛАВ ЈУ :) Што да направам да биде нешто или да останам ладен ко вие шо кажувате ВИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ НА СОВЕТИТЕ !

Едит: Не ми враќа лајкови на ФБ а нејзиниот профил е полн од мене :С
 

Kajgana Shop

На врв Bottom