Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
5 ноември 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
Во врска со секс...... Дали треба да се стаи кондом ако ти е сефте ? :uvo:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Вие шТо мислите,да и го дадам пассот или не ... ?
Во никој случај да не си и го дал пасот!

1. Ќе ти го смени топикот - Јас сум ГЕЈ!
2. Ќе почне да пишува со твоите другари - ќе се преправа дека си ти и ќе и се пушта во твое име.
3. Со твоите другарки ќе почне да си прави женски муабети.

Во врска со секс...... Дали треба да се стаи кондом ако ти е сефте ? :uvo:
Не е задолжително ако сакаш на млади години да станеш папа...
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Во врска сум 9 месеци.
Не е проблем ама сакам совет.

Мислите ли дека е правилно следново:

  • И забранив да има профил на ФБ
  • Го знам пассот нејзин на МСН
А јас:

  • имам профил на ФБ
  • и не и го давам пасвордот мој од МСН
Ова ми личи на изживување.Прво се читаш ли што си пишал?Кој к*р фактор си ТИ да и забраниш на неа нешто?Второ не се прашуваш како би ти било кога би си ги смениле улогите?Трето и запамти си за понатаму, можеш да и забрануваш СЕ, ама она ако сака да напраи нешто ќе напраи.Нема потреба од такво саможивничко понашање со кое мислиш дека си фраер, а у очите на други изглеаш како лигуш.Биди маж и задржи ја девојката покрај тебе без забрани, затоа што како што сакаш ти да имаш слобода така и она сака.

Еден период напињаше да и го дадам пассот мој но јас не го дадов а како причина ја наведов дека имам бизниси и муабети( мои приватни работи) за кои таа а и некој друг не сакам да ги знае. Е сега испаѓа дека јас не сум феР, секогаш е по мое и слично + и сум бил сомнителен:)
На листа на мсн, имам другарки со кои опуштено се зезам, контактирам. Почнуваат со како си дарлинг, злато, на крај тс ова она...
Све тоа е другарски ама мислам дека таа тоа нема да го свати...
Значи сакаш ти на тебе да ти биде убаво, а она не е битна.Ти сакаш се да контролираш а да не те контролираат.Само знај дека СЕ СЕ ДОЗНАВА, порано или подоцна.
За болдираното, ако и објасниш на девојка ти она ќе те разбере дека имаш другарки, вака испаѓа дека криеш од неа.Кога се убаво би објаснил, нема да ти бара ни пасс ни ништо.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
[/list]
Ова ми личи на изживување.Прво се читаш ли што си пишал?Кој к*р фактор си ТИ да и забраниш на неа нешто?Второ не се прашуваш како би ти било кога би си ги смениле улогите?Трето и запамти си за понатаму, можеш да и забрануваш СЕ, ама она ако сака да напраи нешто ќе напраи.Нема потреба од такво саможивничко понашање со кое мислиш дека си фраер, а у очите на други изглеаш како лигуш.Биди маж и задржи ја девојката покрај тебе без забрани, затоа што како што сакаш ти да имаш слобода така и она сака.


Значи сакаш ти на тебе да ти биде убаво, а она не е битна.Ти сакаш се да контролираш а да не те контролираат.Само знај дека СЕ СЕ ДОЗНАВА, порано или подоцна.
За болдираното, ако и објасниш на девојка ти она ќе те разбере дека имаш другарки, вака испаѓа дека криеш од неа.Кога се убаво би објаснил, нема да ти бара ни пасс ни ништо.
Прв болд: Не сум шовинист.

Втор болд: Дечко
Има причини поради кои сум и го забранил фејсбукот за кои ти не си доволно информирана.
За слобода...има не се секирај ти.:wink:
Трет болд: нема шТо да дознае.

БТВ:Побарав совет за пасс. на МСН. Убав предлог...и да се обидам да и објаснам, тешко дека ќе свати.

Најверојатно ќе треба да и го дадам пассот а на другарките мои(две-три) ќе им кажам поединечно на секоја во иднина да не ги употребуваат тие изрази(дарлинг,душо,тс и слично).
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Да забраниш на девојка нешто како пример фејсбук или мсн, излегување со другарки и остало е тотално ретардирано.
Ако мислиш дека е предобра за тебе па ке ти бега за друг, ондак раскини и на време.
А уствари и она има толку памет штом те трпи. Мене некоја девојка така да ме тинтра ке ја отерам у п.м. и ке и раскинам :) ...Forever!
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Прв болд: Не сум шовинист.

Втор болд: Дечко
Има причини поради кои сум и го забранил фејсбукот за кои ти не си доволно информирана.
За слобода...има не се секирај ти.:wink:
Трет болд: нема шТо да дознае.

БТВ:Побарав совет за пасс. на МСН. Убав предлог...и да се обидам да и објаснам, тешко дека ќе свати.

Најверојатно ќе треба да и го дадам пассот а на другарките мои(две-три) ќе им кажам поединечно на секоја во иднина да не ги употребуваат тие изрази(дарлинг,душо,тс и слично).
Со оглед на твоите годинки што си ги пишал, ако ова ти е прва сериозна врска или брзо ќе заврши или ќе ти набие девојка ти рогови големи како на елен.Така да, наместо ку*чење подобро приземји се и размисли за твоите постапки.Кој што високо лета, ниско паѓа и не заборавај дека не треба да му го правиш на друг она што не сакаш да ти го прават тебе.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Со оглед на твоите годинки што си ги пишал, ако ова ти е прва сериозна врска или брзо ќе заврши или ќе ти набие девојка ти рогови големи како на елен.Така да, наместо ку*чење подобро приземји се и размисли за твоите постапки.Кој што високо лета, ниско паѓа и не заборавај дека не треба да му го правиш на друг она што не сакаш да ти го прават тебе.
Ау ..новиот Нострдамус :aplauz:

Мој живот, моја врска, моја работа...капираш ?
Побарав совет за едно, ти ми мешаш тука баби и жаби.

П.С Те молам да не одиме ОТ да не ја расипуваме темата.:back:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ау ..новиот Нострдамус :aplauz:

Мој живот, моја врска, моја работа...капираш ?
Побарав совет за едно, ти ми мешаш тука баби и жаби.

П.С Те молам да не одиме ОТ да не ја расипуваме темата.:back:
Добро де... само колку ќе ти стои Садам Хусеин режимот е прашање. Советите се за твое добро, сакаш послушај ги, сакаш терај по твое.

Ионака е твоја врска, твоја работа, сите што се потрудиле да ти одговорат, одговориле со една намера ДА ОПСТОИ врската. Ако беше за да те зезнат ќе добиеше охрабрување во она што си го започнал да го правиш.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Добро де... само колку ќе ти стои Садам Хусеин режимот е прашање. Советите се за твое добро, сакаш послушај ги, сакаш терај по твое.

Ионака е твоја врска, твоја работа, сите што се потрудиле да ти одговорат, одговориле со една намера ДА ОПСТОИ врската. Ако беше за да те зезнат ќе добиеше охрабрување во она што си го започнал да го правиш.
А што мислиш ти а и makedonka 1985 дека јас ако сум и забранил еден испосран фејсбук ( со причина и обострано согласување) дека владее меѓу нас режимов твој...a.k.a Садам Хусеин ?

Не баце, за ваше инфо...обратно е. Слободна е, кај сака да оди, да шета и сл.
Само не ми е јасно од кај таа слика ја добивте дека јас диктирам режим поради еден ФБ. :toe:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Мој живот, моја врска, моја работа...капираш ?
Па зошто тогаш бараш совет? :uvo:

Побарав совет за едно, ти ми мешаш тука баби и жаби.
Да де јасно ми е мене за што побара совет, затоа и ти одговорив така како што треба.Такви "фраери" (и забранив ова и забранив она на девојка ми, па се фалат на форум и јачаат его) веќе одамна не се у мода.

Ау ..новиот Нострдамус
п.с.Кога сакаш да се праиш "маж" и да забрануваш некои работи на девојка ти, не користи финти од градинка.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Во врска сум 9 месеци.
Не е проблем ама сакам совет.

Мислите ли дека е правилно следново:

  • И забранив да има профил на ФБ
  • Го знам пассот нејзин на МСН
А јас:

  • имам профил на ФБ
  • и не и го давам пасвордот мој од МСН
Еден период напињаше да и го дадам пассот мој но јас не го дадов а како причина ја наведов дека имам бизниси и муабети( мои приватни работи) за кои таа а и некој друг не сакам да ги знае. Е сега испаѓа дека јас не сум феР, секогаш е по мое и слично + и сум бил сомнителен:)


На листа на мсн, имам другарки со кои опуштено се зезам, контактирам. Почнуваат со како си дарлинг, злато, на крај тс ова она...
Све тоа е другарски ама мислам дека таа тоа нема да го свати...

Вие шТо мислите,да и го дадам пассот или не ... ?
Значи се шо ти кажа македонка можеш да прифанеш како совет плус дајте бре доста со фб и мсн карања еден куп врски се растурија за глупости и да најпаметното шо ти го кажа македонка да го запомнеш АКО САКА НЕшТО ДА НАПРАВЕ КЕ НАПРАВЕ па ако сакаш и у џеб и се стај и да не прај глупости како нов мсн со 7ипол пријатели и тој да и го дадеш оти замисли како ши ти правеш нов мсн она мош ке си направе нов фб или мсн брз ти да знаеш значи секогаш се ставај на спротивната страна.И ако мислиш дека поради некоја си причина она не треба да има фб остај ја сама нека сфане не и забранувај може да има контраефект .позз
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
А што мислиш ти а и makedonka 1985 дека јас ако сум и забранил еден испосран фејсбук ( со причина и обострано согласување) дека владее меѓу нас режимов твој...a.k.a Садам Хусеин ?

Не баце, за ваше инфо...обратно е. Слободна е, кај сака да оди, да шета и сл.
Само не ми е јасно од кај таа слика ја добивте дека јас диктирам режим поради еден ФБ. :toe:
Баце, кога си дошол на ниво да ставаш забрани.... треба да се запрашаш што не е во ред со тебе.

Чоек сам треба да е свесен што сака во животот, со сила на чоек можиш да му земиш, неможиш да му дајш (ќе го фрли по 10 метра)...

И немам намера да ти реплицирам повеќе, само треба да си размислиш тро за последиците од одредени постапки.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А што мислиш ти а и makedonka 1985 дека јас ако сум и забранил еден испосран фејсбук ( со причина и обострано согласување) дека владее меѓу нас режимов твој...a.k.a Садам Хусеин ?

Не баце, за ваше инфо...обратно е. Слободна е, кај сака да оди, да шета и сл.
Само не ми е јасно од кај таа слика ја добивте дека јас диктирам режим поради еден ФБ. :toe:
Извини дечко да те прашам нешто...ти е страв да не те извара женска ти,дека ке те повреди ???

Ако е така,побрзо ке те извара ако и се праиш шериф...ако си муж седни прај муабет со неа мушки за сите проблеми и што не сакаш да ти прави и крај,не знам што има да и забрануваш профил на ФБ...или изгледа премногу си љубоморен,,,:toe:
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Извини дечко да те прашам нешто...ти е страв да не те извара женска ти,дека ке те повреди ???

Ако е така,побрзо ке те извара ако и се праиш шериф...ако си муж седни прај муабет со неа мушки за сите проблеми и што не сакаш да ти прави и крај,не знам што има да и забрануваш профил на ФБ...или изгледа премногу си љубоморен,,,:toe:
не ми изгледа толку љубоморен колку шо ми изгледа несигурен у себе и по муабето имам слика дека не е тоа тип на девојче кое може да те прае љубоморен(сакајки мислам..несакајки на секој се дешава) така да...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom