Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
кажете ми некој убав муабет да почнам што ќе води кон секс?
 

LitButterfly

Малечко
Член од
6 октомври 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
Батка она те вара или ке почне да те вара. А сигурно има друга симпатија.

Иначе снегот на сајтот е супер, посебно доле на мониторот како засануваат снегулките. Браво за кајгана. Кајгано те љубам без проблем. :)
Da zakon e. Uste i da ne se topi... :)

Ај делот со вториот братучед дообјасни го! ТЕ МОЛАМ!
I mene ova nekako ne mi e bas jasno. Bese ljubomoren na nejzin bratuced???
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
кажете ми некој убав муабет да почнам што ќе води кон секс?
Kaков муабет бе... дан сакаш и договор деловен да и дајш да потпишит, нешо циркулари, протоколи да заведвит.
Потези се во прашање, не муабет. ;)
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Kaков муабет бе... дан сакаш и договор деловен да и дајш да потпишит, нешо циркулари, протоколи да заведвит.
Потези се во прашање, не муабет. ;)
ок де како до прашањето да заокружам да не биде мн нападно
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
ок де како до прашањето да заокружам да не биде мн нападно
Намести 5-4-1 формација, играј одбрана цело време и немат да си нападен.
Брачка, сигурно немат од прва да и речиш ај да се клецниме, туку полека со не многу устручавање, импровизирај со муабетот ама не биди сељак. Немат универзален муабет, вака и вака. Се е до тебе и до нејзе. Ако ја привлеквиш физички, немат шо многу КАК ДЕК! Ај со среќа во бизнисот.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
hah i pokraj site problemi resiv da se ispovedam pa sto ke bide neka bide.Imam devojka vo vrska sme godina i pol znaci slatko lice sve u sve no vo posledno vreme pocna da menuva karakter,zelbite poveke ne se isti ne sum vmesan vo niv vo poveke navrati sum i zborel kako ne mi posvetuva dovolno vnimanie ne prasuva kako napreduvam na rabota(inaku rabotam za muzika ama mislam deka ne ve boli k***c so sto rabotam :D) sekoj den sme zaedno no sepak mislam deka postoi ose nekoj imase kao zacesteno drugaruvanje so nejzin bratuced 2or inaku pa morav da stavam kraj ljubomorata go pravi svoeto znaci zabraniv da se gledaat morase da go izbrise od fb od mobilen msn i se sto povrzuva so nego da izbrise no seuste ne sum siguren dali vrskata e prekinata megu niv.Probav se znaci pokloni (sto site devojki obozavaat zaradi vnimanie bez pricina) znaci zacesteno javuvanje na mob sms celo vreme na msn pisuvame no ne mi davam mir cekam sovet od devojki samo znam kakvi se maskite (bidejki i samiot sum masko ako ne primetivte) nie vednas sovetuvame da raskinat ;) koj ke pomogne ima bezplatna pijacka 2 gorski vodi od 1.5 l :D
Дечко ти немаш проблем со неа, туку со себе.Од преголема ЉУБОМОРА ќе си ја избркаш девојката од тебе.Преиспитај се што и како си напраил и зошто она така се понаша.А поклони и слични срања не можат да напраат врската да ви цвета.Јебига среќата и љубовта со пари и поклони не се купуваат.Или смени си однос со неа или кажи и збогум на твојата љубов.И да те прашам кој фактор си ТИ у нејзиниот живот па да и забранош на неа да се гледа со братучед, да се слуша со него и слично?Ти си само дечко, а она ако сака да напраи нешто ќе напраи.Ти колку сакаш забранувај и, само што после тоа ќе си живееш со:Откако и купив на девојка ми мобилен стално е "дома" :tapp:
 
Член од
14 јуни 2009
Мислења
147
Поени од реакции
21
неможеш да задржиш некој со сила...неможеш да натераш некој да те сака...тоа ваљда го знаеш...единстевено што можеш да направиш е да форсираш и да се надеваш дека во целиот тој притисок таа ќе попушти( а ако попушти ондак не е баш стабилна личност у најмала рака).....како и да е....треба да се соберете и да напраите добар муабет, да си кажете све додека не е прекасно, пошто после ќе се каеш...ако сте се сакале ќе се разберете 100%...
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
кажете ми некој убав муабет да почнам што ќе води кон секс?
"Ти си ладна како железо, а јас имам бренер запален, дај ми да те топам"
"Сакам да пенетрирам длабоко во тебе, да ти допрам до срцето"
....и такви ствари. Ако не биде со овие реченици, дојди пак ке смислиме други.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ne znam mozda e glupo prasanjevo ama dali e normalno na 16 godini da se nemash muvano so nikoja nitu pak devojka da imash..:S?
Апсолутно е нормално. Ич да не му се секираш.

Ако мислиш дека сега ти е време да се муваш и да имаш девојка - време е. Порано не било, зашто не ти паѓало на памет. Сега почна да размислуваш натаму и добро е. :vozbud:

Ај па со среќа :helou:

кажете ми некој убав муабет да почнам што ќе води кон секс?
Прво и основно: дали ти се бендисува девојката со која сакаш да имаш секс?

Ако да, секој муабет може да одведе до секс. Ако не, има други начини, кои јас, за жал не ги знам, па се надевам дека некои од колегите ќе ти помогнат повеќе...
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
664
Поени од реакции
333
кажете ми некој убав муабет да почнам што ќе води кон секс?
мртов сериозен ја глеас у очи и збориш:

-Може ли да ти поставам едно лично прашање?
-секако...
-дали сакаш да дојдеш кај мене да се напиеме по едно кафе?


ахахахахаах ако ти каже да , брат немора ни кафе да и вариш!:pos2:

hah i pokraj site problemi resiv da se ispovedam pa sto ke bide neka bide.Imam devojka vo vrska sme godina i pol znaci slatko lice sve u sve no vo posledno vreme pocna da menuva karakter,zelbite poveke ne se isti ne sum vmesan vo niv vo poveke navrati sum i zborel kako ne mi posvetuva dovolno vnimanie ne prasuva kako napreduvam na rabota(inaku rabotam za muzika ama mislam deka ne ve boli k***c so sto rabotam :D) sekoj den sme zaedno no sepak mislam deka postoi ose nekoj imase kao zacesteno drugaruvanje so nejzin bratuced 2or inaku pa morav da stavam kraj ljubomorata go pravi svoeto znaci zabraniv da se gledaat morase da go izbrise od fb od mobilen msn i se sto povrzuva so nego da izbrise no seuste ne sum siguren dali vrskata e prekinata megu niv.Probav se znaci pokloni (sto site devojki obozavaat zaradi vnimanie bez pricina) znaci zacesteno javuvanje na mob sms celo vreme na msn pisuvame no ne mi davam mir cekam sovet od devojki samo znam kakvi se maskite (bidejki i samiot sum masko ako ne primetivte) nie vednas sovetuvame da raskinat ;) koj ke pomogne ima bezplatna pijacka 2 gorski vodi od 1.5 l :D
брат нејкам да бидам директен, но покрај вакви кардинални грешки чудо е ако сте уште заедно!
најдобро е да ја заборавиш , да си фатиш друга и не ги правиш истите грешки повторно!FFS :D
 
Член од
5 ноември 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
Lugje pomos. Se desi sranje, bev kamen pijan. Sakav so edno devojce ne samo da se muvam, tuku i nesto poseriozno da praam (use odamna). Ama ja, glupata pijanica sum se nacukal i sum ja prasuval t.e. Sum ja molel, a ona mn jasno nejkela poso sum bil pijan. I sega ja izgubiv ne samo kako zenska, tuku i kako drugarka. :wink::nesum: ve molam pomognete kako da ja vratam
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Lugje pomos. Se desi sranje, bev kamen pijan. Sakav so edno devojce ne samo da se muvam, tuku i nesto poseriozno da praam (use odamna). Ama ja, glupata pijanica sum se nacukal i sum ja prasuval t.e. Sum ja molel, a ona mn jasno nejkela poso sum bil pijan. I sega ja izgubiv ne samo kako zenska, tuku i kako drugarka. :wink::nesum: ve molam pomognete kako da ja vratam
Ако ти била другарка и ако и се извиниш како што треба, ќе те разбере.Јави и се и замоли ја да се видите.Објасни дека не си зборел ТИ, туку другиот во тебе-алкохолот.:tapp:
На крај признај и дека ти се допаѓа и дека сакаш нешто посериозно со неа.Или ќе ти биде девојка или ќе ти остане другарка, а ако ја изгубиш и како другарка тогаш таа никогаш и не ти била другарка.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
кажете ми некој убав муабет да почнам што ќе води кон секс?
Женска, денес зедов плата. Сакаш да провериш што имам во новчаникот?

It works sometimes.

Lugje pomos. Se desi sranje, bev kamen pijan. Sakav so edno devojce ne samo da se muvam, tuku i nesto poseriozno da praam (use odamna). Ama ja, glupata pijanica sum se nacukal i sum ja prasuval t.e. Sum ja molel, a ona mn jasno nejkela poso sum bil pijan. I sega ja izgubiv ne samo kako zenska, tuku i kako drugarka. :wink::nesum: ve molam pomognete kako da ja vratam
Да бидам искрен сум имал таква случка и си ја зезнал бајаги работата...
Ако го прифати твоето извинување ќе биде ОК но пази, нема да биде како и порано (вашите другарски односи) поради откривањето на твоите чуства спрема неа. Таквите ситуации се најголема причина на другарството помеѓу машко и женско.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.521
Поени од реакции
4.304
Како да ја заведам симпатијата?

Ама озбилен сум нек си ибе мајката
 

Kajgana Shop

На врв Bottom