Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Списание,книги...сеедно...губење на време:toe:што не е јасно
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Сега кажа уште поголем бисер.

Списание = книга? ЛООЛ

Вака озбилно мала...

Списание не е исто со книга.

Има срање списанија, има и срање книги. Има и добри списанија, има и добри книги. Неможеме да генерализираме за тоа.

Али да се ставаат во иста категорија списание е книга е ..лудо.

Процесите низ кои треба да се помине за да се објави една книга се многу, многу помали за разлика од содржина во списание и затоа книгите за доста нијанси се поквалитетни од списанијата.

За книги од ваква тематика...

Ако зема и ја симна ќе видиш (како и тој што пишуваше горе) дека нема никаква врска со љубов и секс. Целата е исполнета со студии за човечко однесување, еволуциона психологија, биологија итн. Не е баш за човек кој е навикнат да чита Теа и Наш Свет.

А уште полудо е некој да вика дека книгава или ВАКВИОТ ТИП НА КНИГИ (очигледно не ни виде каков тип на книга е ова) се глупости. Со тоа индиректно викаш дека оние кои се примарна публика на книгава, научници си го губат времето.

Колку книги си прочитала од ваква природа? 0? Тогаш и твојот кредибилитет да тресеш дека ваквите книги се глупост е 0. Толку од мене.
 
S

StereoLove

Гостин
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Сега кажа уште поголем бисер.

Списание = книга? ЛООЛ

Вака озбилно мала...

Списание не е исто со книга.
Не ме сфати ти мали,јас те сфатив...значи ако читаш од книги или списанија тоа е само губење време,не велам дека списание е еднакво на книга...ако сите читаат такви работи ке знаат како да си решат работите во врска со љубовта а не да бараат помош од други.Сепак тоа е твое мислење.Кој сака нека чита такви работи ако мисле дека ке ги реши работите.:toe:Не знам ни што содржи таа кнога а и не ме интересира воопшто.Ама мислам дека е тоа само губење време,за кого како.
 
В

викацот

Гостин
И следен љубовен проблем?
ај дека никој не пишува јас ке те прашам за совет
изгледа ги виде моите постови и сакам да те прашам дали јас да се приближам и да започнам или да чекам она да го направи првиот чекор
иначе ништо не бидна дека не е во школо болна била
па сега со нестрпение чекам да се врати за да ја видам
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
ај дека никој не пишува јас ке те прашам за совет
изгледа ги виде моите постови и сакам да те прашам дали јас да се приближам и да започнам или да чекам она да го направи првиот чекор
иначе ништо не бидна дека не е во школо болна била
па сега со нестрпение чекам да се врати за да ја видам
Маж ли си што ли си :)Мечка страФ мене не ми е страФ и во напад.
Ќе ја поканиш на кафе,оти надвор е студено да не ја повтори настинката и ќе ја испратиш до дома.Ако почувствуваш дека треба да ја бакнеш бакни ја,ако ти се стресат нозете одложи за втора средба,притоа немој да заборави да и го земеш бројот и да и се јавиш.Од кога ќе стасаш дома ќе потрошиш 5 денари за порака во која ќе и напишеш дека уживаше во нејзино друштво.
На чколија ќе застанеш со неа,ќе ја прашаш како е и кога повторно ќе се видите.На втора средба ќе ја бакнеш и ќе си имаш девојка за Нова Година,а не како копук сам да седиш со другарите,ваљда нема меѓу себе да се бацувате после 2 часот и 3 пива.
Ајт сега терај и не ја мисли многу,земи отвори книга да ги поправиш двојките :star:
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Не ме сфати ти мали,јас те сфатив...значи ако читаш од книги или списанија тоа е само губење време,не велам дека списание е еднакво на книга...ако сите читаат такви работи ке знаат како да си решат работите во врска со љубовта а не да бараат помош од други.Сепак тоа е твое мислење.Кој сака нека чита такви работи ако мисле дека ке ги реши работите.:toe:Не знам ни што содржи таа кнога а и не ме интересира воопшто.Ама мислам дека е тоа само губење време,за кого како.
По 4320402340230420 пат...книгата не нуди ништо практично за љубов, секс и се остало. 3 пати го спомнав тоа горе, виде?

Него само објаснува зошто женските повеќе се палат на статус (пари итн) а машките на изглед..и твој е изборот како ќе го искористиш после тоа знаење. Може и чисто од љубопитност, онака да видиш.

Попрво би слушал човек кој поминал 40 години истражувајќи male/female behavior отколку 18-30 годишен тип да ми објаснува дека сите женски се палат на пари (според неговото "искуство"):kesa:

И по 540243024023402 пат...книгава не нуди ништо практично...не постирав линк на книга со наслов 'како да фатиш женска/дечко" лол.

Како и да е, секој со свое мислење. Сеа стварно толку од мене за темава. Неможам да дискутирам веќе со луѓе кои не ни читаат тоа што пишувам.

P.S. leandra супер совети :)
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
35
Поени од реакции
1
Ljubovta e teska

hah i pokraj site problemi resiv da se ispovedam pa sto ke bide neka bide.Imam devojka vo vrska sme godina i pol znaci slatko lice sve u sve no vo posledno vreme pocna da menuva karakter,zelbite poveke ne se isti ne sum vmesan vo niv vo poveke navrati sum i zborel kako ne mi posvetuva dovolno vnimanie ne prasuva kako napreduvam na rabota(inaku rabotam za muzika ama mislam deka ne ve boli k***c so sto rabotam :D) sekoj den sme zaedno no sepak mislam deka postoi ose nekoj imase kao zacesteno drugaruvanje so nejzin bratuced 2or inaku pa morav da stavam kraj ljubomorata go pravi svoeto znaci zabraniv da se gledaat morase da go izbrise od fb od mobilen msn i se sto povrzuva so nego da izbrise no seuste ne sum siguren dali vrskata e prekinata megu niv.Probav se znaci pokloni (sto site devojki obozavaat zaradi vnimanie bez pricina) znaci zacesteno javuvanje na mob sms celo vreme na msn pisuvame no ne mi davam mir cekam sovet od devojki samo znam kakvi se maskite (bidejki i samiot sum masko ako ne primetivte) nie vednas sovetuvame da raskinat ;) koj ke pomogne ima bezplatna pijacka 2 gorski vodi od 1.5 l :D
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
hah i pokraj site problemi resiv da se ispovedam pa sto ke bide neka bide.Imam devojka vo vrska sme godina i pol znaci slatko lice sve u sve no vo posledno vreme pocna da menuva karakter,zelbite poveke ne se isti ne sum vmesan vo niv vo poveke navrati sum i zborel kako ne mi posvetuva dovolno vnimanie ne prasuva kako napreduvam na rabota(inaku rabotam za muzika ama mislam deka ne ve boli k***c so sto rabotam :D) sekoj den sme zaedno no sepak mislam deka postoi ose nekoj imase kao zacesteno drugaruvanje so nejzin bratuced 2or inaku pa morav da stavam kraj ljubomorata go pravi svoeto znaci zabraniv da se gledaat morase da go izbrise od fb od mobilen msn i se sto povrzuva so nego da izbrise no seuste ne sum siguren dali vrskata e prekinata megu niv.Probav se znaci pokloni (sto site devojki obozavaat zaradi vnimanie bez pricina) znaci zacesteno javuvanje na mob sms celo vreme na msn pisuvame no ne mi davam mir cekam sovet od devojki samo znam kakvi se maskite (bidejki i samiot sum masko ako ne primetivte) nie vednas sovetuvame da raskinat ;) koj ke pomogne ima bezplatna pijacka 2 gorski vodi od 1.5 l :D
Не знам кој ти кажал дека болдираното влијае позитивно врз девојките, ама мене ми личи на гушење. Остај го девојчето да дише малку, ќе се презасити од тебе. И нормално е да сака и други работи, сега кога те има тебе и не треба да се секира за тоа, се фокусира и на други работи. Тоа не значи дека не си и битен.
Љубомора кај машко е симпатично до некој многу мал степен, али да ја тераш да прекине контакт со братучеди мене ми личи на ептен голема крајност. Тоа не би го толерирал секој, јас сигурно не. Така да имаш прилично добра девојка која најверојатно многу те сака чим се согласила на ова.
ПО се ова што го кажа мислам дека ова е твоја параноја, и ако не престанеш со вакви претпоставки можеш да ја изгубиш девојката. Имај малку повеќе доверба во неа.
И како не ти е срам, толку посесивен, а нудиш пијачки на девојчиња по форуми а а а а:)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Батка она те вара или ке почне да те вара. А сигурно има друга симпатија.

Иначе снегот на сајтот е супер, посебно доле на мониторот како засануваат снегулките. Браво за кајгана. Кајгано те љубам без проблем. :)
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ne znam mozda e glupo prasanjevo ama dali e normalno na 16 godini da se nemash muvano so nikoja nitu pak devojka da imash..:S?
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Ne znam mozda e glupo prasanjevo ama dali e normalno na 16 godini da se nemash muvano so nikoja nitu pak devojka da imash..:S?
Нормално е барем јас така мислам...Не е секој роден да биде казанова а и секогаш за секој има по некој.
 
H

HITCH

Гостин
hah i pokraj site problemi resiv da se ispovedam pa sto ke bide neka bide.Imam devojka vo vrska sme godina i pol znaci slatko lice sve u sve no vo posledno vreme pocna da menuva karakter,zelbite poveke ne se isti ne sum vmesan vo niv vo poveke navrati sum i zborel kako ne mi posvetuva dovolno vnimanie ne prasuva kako napreduvam na rabota(inaku rabotam za muzika ama mislam deka ne ve boli k***c so sto rabotam :D) sekoj den sme zaedno no sepak mislam deka postoi ose nekoj imase kao zacesteno drugaruvanje so nejzin bratuced 2or inaku pa morav da stavam kraj ljubomorata go pravi svoeto znaci zabraniv da se gledaat morase da go izbrise od fb od mobilen msn i se sto povrzuva so nego da izbrise no seuste ne sum siguren dali vrskata e prekinata megu niv.Probav se znaci pokloni (sto site devojki obozavaat zaradi vnimanie bez pricina) znaci zacesteno javuvanje na mob sms celo vreme na msn pisuvame no ne mi davam mir cekam sovet od devojki samo znam kakvi se maskite (bidejki i samiot sum masko ako ne primetivte) nie vednas sovetuvame da raskinat ;) koj ke pomogne ima bezplatna pijacka 2 gorski vodi od 1.5 l :D
Ај делот со вториот братучед дообјасни го! ТЕ МОЛАМ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom