Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

В

викацот

Гостин
Ако тргнеш, тргни премногу самоуверено, немој да се топиш.
Ако одиш срамежливо подобри не пробувај чекај она да тргне.
абе јас би трчал до нејзе ама некако страв ми е што ке речат моите другари
знаеш девојчето мене ми се свиѓа ама незнам дали моето друштво ке ја прифати
иначе да ја прашам за врска или само за мување или пак да и кажам што чувствувам кон нејзе????
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
абе јас би трчал до нејзе ама некако страв ми е што ке речат моите другари
знаеш девојчето мене ми се свиѓа ама незнам дали моето друштво ке ја прифати
иначе да ја прашам за врска или само за мување или пак да и кажам што чувствувам кон нејзе????
Абе брат,што се замараш за друштвото?На тебе ако ти се допага пушти се во акција а ако навистина толку си се заљубил пробај со сериозна врска,а не само со мување да поминеш :toe:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
абе јас би трчал до нејзе ама некако страв ми е што ке речат моите другари
знаеш девојчето мене ми се свиѓа ама незнам дали моето друштво ке ја прифати
иначе да ја прашам за врска или само за мување или пак да и кажам што чувствувам кон нејзе????
Ни едно ни друго - само биди што повеќе покрај неа.

И во тие моменти не е важно ни друштвото, ни кој што ќе каже... ништо. Само таа.

И биди опуштен со неа. Ако ти дојде да ѝ кажеш што чувствуваш за неа - слободно. Ако ти дојде да ја гушнеш - ептен слободно. Ако ти дојде да ѝ се фрлиш - апсолутно слободно, можеби дури и од облека ослободено.



Ако навистина тоа го чувствуваш за неа - направи го првиот чекор, зашто такви чувства се ретки и треба да се делува според нив додека траат. Зашто во тој случај има шанси да траат цел живот.

Со среќа :helou:
 
В

викацот

Гостин
абе јас ве сфаќам
и ти викам чуствата се вистински
кога дознав дека ме свиѓала вриев во мене
неопишливо чуство
иначе фала на советите утре ке се обидам да направам нешто

АЈ УШТЕ ЕДНО ПРАШАЊЕ
а да и понудам да идеме на кафе или негде да прошетаме што викате
 
S

StereoLove

Гостин
Што ти е гајле што мисли твоето друштво?ти за нив ли живееш или за себе,тие ли ти бираат која да сакаш,со која да одиш?
Не,епа терај си како тебе ти одговара а не твоето друштво.
Превзеди го првиот чекор.Сигурно на тебе чека...не губи време.
Излезете на кафе а подоцна прошетајте некаде.:toe:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
абе јас би трчал до нејзе ама некако страв ми е што ке речат моите другари
знаеш девојчето мене ми се свиѓа ама незнам дали моето друштво ке ја прифати
иначе да ја прашам за врска или само за мување или пак да и кажам што чувствувам кон нејзе????
прашај ја за врска какво мување :nesum: и кажи и ги и чувствата. па ако прифати.....ќе частиш :icon_razz
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
абе јас би трчал до нејзе ама некако страв ми е што ке речат моите другари
знаеш девојчето мене ми се свиѓа ама незнам дали моето друштво ке ја прифати
иначе да ја прашам за врска или само за мување или пак да и кажам што чувствувам кон нејзе????
Друже еден совет од мое искуство..Види ако гледаш дали другарите ќе ја прифатат може да ти тргне малце наопаку..Елиминирај ги нив не се замарај дали ќе ти викаат нешто за неа ако ти ја сакаш идеш до крај.Немој одма да избрзуваш "Еј те сакам,неможам без тебе,ај да се фатиме".Смири се прво земи дојди до девојчето онака приближи и се прај и муабет и дај и некој знак дека ја сакаш/ја свиѓаш.После тоа онака дај и покана да излезете негде онака..на обична прошетка пример и таму полека ќе и искажеш дека ја свиѓаш и нешто поише(онака натерај ја да биде љубоморна:smir:) и ќе ја прашаш да се мувате.Сигурно ќе те прифати чим и се свиѓаш(како што опиша у другите постови) и биди онака фин/нежен за да успееш со неа.После тоа све си тече умерено..и пробај на следниот пат више да си икскажеш све што ти лежи на душа дека ја сакаш и други ствари така да дефинитивно успеваш со неа на следниот пат.Со среќа:smir:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
абе јас би трчал до нејзе ама некако страв ми е што ке речат моите другари
знаеш девојчето мене ми се свиѓа ама незнам дали моето друштво ке ја прифати
Најважно е дека ТЕБЕ ти се свиѓа девојчето, а другарите ако ти се вистински нема ништо да речат и не се преоптеретувај со тоа што ќе речат другарите.Гледај тебе да ти е убаво со девојчето.
А твоето друштво ќе ја прифати, доколку тебе те почитуваат како другар и како личност.
иначе да ја прашам за врска или само за мување или пак да и кажам што чувствувам кон нејзе????
Зависи од тоа што сакаш ти, а што сака она.
Ти прво пријди и, а дали ќе биде мување или врска....остави работите спонтано да се одвиваат.
 
В

викацот

Гостин
фала на советите денес сум 2 смена у школо и баш ке отидам да видам
а за частење нема проблем само нека бидне ке ве частам што сакате
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Еден другар што има големо образование во ова ми ја препорача книгава:

http://gigapedia.com/items/185023/what-women-want--what-men-want--why-the-sexes-still-see-love-and-commitment-so-differently

Не е баш за 'како да фатам или како да си ги решам љубовните проблеми' тип него објаснува како нештата работат од истражувања и откритија од еволуциона биологија и психологија.

Па мислев сите да ја прочитаме за после да можеме да развиеме поквалитетна дискусија? :)
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Еден другар што има големо образование во ова ми ја препорача книгава:

http://gigapedia.com/items/185023/what-women-want--what-men-want--why-the-sexes-still-see-love-and-commitment-so-differently

Не е баш за 'како да фатам или како да си ги решам љубовните проблеми' тип него објаснува како нештата работат од истражувања и откритија од еволуциона биологија и психологија.

Па мислев сите да ја прочитаме за после да можеме да развиеме поквалитетна дискусија? :)
тоа знаеш ти е добра идеа :) А ја има книгава на мк?
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
тоа знаеш ти е добра идеа :) А ја има книгава на мк?
Не, за жал.

Али ако знаеш англиски и ако почнеш вака да читаш книги на англиски ќе ти требаат едно 3 месеци да се привикнеш и ќе читаш било какви текстови без проблем.
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Не, за жал.

Али ако знаеш англиски и ако почнеш вака да читаш книги на англиски ќе ти требаат едно 3 месеци да се привикнеш и ќе читаш било какви текстови без проблем.
Да бесе обична книга немаше да ми биде проблем али вака ќе има некои филозофии и не знам дали се ќе разберам :/
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Да читаш книги за љубов и секс може, али само ако си ретардиран/а.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom