Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
[zEUs];2933410 напиша:
Вака...
...сум во врска со едно прекрасно дејче 4 ипол месеци.
Одличен ни е сексот... но пак само тоа е одлично.
Ја не сум чуек за врске... за обврске. Свеедно.

Не моем скоро секој ден да се гледаме... да одиме заедно. Па да ме викне па да идем со неа.

Едноставно го сакам само сексот со неа. И ме убија тоа што сум и у врска со неа... што сум обврзан некако.

Па што да праем... да и каем дека сум со неа само заради сексот? да и каем дека тоа што смо у врска ме убија... и ако сака само да останемо на секс?
или пак што!?

помош!!!:nesum:

"Абе сексот со тебе ми е вауу, штета што не го осеќам истиот филинг во другиот дел од врската"-нема да наидеш на позитивни реакции никако, но ако веќе сакаш да расчистиш направи го тоа и биди искрен.Под искрен не се подразбира и нападен, премногу директен, ладнокрвен пич со ости зборови.Биди најс, објасни и ја твојата моментална состојба и дека си се открил себеси, дека неможеш да се врзуваш лесно...
Не ти е супер дупер идеата да и предложиш само секс, без никакви обврски.Може да ти шлакне една и никогаш да не те погледне, или може да те шлакне една а после 1 недела да ти се јави и да те побара...Ти барем би можел да предвидиш како би одреагирала.

Како и да е, потруди се да и објасниш како се чувствуваш а не само да доминира делот колку ти е она само добра сексачица и ништо повеќе.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
[zEUs];2933410 напиша:
Вака...
...сум во врска со едно прекрасно дејче 4 ипол месеци.
Одличен ни е сексот... но пак само тоа е одлично.
Ја не сум чуек за врске... за обврске. Свеедно.

Не моем скоро секој ден да се гледаме... да одиме заедно. Па да ме викне па да идем со неа.

Едноставно го сакам само сексот со неа. И ме убија тоа што сум и у врска со неа... што сум обврзан некако.

Па што да праем... да и каем дека сум со неа само заради сексот? да и каем дека тоа што смо у врска ме убија... и ако сака само да останемо на секс?
или пак што!?

помош!!!:nesum:
А што бараш сеуште со неа??...секс...
леле ке се убијам јас место неа...:nesvest:
Ако е толку добар сексот,малце потруди се околу `обврските`,редно ќе да е нели?
Или откачи ја навреме...
А пред тоа можеш од околу да ја прашаш што мисли за секс без обврски...можи да и се допадне `идејата`,од кај знаеш:helou:
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
[zEUs];2933410 напиша:
Вака...
...сум во врска со едно прекрасно дејче 4 ипол месеци.
Одличен ни е сексот... но пак само тоа е одлично.
Ја не сум чуек за врске... за обврске. Свеедно.

Не моем скоро секој ден да се гледаме... да одиме заедно. Па да ме викне па да идем со неа.

Едноставно го сакам само сексот со неа. И ме убија тоа што сум и у врска со неа... што сум обврзан некако.

Па што да праем... да и каем дека сум со неа само заради сексот? да и каем дека тоа што смо у врска ме убија... и ако сака само да останемо на секс?
или пак што!?

помош!!!:nesum:
Ај и јас да си кажам свое мислење... За една врска да функционира не е доволен само еден добар секс, ако е девојчето прекрасно како што викаш мислам дека ств не е фер ова што и го правиш, ако те гуши врската со неа едноставно раскини и... кажи и дека не си човек за врски ( не и кажувај дека само сексот ви бил добар и нишо др, ептен е кретенски и ќе ја повредиш уште повеќе) и значи мн е просто ако не може да издржиш во врска тогаш немој ни да бидеш бар на денешницава мислам дека на вас машките не ви е тешко да најдете "талентирана" девојка за добар провод во кревет и тоа за една вечер знаеш, за да не те гуши после... и така
ајде позз :helou:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
[zEUs];2933410 напиша:
Вака...
...сум во врска со едно прекрасно дејче 4 ипол месеци.
Одличен ни е сексот... но пак само тоа е одлично.
Ја не сум чуек за врске... за обврске. Свеедно.

Не моем скоро секој ден да се гледаме... да одиме заедно. Па да ме викне па да идем со неа.

Едноставно го сакам само сексот со неа. И ме убија тоа што сум и у врска со неа... што сум обврзан некако.

Па што да праем... да и каем дека сум со неа само заради сексот? да и каем дека тоа што смо у врска ме убија... и ако сака само да останемо на секс?
или пак што!?

помош!!!:nesum:


Имај секс со друга, додека си во врска со девојка ти.
Многу брзо ќе сфати зошто си со неа, а нема да мораш ништо да кажеш.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Првин да ви се заблагодарим на советите.
Па ја вака ќе направим...(одлучив)
...не и кажувам ништо сеуште.

Ќе пробам со уште некои (мислам на секс) ...и ако ми се допне со некоја друга тогаш ќе и раскинам на оваа.
Притоа ...оваа сегашнава ако прифати да останемо само на секс. Е тоа ќе биде чар.

п.с ...среќа што не е зачленета на форумов инаку ко некои од вас овде би можела да биде на апчиња, самоубиста, убиста и сл.

Фала пак.
поз.

Имај секс со друга, додека си во врска со девојка ти.
Многу брзо ќе сфати зошто си со неа, а нема да мораш ништо да кажеш.
Ете.
Нешто ко ова.
Фала.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
[zEUs];2934182 напиша:
Ќе пробам со уште некои (мислам на секс) ...и ако ми се допне со некоја друга тогаш ќе и раскинам на оваа.


Фала.
можи и таа во моменто испробува други пред да реши дали да те отпушти
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
[zEUs];2934182 напиша:
Првин да ви се заблагодарим на советите.
Па ја вака ќе направим...(одлучив)
...не и кажувам ништо сеуште.

Ќе пробам со уште некои (мислам на секс) ...и ако ми се допне со некоја друга тогаш ќе и раскинам на оваа.
Притоа ...оваа сегашнава ако прифати да останемо само на секс. Е тоа ќе биде чар.

п.с ...среќа што не е зачленета на форумов инаку ко некои од вас овде би можела да биде на апчиња, самоубиста, убиста и сл.

Фала пак.
поз.



Ете.
Нешто ко ова.
Фала.

Добро твое право да одлучиш што ќе праиш... а да те прашам само како би ти било тебе женска ти да спие со други додека иде со тебе? и луѓе зар никој не го почитува она НЕМОЈ ДА ПРАВИШ НЕШТО ШТО НЕ САКАШ ДА ТИ ГО ПРАВАТ и не ти е жал дека ќе ја повредиш... ќе си пробаш и со други... го жалам девојчето...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Добро твое право да одлучиш што ќе праиш... а да те прашам само како би ти било тебе женска ти да спие со други додека иде со тебе? и луѓе зар никој не го почитува она НЕМОЈ ДА ПРАВИШ НЕШТО ШТО НЕ САКАШ ДА ТИ ГО ПРАВАТ и не ти е жал дека ќе ја повредиш... ќе си пробаш и со други... го жалам девојчето...
Сеа па девојчето го жали -.-
Глеаш момчето има проблем?! Шо го жалиш девојчето!?!? >.<
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Зашо го жалам? Зашо дечко и иде со неа само ради секс, а планира и да се ебава со други... не е за жалење? И нез како до толку не ви е гајле за другите околу вас, ма јебига нема везе дали некого повредуваш, вас битно ви е само да брцнете некоја ццц :nenene:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Зашо го жалам? Зашо дечко и иде со неа само ради секс, а планира и да се ебава со други... не е за жалење? И нез како до толку не ви е гајле за другите околу вас, ма јебига нема везе дали некого повредуваш, вас битно ви е само да брцнете некоја ццц :nenene:
Никој не те тера да рашириш нозе :)
 
Член од
20 март 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
Се знам со еден дечко една година преку мсн.Го засакав уште кога го видов прв пат на слика кога ми прати.Тој живее во моја близина секој ден го гледав и не му се јавував кога ќе го видев,но дојде денот и кога пуштив срце и му се кажав дека сум јас таа која ја знае една година тој многу се изненади дури беше пресреќен.Отогаш секој ден бевме заедно.Пред некој ден го видов со друга женска и почнав да се распрашувам дали помеѓу нив постои нешто или само другарство како што ми кажа тој дека му е само другарка.Тој се налути зошто сум се распрашувала за неа и го нема 3 дена да ми се јави.Многу пати му имам покажано дека го сакам а тој дали го приметува тоа не знам.Сега сакам да му кажам дека го сакам ама не знам дали заслужува да му го кажам тоа се плашам дека ке ја одбере неа наместо мене.Не можам без него каде и да одам се на него мислам.Дали ја прва да му се јавам да или да чекам тој да ме побара.Па затоа ве молам за совет.:toe:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Се знам со еден дечко една година преку мсн.Го засакав уште кога го видов прв пат на слика кога ми прати.Тој живее во моја близина секој ден го гледав и не му се јавував кога ќе го видев,но дојде денот и кога пуштив срце и му се кажав дека сум јас таа која ја знае една година тој многу се изненади дури беше пресреќен.Отогаш секој ден бевме заедно.Пред некој ден го видов со друга женска и почнав да се распрашувам дали помеѓу нив постои нешто или само другарство како што ми кажа тој дека му е само другарка.Тој се налути зошто сум се распрашувала за неа и го нема 3 дена да ми се јави.Многу пати му имам покажано дека го сакам а тој дали го приметува тоа не знам.Сега сакам да му кажам дека го сакам ама не знам дали заслужува да му го кажам тоа се плашам дека ке ја одбере неа наместо мене.Не можам без него каде и да одам се на него мислам.Дали ја прва да му се јавам да или да чекам тој да ме побара.Па затоа ве молам за совет.:toe:
Мислам дека треба да му се отвориш на дечкото,кажи му што чувствуваш зашто може лесно да го загубиш ако нешто ти значи,така да превземи го првиот чекор,ништо не губиш,со среќа :smir:
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Zasto mi se pustat se nekoi prosecni da ne recam na granica na grdi devojki???
Abe edna da bese barem po simpaticna c c c :toe::nesum::nesvest:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Се знам со еден дечко една година преку мсн.Го засакав уште кога го видов прв пат на слика кога ми прати.Тој живее во моја близина секој ден го гледав и не му се јавував кога ќе го видев,но дојде денот и кога пуштив срце и му се кажав дека сум јас таа која ја знае една година тој многу се изненади дури беше пресреќен.Отогаш секој ден бевме заедно.Пред некој ден го видов со друга женска и почнав да се распрашувам дали помеѓу нив постои нешто или само другарство како што ми кажа тој дека му е само другарка.Тој се налути зошто сум се распрашувала за неа и го нема 3 дена да ми се јави.Многу пати му имам покажано дека го сакам а тој дали го приметува тоа не знам.Сега сакам да му кажам дека го сакам ама не знам дали заслужува да му го кажам тоа се плашам дека ке ја одбере неа наместо мене.Не можам без него каде и да одам се на него мислам.Дали ја прва да му се јавам да или да чекам тој да ме побара.Па затоа ве молам за совет.:toe:
Па да бидеме искрени, зар ти не би се налутила ако некој што ти значи многу покаже дека не ти верува, зошто го зема туѓото мислење за вистинското, а тебе, директно засегнатата, не те консултира доволно?!

Он правилно мисли дека без доверба ништо не правите, а и дека све кажано од втора рака може да биде неточно.
Требало досега да му се јавиш.
Не мораш да му кажуваш те сакам, но кажи му дека ти е жал, пиши му(пошто не се јавува) - "извини, требаше да верувам во тебе повеќе, дај да збориме, да ја решиме целата работа, да идеме таму и таму(место што му се свиѓа), да стане се по старо, убаво."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom