Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

M

miss Lebedica

Гостин
Де, опиши. Зашто многу е можно она што ти си го доживеала како исмејување, всушност да бил негов стил, на кој не си била припремена.

Објасни со што е можно повеќе детали, зашто на тој начин и тебе малку ќе ти се разјаснат работите.
како во детали да ти опишам буквално ми се смееше имам дури и цеде на кое убаво се гледа каде тој и една некгова колешка тогаш може девјока мувачича ли која ја знае некоја си плавуша и у позадина убаво се гледа како на мене гледаат и се газат од смеење и двајцата а да некажам за се нешто што ќе направев тој се смееше со неговите другари, ми се плачеше...

негов стил ? што сакаш да кажеш со тоа? немој да ми кажеш дека тоа му е стилот да ме приближи или сл. бидејќи далеку е од тоа!

хмм работите се повеќе од јасни ... види ги горните размислувања на еден маж! сепак е тоа што и јас сум го мислела!
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
како во детали да ти опишам буквално ми се смееше имам дури и цеде на кое убаво се гледа каде тој и една некгова колешка тогаш може девјока мувачича ли која ја знае некоја си плавуша и у позадина убаво се гледа како на мене гледаат и се газат од смеење и двајцата а да некажам за се нешто што ќе направев тој се смееше со неговите другари, ми се плачеше...

негов стил ? што сакаш да кажеш со тоа? немој да ми кажеш дека тоа му е стилот да ме приближи или сл. бидејќи далеку е од тоа!

хмм работите се повеќе од јасни ... види ги горните размислувања на еден маж! сепак е тоа што и јас сум го мислела!
Епа штом си свесна дека работите се повеќе до јасни,добро е.И не гледам дека има некој проблем,типов очигледно ти дал најдобра причина не да се одзаљубиш,како што велиш ти,туку да не сакаш да го видиш уште еднаш.

А, не ми е јасно ич како може некој да те исмева,а воопшто да нема контакт со тебе.Мислам,јас сватив дека не сте разговарале.Тогаш,за што те исмејувал?За изгледот? Се надевам дека не е до толку очаен...Или велиш "за се што ќе направев". Да не изведуваше циркуска точка или да не глумеше нешто,жити се...стварно не ми текнува за што може нормален човек да те исмејува на таков низок,беден начин,без воопшто да те познава?

Не е ни битно.Битно е дека ти си свесна дека ти преостанува само една работа,да го заборавиш.А,според ова што го кажа за него,не би требало да ти биде воопшто тешко.
 
M

miss Lebedica

Гостин
Епа штом си свесна дека работите се повеќе до јасни,добро е.И не гледам дека има некој проблем,типов очигледно ти дал најдобра причина не да се одзаљубиш,како што велиш ти,туку да не сакаш да го видиш уште еднаш.

А, не ми е јасно ич како може некој да те исмева,а воопшто да нема контакт со тебе.Мислам,јас сватив дека не сте разговарале.Тогаш,за што те исмејувал?За изгледот? Се надевам дека не е до толку очаен...Или велиш "за се што ќе направев". Да не изведуваше циркуска точка или да не глумеше нешто,жити се...стварно не ми текнува за што може нормален човек да те исмејува на таков низок,беден начин,без воопшто да те познава?

Не е ни битно.Битно е дека ти си свесна дека ти преостанува само една работа,да го заборавиш.А,според ова што го кажа за него,не би требало да ти биде воопшто тешко.

ние не контактиравме но незначи дека не се знаеме, изгледот таков е каков шшто е циркусна точка не сум изведувала , забава ко забава сите сме весели јас дури и сум срамежлива за да извдувам некој циркус поекќе се зезавме со другарките! а тој пиеше виски за викси но не ми делуваше пијан за да незнае што прави ( бидјеќи беше способен сам да се однесе дома себе си), а зашто ме исмејувал навистна незнам јас претпоставуавам заради тоа што многу му обрнував внимание... најверојтано ко што кажа тој армин погоре не ме сака а свесен беше дека го сакам бидејќи многу бев олигледна дека го сакам ... има некои луѓе што вечно сакаат фраери да бидатт незнам... ни мене не ми е јасно зашто!
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
како во детали да ти опишам буквално ми се смееше имам дури и цеде на кое убаво се гледа каде тој и една некгова колешка тогаш може девјока мувачича ли која ја знае некоја си плавуша и у позадина убаво се гледа како на мене гледаат и се газат од смеење и двајцата а да некажам за се нешто што ќе направев тој се смееше со неговите другари, ми се плачеше...


... Ќе морам да ти верувам на ова, бидејќи не го пушташ тој филм, за сите ние да видиме и (по)непристрасно да процениме дали навистина ти се смее или нешто... Но нека ти биде.

негов стил ? што сакаш да кажеш со тоа? немој да ми кажеш дека тоа му е стилот да ме приближи или сл. бидејќи далеку е од тоа!
Ако не се познавате доволно, можеби го испробувал тој стил, па што бидне... Видел дека тој стил не пали (барем кај тебе) и или ќе го примени на друга, или ќе го промени стилот.

хмм работите се повеќе од јасни ... види ги горните размислувања на еден маж! сепак е тоа што и јас сум го мислела!
И сега што ќе правиш?
 
M

miss Lebedica

Гостин
... Ќе морам да ти верувам на ова, бидејќи не го пушташ тој филм, за сите ние да видиме и (по)непристрасно да процениме дали навистина ти се смее или нешто... Но нека ти биде.



Ако не се познавате доволно, можеби го испробувал тој стил, па што бидне... Видел дека тој стил не пали (барем кај тебе) и или ќе го примени на друга, или ќе го промени стилот.



И сега што ќе правиш?
па ти што би ме советувал?
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Сеа еве еден случај за кој е потребен совет.
Еден мој другар има девојка а на девојката негова бившиот е пријател скоро другар со другарот мој.
Е сега другар ми цело време знаеше дека девојкаму е невина односно она го имаше излажано дека е. Пред некој ден она му призна дека не е невина, на многу неубав начин по се изгледа затоа што планираа да имаат секс оваа недела. И она коа му кажала не и било сеедно, као божем ништо не и значело и за неа било само непријатност.
Значи другар ми бара совет во врска со ова.
Што би направеле да сте на негово место ???:uvo::kesa:
Тој торади тоа што чуствува несто за неа неможе да ја остави а кога и да ја погледне и да ја бакне замислува како таа ужива со другиот.
Иначе другар ми праел моабет со неа за тоа што се случило и таа му кажала дека тоа се случило 3 пати. Значи дечкото бивш нејзин не се покажал како што треба и се на се трите пати биле околу 10 мин.
Другар ми загуби голем дел од самодовербата што ја имаше, и се прашува дали ако ја праша некои поинтимни работи за тие три пати ке му помине она што го мачи. Исто така се сомнева и дека доколку има секс со неа нема да мисли на несшто што се случило во минатото со некој туку тоа со се слуцува сега со него. Иначе таа му докажа многу пати досега дека и таа го сака него.
Како би може да заборави на тоа што се случило и да мисли на иднината???
Фала многу што му погате и советувате тој го цени вашето мислење ;)
:P
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Тој торади тоа што чуствува несто за неа неможе да ја остави а кога и да ја погледне и да ја бакне замислува како таа ужива со другиот.
Иначе другар ми праел моабет со неа за тоа што се случило и таа му кажала дека тоа се случило 3 пати. Значи дечкото бивш нејзин не се покажал како што треба и се на се трите пати биле околу 10 мин.
Другар ми загуби голем дел од самодовербата што ја имаше, и се прашува дали ако ја праша некои поинтимни работи за тие три пати ке му помине она што го мачи. Исто така се сомнева и дека доколку има секс со неа нема да мисли на несшто што се случило во минатото со некој туку тоа со се слуцува сега со него. Иначе таа му докажа многу пати досега дека и таа го сака него.
Како би може да заборави на тоа што се случило и да мисли на иднината???
Фала многу што му погате и советувате тој го цени вашето мислење ;)
:P
А тој другар ти томислав да не се вика;) како тебе
иначе знам колку е силна гордоста кај мажите, со тоа што другар ти толку си замислува слики од девојката и другарот негов тоа значи дека има чувства кон девојката не му е сеедно, особено ако е невин па сака да го сподели првото сексуално искуство со некоја невина девојка, сака да споделат заедно, сосема го разбирам тоа, сепак таа љубомора е јасен доказ дека ја сака, е сега
советот мој до другар ти е следниов, јас да сум на негово место би се распрашала или некако би дознала од сигурни извори дали дечкото со која што девојката имала однос бил невин пред да има однос со неа, или и претходно имал односи со други девојки?:? т.е не му била прва?
Е откако ќе го дознае тоа другар ти нека пише па после ќе се докажам што би направила понатаму ако го интересира;)
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
А тој другар ти томислав да не се вика;) како тебе
иначе знам колку е силна гордоста кај мажите, со тоа што другар ти толку си замислува слики од девојката и другарот негов тоа значи дека има чувства кон девојката не му е сеедно, особено ако е невин па сака да го сподели првото сексуално искуство со некоја невина девојка, сака да споделат заедно, сосема го разбирам тоа, сепак таа љубомора е јасен доказ дека ја сака, е сега
советот мој до другар ти е следниов, јас да сум на негово место би се распрашала или некако би дознала од сигурни извори дали дечкото со која што девојката имала однос бил невин пред да има однос со неа, или и претходно имал односи со други девојки?:? т.е не му била прва?
Е откако ќе го дознае тоа другар ти нека пише па после ќе се докажам што би направила понатаму ако го интересира;)
По чиста случајност другарот мој ми има кажано дека и на бившиот нејзин му било прв пат. На едно од прашањата на другарми кои и ги поставил на девојка му одговорот бил цитирам " само полнење дупка "
:kesa:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
По чиста случајност другарот мој ми има кажано дека и на бившиот нејзин му било прв пат. На едно од прашањата на другарми кои и ги поставил на девојка му одговорот бил цитирам " само полнење дупка "
:kesa:
Како мислиш "само полнење дупка" ?
во смисла дека било без чувства?, тоа сакала да ти каже девојката дека сексот бил без чувства.
Слушај Томе штом и бил прв а и таа него му била прва, и ако не лаже девојката, тогаш ти имаш премија у раце:smir::smir: ич не му ја мисли имај си секс со девојката, т,е другар ти нека има, затоа што таа е чиста од полови болештини(барем според описов)
поздрав уживај во животот не си прави дополнителни проблеми:smir:
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Како мислиш "само полнење дупка" ?
во смисла дека било без чувства?, тоа сакала да ти каже девојката дека сексот бил без чувства.
Слушај Томе штом и бил прв а и таа него му била прва, и ако не лаже девојката, тогаш ти имаш премија у раце:smir::smir: ич не му ја мисли имај си секс со девојката, т,е другар ти нека има, затоа што таа е чиста од полови болештини(барем според описов)
поздрав уживај во животот не си прави дополнителни проблеми:smir:
А како да престане да мисли на тоа што се случило и како да ја врати таа самодоверда што ја имаше пред да дознае.
Дали ако и постави поинтимни прашања во врска со сексот што го имала ќе му излезат од глава тие грди слики што ги има секој пат коа ќе ја бакне, или би требало да се посвети на тоа што допрва следува?
Кои од тие два начини е правилниот ???
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
А како да престане да мисли на тоа што се случило и како да ја врати таа самодоверда што ја имаше пред да дознае.
Дали ако и постави поинтимни прашања во врска со сексот што го имала ќе му излезат од глава тие грди слики што ги има секој пат коа ќе ја бакне, или би требало да се посвети на тоа што допрва следува?
Кои од тие два начини е правилниот ???
Дечко сеа ме изнервира.
Епа оди упропасти си ја врската што да ти кажам оди расипи се животот расипи си го, и биди мизерен до крајот на твоето битие,
чао
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
А како да престане да мисли на тоа што се случило и како да ја врати таа самодоверда што ја имаше пред да дознае.
Дали ако и постави поинтимни прашања во врска со сексот што го имала ќе му излезат од глава тие грди слики што ги има секој пат коа ќе ја бакне, или би требало да се посвети на тоа што допрва следува?
Кои од тие два начини е правилниот ???
Де бе аман море. Па нема изгледа цел живот да наидува на негибнати девојки. Нека ја стави таа мисла кога ја бакнува наместо претходната и кажи дали се осеќа подобро.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
ЈА САКАМ ЦАРЕАТА ЌЕРКА, ПОМАГАЈТЕ НАРОДЕ УБИЧУ СЕ ЗБОГ ЊЕ

:tapp:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
А како да престане да мисли на тоа што се случило и како да ја врати таа самодоверда што ја имаше пред да дознае.
Дали ако и постави поинтимни прашања во врска со сексот што го имала ќе му излезат од глава тие грди слики што ги има секој пат коа ќе ја бакне, или би требало да се посвети на тоа што допрва следува?
Кои од тие два начини е правилниот ???
Ај сеа другар ти да те посоветува нешто...можи?? :)
Ако ја сака другар ти девојката, ама вистински љубов да чуствува, нека биди среќен што пред него се случило нешто.Знам дека изгледа малце чудно, ама верувај ми, таја гордост, демек прв и бев, трај година, две.....е после има една работа шо мнооогу ќе те мачи...овај него де, другар ти...ќе го мачи. Таа работа е , шо секој ебан момент ќе бидиш на штрек, во смисол, ’што ако сака да проба, што ако сака да види како е...и јас ко имав само со една сакав да видам и со други како е...’ и така до бескрај ќе те тепаат филмој...Вака брат, уживај си, ако ја сакаш, да си тераш, и ич да не му ја мислиш...
До пред извесен период, и мене животно мото ми беше, дека најважно е ПРВ да и сум...
Сега ми е....Со колку сака нека била пред мене, битно ПОСЛЕДЕН да и сум....:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom