Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Sds

Член од
31 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
човеку, ти до пред 5 минути бараше совет, ти најде совети да делиш...
Е добро,кај мене беше друг проблемот кај него е барем мал само да им каже да си ги мие забите
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
БЕЗ НЕРВОЗИ БРАТУ.Еве еден пример/имам другар немаше фатено девојка до 23 год.Не знам зошто,ама изгледа немаше доволно храброст за таков чекор.Лани запозна една девојка,му се допагаше ама нема искуство и не знаеше како да постапи.Разговаравме за тоа и му кажав да проба нема што да загуби.И така човекот пробал еднаш да ја бакне девојката оваа се тргнала.Му реков да не брза,и нормално да не биде ептен нападен па оваа да забележи дека е очаен за девојка.По некое време се вракале заедно од факултет и шетале така седнале на клупа и тој изненадно ја бакнал,таа не го одбила и така денес си уживаат заљубени еден во друг.И сега мој совет,уживај си и не се нервирај за џабе,(имаш 20 години алооооо),(знам дека не ти е лесно,ама ако вакви проблеми те фрлаат во депресија,кој маж ке бидеш ти да се справиш со проблемите што допрва ке ги имаш во животот).Главата горе,оптимизам голем и се ке биде во ред.:toe:
se pronajdov sebesi vo primerov. Da istoto mi se slucuva i mene, samo sto zelbata da imam devojka mi stana sekojdnevna macnina non stop mislam na toa preoptereten sum so toa. I ocigledno e deka problemot e vo mojot pristap bas kako sto napisa za tvojot prijatel, nemam hrabrost nisto da napravam site neuspesi me pravat se pomalku i pomalku motiviran da probam povtorno. Razmisluvam i da odam i da se konsultiram so psihijatar, bidejki moevo prerasnuva vo psihicka bariera sto ne me ostava da ziveam i da uzivam vo zivotot
 
Член од
10 март 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
Zdravo!
Povtorno jas so moite da gi narecam ljubovni problemi, odnosno ne se toa problemi tuku vo prasanje e samo eden problem koj sto go povoruvam bezbrojpati, a toa e deka seuste nemam devojka, da imam 20 godini i nikogas ne sum imal devojka. Veke barav soveti ovde megutoa bese zaludno, povtorno prodolzvi so mojata zatvorenost kon svetot a osobeno devojkite. Problemot veke mi stana enormen, moe sekojdnevie, nesto sto ne mozam da go prebrodam, se budam so toa deka sum sam legnuvam so toa deka sum sam. Otkako posleden pat bev odbien, koga i ovde barav soveti kako da se postavam i kako da mu prijdam na devojceto, se zatvoriv vo sebe kompletno. Nemam zelba za nisto poveke, nemam apetit, nemam nikakov motiv za ucenje a iskreno go gubam i motivot za zivot. Ednostavno se cuvstvuvam premnogu osamen, sakam da imam devojka a ne mi uspeva vo toa. Ne mozam da se podnesam samiot sebesi nitu pak ni zivotot sto go ziveam. Ne znam kakov cekor da prevzemam i ednas zasekogas da stavam kraj na ovaa samotija sto me maci veke golem period. Zatoa i pisuvam ovde, mozebi nekoj bil vo slicna situacija i znae kako da me posovetuva i pomogne. Nekoi znam i deka ke me ismevaat, a i vo pravo ke bidat samo za potsmev sum. No gi molam tie sto bi mozele da me posovetuvaat kako da se izvlecam od ovaa bezdna da mi pomognat.
Blagodaram

hm .... pa imah ja istata situacija samo kaj mene bese 7-8 godini prijatelstvoto, ama da ti kazam deka ne si pominah mn ubavo ;) i sea ni drugarka ni zenska ;) razmisli dobro dali treba da si go rizikuvas prijatelstvoto ... sekako deka ke uspees barem da se muvnes so nea nekoj pat ama dali posle toa ke ima nesto megu vas e znak ? ...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Zdravo!
Povtorno jas so moite da gi narecam ljubovni problemi, odnosno ne se toa problemi tuku vo prasanje e samo eden problem koj sto go povoruvam bezbrojpati, a toa e deka seuste nemam devojka, da imam 20 godini i nikogas ne sum imal devojka. Veke barav soveti ovde megutoa bese zaludno, povtorno prodolzvi so mojata zatvorenost kon svetot a osobeno devojkite. Problemot veke mi stana enormen, moe sekojdnevie, nesto sto ne mozam da go prebrodam, se budam so toa deka sum sam legnuvam so toa deka sum sam. Otkako posleden pat bev odbien, koga i ovde barav soveti kako da se postavam i kako da mu prijdam na devojceto, se zatvoriv vo sebe kompletno. Nemam zelba za nisto poveke, nemam apetit, nemam nikakov motiv za ucenje a iskreno go gubam i motivot za zivot. Ednostavno se cuvstvuvam premnogu osamen, sakam da imam devojka a ne mi uspeva vo toa. Ne mozam da se podnesam samiot sebesi nitu pak ni zivotot sto go ziveam. Ne znam kakov cekor da prevzemam i ednas zasekogas da stavam kraj na ovaa samotija sto me maci veke golem period. Zatoa i pisuvam ovde, mozebi nekoj bil vo slicna situacija i znae kako da me posovetuva i pomogne. Nekoi znam i deka ke me ismevaat, a i vo pravo ke bidat samo za potsmev sum. No gi molam tie sto bi mozele da me posovetuvaat kako da se izvlecam od ovaa bezdna da mi pomognat.
Blagodaram
Брат нема потреба од нервози :toe: што е твое ќе си дојде,продолжи да бараш,не се откажувај...знам понекогаш е невоможно и паѓа моралот кога гледаш дека се околу тебе е затворено но тука треба да бидеш најголем и да истраеш,твоите 5 минути не се дојдени,верувај во себе само така се успева...чекам резултати,со среќа машко :helou:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
1.Sds го напишав од мајтап јас не сум Сдсм,напротив татко ми е директор и кадар на Вмро Дпмне исто како и нејзиниот татко.
2.Прегрнати седевме цела екскурзија во автобусот и 4 дена во собата заедно бевме.
3.Играње со нејзината коса ми е дозволено уште пред 5 години оти таа има таква навика,да си игра со косата и не може да заспие ако не си ја фати косата:pos2:
4.Прошетки низ град секој ден после школо
5.Комплименти,заебанции колку сакаш.

Е за тоа како да им кажам дека ја сакам стварно не знам:nesvest:
Галење? Фаќање? Драпање? ... Те привлекува ли таа тебе сексуално?

Ако да, пробај тие работи да ги направите.

Клучниот момент е во нејзината реакција. Ако те праша „Што правиш бе?!?!“ или слично, кажи и` сè во лице, т.е. дека ја сакаш и дека сакаш да спиеш со неа (сексуално). Дозволи и` да те одбие, да ти се налути, да не ти прави муабет и да каже сè најлошо за тебе пред сите, па и пред татко и`.

Ако фамилијата е навистина угледна, ќе сфати дека девојчето не смее да се буни на изјави на љубов од близок пријател, посебно што не си ја силувал (т.е. си ја пуштил да си оди). Значи, на тој начин ќе оставиш фамилијарното пријателство да ти оди во прилог.



Повторувам: мора да те привлекува сексуално. Инаку е силување, во секој поглед.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Zdravo!
Povtorno jas so moite da gi narecam ljubovni problemi, odnosno ne se toa problemi tuku vo prasanje e samo eden problem koj sto go povoruvam bezbrojpati, a toa e deka seuste nemam devojka, da imam 20 godini i nikogas ne sum imal devojka. Veke barav soveti ovde megutoa bese zaludno, povtorno prodolzvi so mojata zatvorenost kon svetot a osobeno devojkite. Problemot veke mi stana enormen, moe sekojdnevie, nesto sto ne mozam da go prebrodam, se budam so toa deka sum sam legnuvam so toa deka sum sam. Otkako posleden pat bev odbien, koga i ovde barav soveti kako da se postavam i kako da mu prijdam na devojceto, se zatvoriv vo sebe kompletno. Nemam zelba za nisto poveke, nemam apetit, nemam nikakov motiv za ucenje a iskreno go gubam i motivot za zivot. Ednostavno se cuvstvuvam premnogu osamen, sakam da imam devojka a ne mi uspeva vo toa. Ne mozam da se podnesam samiot sebesi nitu pak ni zivotot sto go ziveam. Ne znam kakov cekor da prevzemam i ednas zasekogas da stavam kraj na ovaa samotija sto me maci veke golem period. Zatoa i pisuvam ovde, mozebi nekoj bil vo slicna situacija i znae kako da me posovetuva i pomogne. Nekoi znam i deka ke me ismevaat, a i vo pravo ke bidat samo za potsmev sum. No gi molam tie sto bi mozele da me posovetuvaat kako da se izvlecam od ovaa bezdna da mi pomognat.
Blagodaram
Брат не губи надеж. Ќе ти дадам неколку совети во врска со ова...

Прво... Сите сме биле одбиени, разочарани. Автоматски потоа природно е кај човекот да се јавува градењето на еден т.н. ѕид на изолација. Но како тој ѕид да го срушиш? Не може преку ноќ - за ова 100% е проверено. За да се ослободиш од црните мисли, започни од малите нешта. Направи си некоја цел во која си 100% сигурен дека ќе успееш. Потоа втора потешка. И така прошири ги постепено гледиштата на работите. Верувај дека со секој успех ќе бидеш задоволен со самиот себе. И не паѓај во депресија поради тоа што си немал женска на 20 години. Тоа е можеби од немањето на самодовреба во моментот кога си барал. Затоа сега вооружи се со неа а таа како што ти кажав се стекнува, почнувајќи од малите нешта. Како и да е со тек на време ќе дојде и денот кога ти се пројави храбрости желба да пријдеш на девојката која ти се допаѓа. До тогаш сконцентрирај се на нешто друго. Со среќа.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
se pronajdov sebesi vo primerov. Da istoto mi se slucuva i mene, samo sto zelbata da imam devojka mi stana sekojdnevna macnina non stop mislam na toa preoptereten sum so toa. I ocigledno e deka problemot e vo mojot pristap bas kako sto napisa za tvojot prijatel, nemam hrabrost nisto da napravam site neuspesi me pravat se pomalku i pomalku motiviran da probam povtorno. Razmisluvam i da odam i da se konsultiram so psihijatar, bidejki moevo prerasnuva vo psihicka bariera sto ne me ostava da ziveam i da uzivam vo zivotot
И запамти...
If there is nothing to talk about, weather is always a good subject.
You say :"The weather has been changing alot, dont you think?". The reply from a male is, "Yeah". And from a female u get, "Yeah, the last few days have been warming up too, and the wind last night was terrible!":smir:
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
И запамти...
If there is nothing to talk about, weather is always a good subject.
You say :"The weather has been changing alot, dont you think?". The reply from a male is, "Yeah". And from a female u get, "Yeah, the last few days have been warming up too, and the wind last night was terrible!":smir:
Одличен совет :):)
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Абе има едно девојче шо ептен ми се допаѓа а мислам дека и јас неа,ама мислам.
Ама проблемот е шо не се познаваме воопшто и не знам како да и пријдам и шо да и речам,еве не мора за врска за еднаш нека биди. Ми останува само директен да бидам и да му речам ама ми е страв да не е шах мат тоа.Ај помагајте ако сте биле во таква ситуација.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Абе има едно девојче шо ептен ми се допаѓа а мислам дека и јас неа,ама мислам.
Ама проблемот е шо не се познаваме воопшто и не знам како да и пријдам и шо да и речам,еве не мора за врска за еднаш нека биди. Ми останува само директен да бидам и да му речам ама ми е страв да не е шах мат тоа.Ај помагајте ако сте биле во таква ситуација.
Епа неможе никој да ја заврши таа работа подобро од тебе :toe: зимаш воздух пониш его и настапуваш,едно кафе-сокче-муабет и веќе ќе се запознаете подобро,само полека да не станете предобри другари зашто потешко е после да и објасниш што чувствуваш...со среќа :smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Абе има едно девојче шо ептен ми се допаѓа а мислам дека и јас неа,ама мислам.
Ама проблемот е шо не се познаваме воопшто и не знам како да и пријдам и шо да и речам,еве не мора за врска за еднаш нека биди. Ми останува само директен да бидам и да му речам ама ми е страв да не е шах мат тоа.Ај помагајте ако сте биле во таква ситуација.
Ти: „Здраво.“
Таа: „Здраво.“
Ти: „Како си?“
Таа: „Добро, фала. Се знаеме?“
Ти: „Не, ама јас сум _______“ *пружање рака*
Таа: „Јас сум ______ *пружање рака*“
Ти: „Би сакал да пиеме едно кафе. Си за?“
Таа: *прифаќа и вратите на рајот полека почнуваат да се отвораат. Или одбива и ти ја повторуваш истава процедура со следното девојче што ептен ти се допаѓа а и тоа тебе, мислиш*
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Ама брат јас ја познавам неа и знам како се вика и таа ме знај мене и знај дека сум заинтересиран за неа ама не зборуваме воопшто, не си велиме ни здраво. И сега глупаво е јас да му појдам ај да се запознајме а веќе знај дека ми се допаѓа. Тоа ја прај работава потешка:icon_conf
 

Kajgana Shop

На врв Bottom