Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
:)))))) Ја не и се јавувам за проверка,пошо ми го покажа партнерот нејзин каков е :)) Така да од него не ми е страв,ама има доста фраери :)
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
??????

edno prasanje do devojkite kolku vreme vi kasnelo najvece ? i od koi pricini
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
edno prasanje do devojkite kolku vreme vi kasnelo najvece ? i od koi pricini
Бидејќи си машко претпоставувам прашуваш за девојката, има тест за проверка на бременост во сите аптеки за 50 ден.:smir:
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
И заштита,за не повеќе од 100 денари
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Бидејќи си машко претпоставувам прашуваш за девојката, има тест за проверка на бременост во сите аптеки за 50 ден.:smir:
ZNAM DE i negativen bese, a i da odgovorese na prasanjeto ////// a i site devojki pisete
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
ZNAM DE i negativen bese, a i da odgovorese na prasanjeto ////// a i site devojki pisete
Епа ако бил негативен нема што да се секираш, само треба да си оди на лекар да се испитаат хормоните и да се препише терапија
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
Џабе се напињав вчера,све помина у најдобар ред :)
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Cestito

Sea uzivaj (a kolku % si sigtren) heh
 

butterfly8

peperutce
Член од
17 март 2009
Мислења
96
Поени од реакции
5
Џабе се напињав вчера,све помина у најдобар ред :)
Ме потсети на нас:).Дури додека ти ги читав постовиве јас се возбудив и се мислев како ќе преживееш:)
Останативе баш и не те сфаќаа ама јас цела вечер не спиев додека не ми се јави дека си оди дома.Мислам дека тогаш се родив по втор пат.Не е работата во недоверба или нешто, ама едноставно не ти се дава да се опуштиш,нели?:)
Btw мило ми е што се завршило супер
 
I

InF3cTeD

Гостин
Ме потсети на нас:).Дури додека ти ги читав постовиве јас се возбудив и се мислев како ќе преживееш:)
Останативе баш и не те сфаќаа ама јас цела вечер не спиев додека не ми се јави дека си оди дома.Мислам дека тогаш се родив по втор пат.Не е работата во недоверба или нешто, ама едноставно не ти се дава да се опуштиш,нели?:)
Btw мило ми е што се завршило супер
истиов случај сум и ја...утре мојата е на матурска и не е до тоа дека немам доверба или дека она би направила нешто ама едноставно се чуствувам некако морничаво со самата помисла дека во иста вечер ќе биде и матурската на "фраерчињата" од Гимназијата Кочо Рацин а пошто ги знам какви се некако чудно се осеќам....ама верувам во неа а и она мислам дека не би ми направила такво нешто после 2 години врска
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
Zdravo!
Povtorno jas so moite da gi narecam ljubovni problemi, odnosno ne se toa problemi tuku vo prasanje e samo eden problem koj sto go povoruvam bezbrojpati, a toa e deka seuste nemam devojka, da imam 20 godini i nikogas ne sum imal devojka. Veke barav soveti ovde megutoa bese zaludno, povtorno prodolzvi so mojata zatvorenost kon svetot a osobeno devojkite. Problemot veke mi stana enormen, moe sekojdnevie, nesto sto ne mozam da go prebrodam, se budam so toa deka sum sam legnuvam so toa deka sum sam. Otkako posleden pat bev odbien, koga i ovde barav soveti kako da se postavam i kako da mu prijdam na devojceto, se zatvoriv vo sebe kompletno. Nemam zelba za nisto poveke, nemam apetit, nemam nikakov motiv za ucenje a iskreno go gubam i motivot za zivot. Ednostavno se cuvstvuvam premnogu osamen, sakam da imam devojka a ne mi uspeva vo toa. Ne mozam da se podnesam samiot sebesi nitu pak ni zivotot sto go ziveam. Ne znam kakov cekor da prevzemam i ednas zasekogas da stavam kraj na ovaa samotija sto me maci veke golem period. Zatoa i pisuvam ovde, mozebi nekoj bil vo slicna situacija i znae kako da me posovetuva i pomogne. Nekoi znam i deka ke me ismevaat, a i vo pravo ke bidat samo za potsmev sum. No gi molam tie sto bi mozele da me posovetuvaat kako da se izvlecam od ovaa bezdna da mi pomognat.
Blagodaram
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Zdravo!
Povtorno jas so moite da gi narecam ljubovni problemi, odnosno ne se toa problemi tuku vo prasanje e samo eden problem koj sto go povoruvam bezbrojpati, a toa e deka seuste nemam devojka, da imam 20 godini i nikogas ne sum imal devojka. Veke barav soveti ovde megutoa bese zaludno, povtorno prodolzvi so mojata zatvorenost kon svetot a osobeno devojkite. Problemot veke mi stana enormen, moe sekojdnevie, nesto sto ne mozam da go prebrodam, se budam so toa deka sum sam legnuvam so toa deka sum sam. Otkako posleden pat bev odbien, koga i ovde barav soveti kako da se postavam i kako da mu prijdam na devojceto, se zatvoriv vo sebe kompletno. Nemam zelba za nisto poveke, nemam apetit, nemam nikakov motiv za ucenje a iskreno go gubam i motivot za zivot. Ednostavno se cuvstvuvam premnogu osamen, sakam da imam devojka a ne mi uspeva vo toa. Ne mozam da se podnesam samiot sebesi nitu pak ni zivotot sto go ziveam. Ne znam kakov cekor da prevzemam i ednas zasekogas da stavam kraj na ovaa samotija sto me maci veke golem period. Zatoa i pisuvam ovde, mozebi nekoj bil vo slicna situacija i znae kako da me posovetuva i pomogne. Nekoi znam i deka ke me ismevaat, a i vo pravo ke bidat samo za potsmev sum. No gi molam tie sto bi mozele da me posovetuvaat kako da se izvlecam od ovaa bezdna da mi pomognat.
Blagodaram
На секого може да му се случи да биде одбиен,но тоа не е причина за да се затвориш во себе,да изгубиш желба за живот.
Животот е падни-стани.Што би правеле сите доколку така лесно би се предавале после првиот пораз и би изгубиле желба за живот?
Треба да продолжиш цврсто да чекориш по животниот пат,затоа што НИКОГАШ НЕ ЗНАЕШ кога ќе ти се насмевне среќата.Никогаш не знаеш каде и кога ќе се појави вистинската љубов,затоа што таа е како да изгубиш игла во куп сено,ќе ослепеш додека ја најдеш.
Се што е твое ќе дојде,порано или подоцна.Само треба да бидеш повеќе самоуверен,цврст и одлучен.
Затоа насмевни се и радувај се на секој нов ден од животот.
Животот е еден и нема реприза:smir:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.906
Поени од реакции
23.870
На секого може да му се случи да биде одбиен,но тоа не е причина за да се затвориш во себе,да изгубиш желба за живот.
Животот е падни-стани.Што би правеле сите доколку така лесно би се предавале после првиот пораз и би изгубиле желба за живот?
Треба да продолжиш цврсто да чекориш по животниот пат,затоа што НИКОГАШ НЕ ЗНАЕШ кога ќе ти се насмевне среќата.Никогаш не знаеш каде и кога ќе се појави вистинската љубов,затоа што таа е како да изгубиш игла во куп сено,ќе ослепеш додека ја најдеш.
Се што е твое ќе дојде,порано или подоцна.Само треба да бидеш повеќе самоуверен,цврст и одлучен.
Затоа насмевни се и радувај се на секој нов ден од животот.
Животот е еден и нема реприза:smir:
Колку го само тоа прекрасно долови...

За разлика од Коелјо јас сепак ќе ти кажам друга работа. Учи... Обесервирај. Гледај што прават успешните на тоа поле другари, врсници, од маало итн... Ако тоа значи менување на твојот карактер или идентитет јеби га или тоа или самоча. Биди ти, е најлошиот совет што можеш да им го дадеш на некои луѓе. И разбери дека ти си единка и не ти треба никој друг за да живееш и да остваруваш тоа што си го замислил, се друго е лабилност. Па дури како крајна варијанта никогаш да не фатиш девојка, земи заврши факултет, стекни другар(к)и, вработи се и приушти си мал милион работи што ти се по ќејф. Немам волја за живот дрн дрн... Немој бре така. Eве и песница плус за мотивација. Биди фајтер, Македонија те повикува.


 
Член од
13 мај 2009
Мислења
126
Поени од реакции
3
jas sum nesreken :kesa: imav edna drugarka ne mi zbori veke ziva pederka e ama ja sum nesreken za dtugo ama ova e kapak :kesa: nesreken sum oti nemam sreka ...sto da pravam ????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom