Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
jas sum nesreken :kesa: imav edna drugarka ne mi zbori veke ziva pederka e ama ja sum nesreken za dtugo ama ova e kapak :kesa: nesreken sum oti nemam sreka ...sto da pravam ????
епа ти си крив...шо не си имал поише другарки:) а за тоа шо си несреќен има антидепресиви:helou:
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Zdravo!
Povtorno jas so moite da gi narecam ljubovni problemi, odnosno ne se toa problemi tuku vo prasanje e samo eden problem koj sto go povoruvam bezbrojpati, a toa e deka seuste nemam devojka, da imam 20 godini i nikogas ne sum imal devojka. Veke barav soveti ovde megutoa bese zaludno, povtorno prodolzvi so mojata zatvorenost kon svetot a osobeno devojkite. Problemot veke mi stana enormen, moe sekojdnevie, nesto sto ne mozam da go prebrodam, se budam so toa deka sum sam legnuvam so toa deka sum sam. Otkako posleden pat bev odbien, koga i ovde barav soveti kako da se postavam i kako da mu prijdam na devojceto, se zatvoriv vo sebe kompletno. Nemam zelba za nisto poveke, nemam apetit, nemam nikakov motiv za ucenje a iskreno go gubam i motivot za zivot. Ednostavno se cuvstvuvam premnogu osamen, sakam da imam devojka a ne mi uspeva vo toa. Ne mozam da se podnesam samiot sebesi nitu pak ni zivotot sto go ziveam. Ne znam kakov cekor da prevzemam i ednas zasekogas da stavam kraj na ovaa samotija sto me maci veke golem period. Zatoa i pisuvam ovde, mozebi nekoj bil vo slicna situacija i znae kako da me posovetuva i pomogne. Nekoi znam i deka ke me ismevaat, a i vo pravo ke bidat samo za potsmev sum. No gi molam tie sto bi mozele da me posovetuvaat kako da se izvlecam od ovaa bezdna da mi pomognat.
Blagodaram
БЕЗ НЕРВОЗИ БРАТУ.Еве еден пример/имам другар немаше фатено девојка до 23 год.Не знам зошто,ама изгледа немаше доволно храброст за таков чекор.Лани запозна една девојка,му се допагаше ама нема искуство и не знаеше како да постапи.Разговаравме за тоа и му кажав да проба нема што да загуби.И така човекот пробал еднаш да ја бакне девојката оваа се тргнала.Му реков да не брза,и нормално да не биде ептен нападен па оваа да забележи дека е очаен за девојка.По некое време се вракале заедно од факултет и шетале така седнале на клупа и тој изненадно ја бакнал,таа не го одбила и така денес си уживаат заљубени еден во друг.И сега мој совет,уживај си и не се нервирај за џабе,(имаш 20 години алооооо),(знам дека не ти е лесно,ама ако вакви проблеми те фрлаат во депресија,кој маж ке бидеш ти да се справиш со проблемите што допрва ке ги имаш во животот).Главата горе,оптимизам голем и се ке биде во ред.:toe:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Zdravo!
Povtorno jas so moite da gi narecam ljubovni problemi, odnosno ne se toa problemi tuku vo prasanje e samo eden problem koj sto go povoruvam bezbrojpati, a toa e deka seuste nemam devojka, da imam 20 godini i nikogas ne sum imal devojka. Veke barav soveti ovde megutoa bese zaludno, povtorno prodolzvi so mojata zatvorenost kon svetot a osobeno devojkite. Problemot veke mi stana enormen, moe sekojdnevie, nesto sto ne mozam da go prebrodam, se budam so toa deka sum sam legnuvam so toa deka sum sam. Otkako posleden pat bev odbien, koga i ovde barav soveti kako da se postavam i kako da mu prijdam na devojceto, se zatvoriv vo sebe kompletno. Nemam zelba za nisto poveke, nemam apetit, nemam nikakov motiv za ucenje a iskreno go gubam i motivot za zivot. Ednostavno se cuvstvuvam premnogu osamen, sakam da imam devojka a ne mi uspeva vo toa. Ne mozam da se podnesam samiot sebesi nitu pak ni zivotot sto go ziveam. Ne znam kakov cekor da prevzemam i ednas zasekogas da stavam kraj na ovaa samotija sto me maci veke golem period. Zatoa i pisuvam ovde, mozebi nekoj bil vo slicna situacija i znae kako da me posovetuva i pomogne. Nekoi znam i deka ke me ismevaat, a i vo pravo ke bidat samo za potsmev sum. No gi molam tie sto bi mozele da me posovetuvaat kako da se izvlecam od ovaa bezdna da mi pomognat.
Blagodaram
Значи: си бил одбиен. Си пробал неколку пати и нон-стоп си бил одбиван. До толку, што сметаш дека тоа е правило.

Па, искористи го тоа. Ќе ти го повторам пристапот на одбиените, во неколку варијации:

СЛУЧАЈ 1:
Ти: „Здраво“
Таа: „Здраво“
Ти: „Дали ќе излезеш со мене?“
Таа: “Бегај бе *ЦЕНЗУРА*“
Ти: „Пих, баш си досадна. Никој не сака да излезе со мене, па ни ти. Те сметав за покреативна. Ај чао“
Таа: „...“

СЛУЧАЈ 2:
Ти: „Здраво“
Таа: „Здраво“
Ти: „Во просек, имам 10 секунди пред да бидам одбиен, па ако до тогаш не ме одбиеш, имам право да те бакнам“
Таа: „...“
Ти: *чекаш 5 секунди, на 6-тата пристапуваш, на 7-та ја залапуваш“
Таа: *прифаќа или бега, со или без шлаканица за тебе*
Ти: *славиш, зашто си влијаел на уште една девојка. Можеш да сметаш на тоа дека ќе се прошири муабетот дека се пушташ на сè живо, т.е. дека има уште еден пенис на пазарот. Па, вагините ќе се влажнат и ќе почнат да те бараат*

СЛУЧАЈ 3:
Ти: „Здраво“
Таа: *игнорира*
Ти: *фаќаш за цицка*
Таа: „...“
Ти: *продолжуваш како ништо да не било*
Таа: *дури се свестува, ти си веќе далеку. Или игнорира и станува лесно цицкофатлива за секој што го видел тоа, или ќе почне да се чува од тебе. Со други зборови, стануваш значаен за неа. И тоа, повторно, носи повеќе маркетинг за тебе преку кафе-муабетите и повторно вагините ќе почнат да се влажнат, зашто знаат дека имаш пенис кој би можел да им влезе*



Има многу варијации, но поентата е следна: имаш пенис, кој девојките го сакаат. Само треба да ги потсетиш, преку лапање, фаќање или слично. Се сведува на маркетинг и тоа баш физички, да не можат да го игнорираат.
 

Sds

Член од
31 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Со една девојка веќе 4 години учиме заедно средно,а се знаеме повеќе од 10 години бидејќи сме семејни пријатели.Пред 10 дена почнав да се заљубувам во неа кога бевме на екскурзија од гимназија низ Југославија,а таа не го знае тоа дури и јас не знаев што се случува со мене зашто кој и да и се приближеше од машките јас веднаш го бркав од собата и не се одлепив од неа.Подоцна сватив дека сум се заљубил во мојата најдобра другарка од детството и од тинејџерството.Со неа делев се уште од мал и си ги знаеме сите тајни,дури се запишавме во исто школо и седиме веќе 8 години заедно.Ако им откријам нема да ме сфати сериозно бидејќи ме сака ама како брат.Исто беше и со мене ама сега веќе почнав да ја избегнувам зашто не можам да одолеам.
Ако му се случило на некој нешто такво чекам одговор:smir:

и совет што да правам
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Со една девојка веќе 4 години учиме заедно средно,а се знаеме повеќе од 10 години бидејќи сме семејни пријатели.Пред 10 дена почнав да се заљубувам во неа кога бевме на екскурзија од гимназија низ Југославија,а таа не го знае тоа дури и јас не знаев што се случува со мене зашто кој и да и се приближеше од машките јас веднаш го бркав од собата и не се одлепив од неа.Подоцна сватив дека сум се заљубил во мојата најдобра другарка од детството и од тинејџерството.Со неа делев се уште од мал и си ги знаеме сите тајни,дури се запишавме во исто школо и седиме веќе 8 години заедно.Ако им откријам нема да ме сфати сериозно бидејќи ме сака ама како брат.Исто беше и со мене ама сега веќе почнав да ја избегнувам зашто не можам да одолеам.
Ако му се случило на некој нешто такво чекам одговор:smir:

и совет што да правам
Залапај ја.

Ако делите баш сè, неделењето на твоите чувства со неа би било криење.
Плус тоа, ако ги бркаш сите машки од неа, а таа не се буни, по секако сака да биде со тебе. Инаку таа би се побунила што ти ги бркаш сите нејзини потенцијални мувачи.

Затоа: под итно признај и`. Инаку, некој друг ќе го направи тоа и тогаш дефинитивно ќе ја изгубиш.
 

Sds

Член од
31 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Залапај ја.

Ако делите баш сè, неделењето на твоите чувства со неа би било криење.
Плус тоа, ако ги бркаш сите машки од неа, а таа не се буни, по секако сака да биде со тебе. Инаку таа би се побунила што ти ги бркаш сите нејзини потенцијални мувачи.

Затоа: под итно признај и`. Инаку, некој друг ќе го направи тоа и тогаш дефинитивно ќе ја изгубиш.
Не е баш така едноставно барем за мене.Јас ги бркам другите под изговор дека не ми е добро дека ми се спие,и таа веднаш доаѓа до мене.Дури и да забележала некој или им се допаднал таа е секогаш тука за мене.Ако и признаам може да ја изгубам целосно,а можеби и не
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Со една девојка веќе 4 години учиме заедно средно,а се знаеме повеќе од 10 години бидејќи сме семејни пријатели.Пред 10 дена почнав да се заљубувам во неа кога бевме на екскурзија од гимназија низ Југославија,а таа не го знае тоа дури и јас не знаев што се случува со мене зашто кој и да и се приближеше од машките јас веднаш го бркав од собата и не се одлепив од неа.Подоцна сватив дека сум се заљубил во мојата најдобра другарка од детството и од тинејџерството.Со неа делев се уште од мал и си ги знаеме сите тајни,дури се запишавме во исто школо и седиме веќе 8 години заедно.Ако им откријам нема да ме сфати сериозно бидејќи ме сака ама како брат.Исто беше и со мене ама сега веќе почнав да ја избегнувам зашто не можам да одолеам.
Ако му се случило на некој нешто такво чекам одговор:smir:

и совет што да правам
Морам чисто колку за да си задоволам интерес ... ко се вљуби во неа беше од прилика 16 - 17 ? ? ? ( нема да се мајтапам жими мајка ) пошто би се вклопило во сценариово
Гледај нормално е за машко да создаи афинитети кон толку блиска пријателка ... простото објаснуванје е дека си се вљубил заради то шо си почнал да ја гледаш како сексуален субјект веке ... Џанам почнало нешто во тебе да се накрева ко ке ја видиш . Него реков дека нема да се мајтапам . Прецениси дали ти значи пријателството ... пошто ако и кажиш ке го заебиш . А и да бидни нешто мегу вас , ке го заебиш пријателството . Да не биди ништо мегу вас , ке го заебиш другарството . А постои сериозна шанса дека ке ти помини .
Мислам совет мој би бил ... па процениси шо ти значи поке .

Personal note : Еј сум можел да напишам пост без да напрам поголем мајтап .
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Не е баш така едноставно барем за мене.Јас ги бркам другите под изговор дека не ми е добро дека ми се спие,и таа веднаш доаѓа до мене.Дури и да забележала некој или им се допаднал таа е секогаш тука за мене.Ако и признаам може да ја изгубам целосно,а можеби и не
Брат има една тема дали машко и женско можат да бидат пријатели. Ја кажав дека неможе други викаа дека може и така а ти си пример дека неможе.

Вака сега ти најважно е да и ги кажеш неа чуствата што чуствуваш кон неа ама нај озбилно и без страмење. Значи бидете сами и кажи и.
Немој да се секираш и да мислиш што ќе биде после тоа. Ако таа те свати и ако може да и го допреш со тие зборови нејзиното срце и ако и таа има чуства кон тебе (љубовни) тога се ќе биде во ред. Ако стварно те смета за пријател, а не те сака (љубовно) нема да ти се развика и нема да се скарате. Значи како и да е кажии нема да ја изгубиш.
Ако молчиш и ништо не кажуваш можеш само да изгубиш.
 

Sds

Член од
31 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Морам чисто колку за да си задоволам интерес ... ко се вљуби во неа беше од прилика 16 - 17 ? ? ? ( нема да се мајтапам жими мајка ) пошто би се вклопило во сценариово
Гледај нормално е за машко да создаи афинитети кон толку блиска пријателка ... простото објаснуванје е дека си се вљубил заради то шо си почнал да ја гледаш како сексуален субјект веке ... Џанам почнало нешто во тебе да се накрева ко ке ја видиш . Него реков дека нема да се мајтапам . Прецениси дали ти значи пријателството ... пошто ако и кажиш ке го заебиш . А и да бидни нешто мегу вас , ке го заебиш пријателството . Да не биди ништо мегу вас , ке го заебиш другарството . А постои сериозна шанса дека ке ти помини .
Мислам совет мој би бил ... па процениси шо ти значи поке .

Personal note : Еј сум можел да напишам пост без да напрам поголем мајтап .
Можеби сум бил вљубен и пред тоа во неа ама сега откривам.Кога излегував со девојка ми и кога таа беше таму јас потполно заборавав дека имам девојка.Кога требаше да си одиме дома прво неа ќе ја однесам а потоа со таа што излегувам

Брат има една тема дали машко и женско можат да бидат пријатели. Ја кажав дека неможе други викаа дека може и така а ти си пример дека неможе.

Вака сега ти најважно е да и ги кажеш неа чуствата што чуствуваш кон неа ама нај озбилно и без страмење. Значи бидете сами и кажи и.
Немој да се секираш и да мислиш што ќе биде после тоа. Ако таа те свати и ако може да и го допреш со тие зборови нејзиното срце и ако и таа има чуства кон тебе (љубовни) тога се ќе биде во ред. Ако стварно те смета за пријател, а не те сака (љубовно) нема да ти се развика и нема да се скарате. Значи како и да е кажии нема да ја изгубиш.
Ако молчиш и ништо не кажуваш можеш само да изгубиш.
Не е само и до тоа.Семејни пријатели сме со нејзините не знам и јас уште пред колку години.сега доаѓа речиси секој ден со мене од школо кај мене,па со татко и си оди дома.Веќе 3 години сме ептен поврзани бидејќи татко ми и татко и се директори на јавни установи.Повеќе се плашам како ке прифати татко и отколку таа.Да не го расипам пријателството на двете фамилии ако бидеме во врска и ако се скараме,тогаш треба и тие да се скараат
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Не е само и до тоа.Семејни пријатели сме со нејзините не знам и јас уште пред колку години.сега доаѓа речиси секој ден со мене од школо кај мене,па со татко и си оди дома.Веќе 3 години сме ептен поврзани бидејќи татко ми и татко и се директори на јавни установи.Повеќе се плашам како ке прифати татко и отколку таа.Да не го расипам пријателството на двете фамилии ако бидеме во врска и ако се скараме,тогаш треба и тие да се скараат
Батали родители и фамилија јас тоа кажувам ЗА ЉУБОВ СЕ СЕ ПРАВИ.
немој никако да размислуваш за родителите ако ја сакаш остај ги нив шо сакаат нека си прават се работи за твој живот. ти и самиот кажа дека со женската си бил а занеа си размислувал Значи ја сакаш премногу. Немој ради родителите да си го заебиш животот.
Ти кажав ако таа те прифати и ако таа те сака се ќе биде во ред, а ако таа не те сака ти неможеш неа да ја натераш да те сака и можеш само да си останите пријатели а ти барај друга љубов.
ЗНАЧИ КАЖИИ И ЧЕКАЈ ОД НЕА ОДГОВОР.
ЗА ЉУБОВ ПОТРЕБНИ СЕ ДВАЈЦА:love2:
 
Член од
6 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
Zdravo!
Povtorno jas so moite da gi narecam ljubovni problemi, odnosno ne se toa problemi tuku vo prasanje e samo eden problem koj sto go povoruvam bezbrojpati, a toa e deka seuste nemam devojka, da imam 20 godini i nikogas ne sum imal devojka. Veke barav soveti ovde megutoa bese zaludno, povtorno prodolzvi so mojata zatvorenost kon svetot a osobeno devojkite. Problemot veke mi stana enormen, moe sekojdnevie, nesto sto ne mozam da go prebrodam, se budam so toa deka sum sam legnuvam so toa deka sum sam. Otkako posleden pat bev odbien, koga i ovde barav soveti kako da se postavam i kako da mu prijdam na devojceto, se zatvoriv vo sebe kompletno. Nemam zelba za nisto poveke, nemam apetit, nemam nikakov motiv za ucenje a iskreno go gubam i motivot za zivot. Ednostavno se cuvstvuvam premnogu osamen, sakam da imam devojka a ne mi uspeva vo toa. Ne mozam da se podnesam samiot sebesi nitu pak ni zivotot sto go ziveam. Ne znam kakov cekor da prevzemam i ednas zasekogas da stavam kraj na ovaa samotija sto me maci veke golem period. Zatoa i pisuvam ovde, mozebi nekoj bil vo slicna situacija i znae kako da me posovetuva i pomogne. Nekoi znam i deka ke me ismevaat, a i vo pravo ke bidat samo za potsmev sum. No gi molam tie sto bi mozele da me posovetuvaat kako da se izvlecam od ovaa bezdna da mi pomognat.
Blagodaram

Mozam da ti kazam samo edno, da ne se zamaras,da si go uzivas zivotot ,ako imas drugari, da se zezas so niv,da si pies pivcinja,da si iskacas u grad,po diska,a za devojka ic da ne se zamaras,ke ti dojdat tvoite 5 min.zatoa uzivaj,i nemoj da se razocaruvas,se u svoe vreme!Uzivaj i pozdrav
 

Sds

Член од
31 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Батали родители и фамилија јас тоа кажувам ЗА ЉУБОВ СЕ СЕ ПРАВИ.
немој никако да размислуваш за родителите ако ја сакаш остај ги нив шо сакаат нека си прават се работи за твој живот. ти и самиот кажа дека со женската си бил а занеа си размислувал Значи ја сакаш премногу. Немој ради родителите да си го заебиш животот.
Ти кажав ако таа те прифати и ако таа те сака се ќе биде во ред, а ако таа не те сака ти неможеш неа да ја натераш да те сака и можеш само да си останите пријатели а ти барај друга љубов.
ЗНАЧИ КАЖИИ И ЧЕКАЈ ОД НЕА ОДГОВОР.
ЗА ЉУБОВ ПОТРЕБНИ СЕ ДВАЈЦА:love2:
Друга љубов не верувам.Може само со некоја заради ред.Сега сфаќам дека само неа сум ја сакал.Сум имал 7-8 девојки и кога ќе се случеше нешто (тепачка,носење до дома)секогаш беше таа на прво место.
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Друга љубов не верувам.Може само со некоја заради ред.Сега сфаќам дека само неа сум ја сакал.Сум имал 7-8 девојки и кога ќе се случеше нешто (тепачка,носење до дома)секогаш беше таа на прво место.
Па брат терај кажии неа дека ја сакаш и колку ја сакаш па нејзино е да одлучи. Немој да се страмиш и да ти биди страв едноставно кажи и што чуствуваш.
Се зависи до неа!
Кажии ако мисли дека не те сака нека проба прво па после времето ќе и кажи дали те сака. А најдобро е при кажувањето да и речеш да не размислува со мозокот туку да се препушти на срцето и на чуствата тие ќе и кажат дали те сака или не. Ама по пишувањето дефинитивно и таа има чуства кон тебе.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Можеби сум бил вљубен и пред тоа во неа ама сега откривам.Кога излегував со девојка ми и кога таа беше таму јас потполно заборавав дека имам девојка.Кога требаше да си одиме дома прво неа ќе ја однесам а потоа со таа што излегувам



Не е само и до тоа.Семејни пријатели сме со нејзините не знам и јас уште пред колку години.сега доаѓа речиси секој ден со мене од школо кај мене,па со татко и си оди дома.Веќе 3 години сме ептен поврзани бидејќи татко ми и татко и се директори на јавни установи.Повеќе се плашам како ке прифати татко и отколку таа.Да не го расипам пријателството на двете фамилии ако бидеме во врска и ако се скараме,тогаш треба и тие да се скараат
Еве вака: дали ќе ги расипеш семејните односи ако и` признаеш дека ја сакаш?

Секое здраво семејство сака да внесе во своето семејство нов член кој е на место и „дете од фамилија“. А твоето семејство знае за неа дека е супер, бидејчќи лично ја познаваат. Исто и за тебе се знае во нејзиното семејство.

Единствено што можеш да згрешиш е да не и` кажеш. Зашто, верувај, подоцна, кога ќе ја видиш со некој трет дечко, ќе боли претерано повеќе и неиздржливо.

Ова ти е единствена шанса да бидеш заедно со љубовта на својот живот. Не сите ја имаат таа среќа како ти. Од лично искуство ти велам.

Затоа, заради себе, заради неа, заради двете семејства - признај и` дека ја сакаш и бакни ја во уста. Па види дали ќе ти остане и понатаму другарка. Ако е навистина таква каква што ја опишуваш, таа едвај чека тоа да се случи.

Со среќа. :helou:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Мош ке бидам малку оф топик затоа што не барам совет него читам постови од оваа тема и гледам колку многу се спомнува мсн така да ке ви кажам само едно од лично искуство БАТАЛИТЕ мсн само кавги за ништо ако имаш нешто да и кажеш кажи лично онака по мсн испаѓа дека немаш храброст а и на мсн ви велам уште еднаш само кавги за џабе.Така да ако сакаШ да останеш во добри односи со некој мсн само кога е хитно.:toe:
Se zavisi od toa koj ti pisuva na msn neli????? I dali znae toj/taa za toa.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom