Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
еее алал да ти е за муабетов. По мсн само лигушите разговараат, ако имаш храброст и ако навистина сакаш да си со некој тоа ке му го кажеш во лице. И не ми кажувајте се срамам неможам во лице да му кажам.
Такви муабети по мсн прават 6-то и 7-мо оделение. ама има и исклучоци кои раскинуваат по мсн зашто немаат срце да ја кажат вистината, тоа е крајно дебилно и кретенско однесување.
ај сеа јас да се надопунам на тема мсн.... мсн е океј работа дур да си ја фатиш женската... откога ке ја фатиш не... зашто ? значи ако си често онлине и она и ти седите на мсн ако ја видиш онлине или она тебе нормално мораш да пишеш пошто работата ке биде ЗАШТО НЕ МИ ПИША ? и онака седите на мсн цел ден и цел ден треба муабет да правите ? и коа ке искочиш ти снемува муабет многу нормално , а и лоша работа е на мсн многу често можеш да се закараш за најбанални и најглупави ствари што у стварноста ( Faca to face ) нема никогаш ни да ги спомнете затоа мсн и добро е и лошо :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
ај сеа јас да се надопунам на тема мсн.... мсн е океј работа дур да си ја фатиш женската... откога ке ја фатиш не... зашто ? значи ако си често онлине и она и ти седите на мсн ако ја видиш онлине или она тебе нормално мораш да пишеш пошто работата ке биде ЗАШТО НЕ МИ ПИША ? и онака седите на мсн цел ден и цел ден треба муабет да правите ? и коа ке искочиш ти снемува муабет многу нормално , а и лоша работа е на мсн многу често можеш да се закараш за најбанални и најглупави ствари што у стварноста ( Faca to face ) нема никогаш ни да ги спомнете затоа мсн и добро е и лошо :)
:eek:ftopic:, многу екстремно и строго за возрасни:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ве молам за мислење...

Со дечко ми одам кратко време.Тој инсистира да имаме секс.Премногу го сакам,но не можам да го направам тој чин.Едноставно не се чувствувам спремна, немам ни целосна доверба во него а и не го познавам толку добро за да го направам тоа за прв пат.Дискутиравме повеќе пати но ни тој ни јас не се откажуваме од ставовите...Интересно е што имаме многу заеднички мислења за многу работи, но тука не се совпаѓаме...Тој ми доаѓа со предлог да има секс со некоја друга,а во меѓувреме да е со мене...Знам дека пред мене имал секс и сега ми вели демек не можел да издржи...Многу ми е глупо да раскинам со него,кога гледам дека сме слични и дека си одговараме заради таква работа...Зар ако ме сака толку колку што вели, би си дозволил секс без љубов со друга?;

Би била благодарна ако некој од вас ми го каже вашето мислење, навистина ми е потребно...
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Со дечко ми одам кратко време.Тој инсистира да имаме секс.Премногу го сакам,но не можам да го направам тој чин.Едноставно не се чувствувам спремна, немам ни целосна доверба во него а и не го познавам толку добро за да го направам тоа за прв пат.Дискутиравме повеќе пати но ни тој ни јас не се откажуваме од ставовите...Интересно е што имаме многу заеднички мислења за многу работи, но тука не се совпаѓаме...Тој ми доаѓа со предлог да има секс со некоја друга,а во меѓувреме да е со мене...Знам дека пред мене имал секс и сега ми вели демек не можел да издржи...Многу ми е глупо да раскинам со него,кога гледам дека сме слични и дека си одговараме заради таква работа...Зар ако ме сака толку колку што вели, би си дозволил секс без љубов со друга?;

Би била благодарна ако некој од вас ми го каже вашето мислење, навистина ми е потребно...
Се сакате?
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Со дечко ми одам кратко време.Тој инсистира да имаме секс.Премногу го сакам,но не можам да го направам тој чин.Едноставно не се чувствувам спремна, немам ни целосна доверба во него а и не го познавам толку добро за да го направам тоа за прв пат.Дискутиравме повеќе пати но ни тој ни јас не се откажуваме од ставовите...Интересно е што имаме многу заеднички мислења за многу работи, но тука не се совпаѓаме...Тој ми доаѓа со предлог да има секс со некоја друга,а во меѓувреме да е со мене...Знам дека пред мене имал секс и сега ми вели демек не можел да издржи...Многу ми е глупо да раскинам со него,кога гледам дека сме слични и дека си одговараме заради таква работа...Зар ако ме сака толку колку што вели, би си дозволил секс без љубов со друга?;

Би била благодарна ако некој од вас ми го каже вашето мислење, навистина ми е потребно...
Аха да. И ти си толку наивна да му веруваш дека оди со тебе заради љубов, а не ради секс? Хах, морал да има секс со друга не можел да издржи. Дај му го линков на дечко ти http://en.wikipedia.org/wiki/Masturbation
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Со дечко ми одам кратко време.Тој инсистира да имаме секс.Премногу го сакам,но не можам да го направам тој чин.Едноставно не се чувствувам спремна, немам ни целосна доверба во него а и не го познавам толку добро за да го направам тоа за прв пат.Дискутиравме повеќе пати но ни тој ни јас не се откажуваме од ставовите...Интересно е што имаме многу заеднички мислења за многу работи, но тука не се совпаѓаме...Тој ми доаѓа со предлог да има секс со некоја друга,а во меѓувреме да е со мене...Знам дека пред мене имал секс и сега ми вели демек не можел да издржи...Многу ми е глупо да раскинам со него,кога гледам дека сме слични и дека си одговараме заради таква работа...Зар ако ме сака толку колку што вели, би си дозволил секс без љубов со друга?;

Би била благодарна ако некој од вас ми го каже вашето мислење, навистина ми е потребно...
Прво:За да го напрајш то требит да си спремна.
Второ:Многу ти е важно да имаш доверба во него.Да си свесна дека знајш шо прајш.Незнам како е можно тој да инсистират на вакво нешто.
Освен то колку години имаш?
Ова последново....Ми изгледа многу нелогично и глупаво.Како може да ти речи да има секс со друга?:uvo:
Крај краева сигурно не е единствен човек на планетава со кој си одговараш и имаш сличности.Ќе дојде друг кој ќе има повеќе разбирање за тебе.По дечко и автобус не се трчат.
Секогаш идат друг!
Недај боже ако се случи нешто несакано дали сте спремни и способни да се соочите со последиците?
Мој совет?Не прави го тоа додека не се чувствуваш спремна.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Со дечко ми одам кратко време.Тој инсистира да имаме секс.Премногу го сакам,но не можам да го направам тој чин.Едноставно не се чувствувам спремна, немам ни целосна доверба во него а и не го познавам толку добро за да го направам тоа за прв пат.Дискутиравме повеќе пати но ни тој ни јас не се откажуваме од ставовите...Интересно е што имаме многу заеднички мислења за многу работи, но тука не се совпаѓаме...Тој ми доаѓа со предлог да има секс со некоја друга,а во меѓувреме да е со мене...Знам дека пред мене имал секс и сега ми вели демек не можел да издржи...Многу ми е глупо да раскинам со него,кога гледам дека сме слични и дека си одговараме заради таква работа...Зар ако ме сака толку колку што вели, би си дозволил секс без љубов со друга?;

Би била благодарна ако некој од вас ми го каже вашето мислење, навистина ми е потребно...
Девојко, немој ни да помислиш да имаш секс ако не се осеќаш спремна за тоа. Сексот е нешто што треба да биде спонтано и убаво, а не под присила и затскриени уцени. А тоа што он не можел да издржи, па сакал со друга секс да има е најголемата смешка и глупост што ја имам прочитано.
Најбитно е што ти треба да бидеш свесна дека ништо во врската не треба да биде избрзано. Јас би советувала да му кажеш да биде малце потрпелив, бидејќи ако во врската се горе-доле функционира ок, сексот ќе си дојде сам по себе!
Не дозволувај НИКОЈ да те брза, никој да те тера да правиш нешто ако ТИ мислиш дека не е време за тоа!
Твое тело, твоја одлука кога ќе имаш секс и тоа треба да се почитува!
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Сексот е минорна работа. Се разбира треба да се внимава.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сексот е минорна работа. Се разбира треба да се внимава.
Каква и да е работа, не треба да се прави ако човек не се осеќа ок во врска со тоа и ако не се осеќа спремен, а уште помалку некој да брза некој во нешто.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Каква и да е работа, не треба да се прави ако човек не се осеќа ок во врска со тоа и ако не се осеќа спремен, а уште помалку некој да брза некој во нешто.
ОК, се зависи возраста или зрелоста. Не велам дека треба да се брза, дека ако се брза тогаш се прават најдолемите кобни грешки. Но со тек на време се си доаѓа спонтано.
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Имам 16, сеуште сум неискусна во многу погледи...
Свесна сум и дека ретки се случаите кога онаа ВИСТИНСКАТА љубов се јавува во овој период, али ми значи дечкото...Нема да ми биде сеедно, ако евентуално раскинеме...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Имам 16, сеуште сум неискусна во многу погледи...
Свесна сум и дека ретки се случаите кога онаа ВИСТИНСКАТА љубов се јавува во овој период, али ми значи дечкото...Нема да ми биде сеедно, ако евентуално раскинеме...
Јасно е дека ти значи, но пред се, кога правиш нешто, особено секс, треба да го правиш затоа што сакаш да го правиш тоа, затоа што се осеќаш спремна, а не само затоа што дечкото има “ животни нагони“.
А ти имаш 16, дечко ти колку години има?
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Имам 16, сеуште сум неискусна во многу погледи...
Свесна сум и дека ретки се случаите кога онаа ВИСТИНСКАТА љубов се јавува во овој период, али ми значи дечкото...Нема да ми биде сеедно, ако евентуално раскинеме...
Нема да ти биде сеедно еден,месец два....Сите сме имале некоја ваква љубов.Па ќе плачиш,ќе патиш нон-стп ќе мислиш на него ама ќе завршит то.Ќе се појавит некој друг!
Ко ќе поминит сето то ќе ти се чинит смешно.Искрено немој!
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Јасно е дека ти значи, но пред се, кога правиш нешто, особено секс, треба да го правиш затоа што сакаш да го правиш тоа, затоа што се осеќаш спремна, а не само затоа што дечкото има “ животни нагони“.
А ти имаш 16, дечко ти колку години има?
Тој е 17, имал односи уште на 15 години па се до пред 3 месеци...откога сме заедно
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Тој е 17, имал односи уште на 15 години па се до пред 3 месеци...откога сме заедно

Имат некоја можност да имате секс и после да те откачит?
Мислиш дека е спремен за то?
Пошо рече дека не го познаваш многу убо....После ќе видиш како нема да ти биде сеедно ако се случи тоа.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom