Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
абе иди пуштај и се, големо чудо ако си една година помал... ако стварно ти се свиѓа, и ти на неа ако и се свиќаш, тогаш нема причина да не ви успее... одведи ја кај тебе дома, романтика ово-оно... цветчиња, тинтири-минтири.... и све ке биде у реду...
муабетов... :nesvest:
така оди тоа... тој нема храброст да и пријде, ќе ја носел дома му па уште и романтики, цветчиња, тинтири-минтири...
кој филм беше тоа?
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Еве ни и една советчилница.
Можете да се обратите доколку ви е потребен некој совет, ако имате љубовен проблем или проблем кој е во врска со сексот.

И без несериозни коментари :se_ molam
vlubena sum podolgo vreme notoj ne masaka sotreba da napravam za da mesaka
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
ijas najmnogu bisakala da gozaboravam da zapoznam nekoj so ke me saka no nemozam vie somislite sotreba da napram za da gosvojam ponekogas duri posakuvam da umram
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ijas najmnogu bisakala da gozaboravam da zapoznam nekoj so ke me saka no nemozam vie somislite sotreba da napram za da gosvojam ponekogas duri posakuvam da umram
Немој такви глупости да збориш, млада си. Ако некој не те сака, труди се да го заборавиш. Сигурна сум дека ќе се појави некој што ќе те сака, ама тоа ти треба да го дозволиш. Не треба да ги силиш работите. Ако не сака - не сака, ќе најдеш друг што ќе сака. И тоа најмалку кога ќе очекуваш.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
ijas najmnogu bisakala da gozaboravam da zapoznam nekoj so ke me saka no nemozam vie somislite sotreba da napram za da gosvojam ponekogas duri posakuvam da umram
А многу ти се брза за сега да го фатиш?:) Мислам.., Ми изгледа дека си мала, и знам како е меракот да скљафташ некој кој мнооооогу најмногу на најсвет и пошироко во странство - го сакаш, ама истиот мерак ќе ти е и по некоја година ако го фатиш. Сега искулирај, најди друг.
п.с. Јас мојата детска љубов ја фатив лани летото. И две недели дури бев со него :)) За да ми пројде меракот. Иначе - тапа е :)
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас имам проблем........ незнам да сакам!!!:nenene:
Знаев, ама после "трагичната" врска шо ја имав, мислам дека неможам да сакам повеќе.
Ми нема помош а?:pop:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Јас имам проблем........ незнам да сакам!!!:nenene:
Знаев, ама после "трагичната" врска шо ја имав, мислам дека неможам да сакам повеќе.
Ми нема помош а?:pop:
ако ме прашваш мене поарно е и да не мојш да сакаш , арно ама сепак мислам дека кога тогаш пак ке се најди некоја шо ке ти го сомели умот , ке се појави сосем неочекувано во момент шо ни на крај памет нема да ти дојди ... пушти ги работите нека си одат и ич нека не те боли :helou:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Јас имам проблем........ незнам да сакам!!!:nenene:
Знаев, ама после "трагичната" врска шо ја имав, мислам дека неможам да сакам повеќе.
Ми нема помош а?:pop:
Зашто поставуваш прашање на кое веќе сам си го даде одговорот ?
Незнаеш да сакаш ?? Епа научи , не е тешко, потребна е само личност кон која ќе го насочиш целото твое внимание . И престани да ја бараш бившата во другите , нема да ја најдеш . Обиди се со нешто тотално друго , тотално различно .

Животот ти е полн со подеми и падежи , зарем несакаш да станеш после првиот поголем пад ? Колкави и да се повредите, стани. Обиди се да се потпреш повторно сам на себе а не само да се откажеш од љубовта.
Љубовта не се откажала од тебе , така да не треба ни ти од неа. Ќе дојде вистинската кога ќе биде вистинското време , а очигледно тоа не е во моментот.
Главата горе и надежта во срцето , нема никаква помош за твојата моментална состојба:)
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Јас имам проблем........ незнам да сакам!!!:nenene:
Знаев, ама после "трагичната" врска шо ја имав, мислам дека неможам да сакам повеќе.
Ми нема помош а?:pop:
Хех, веруј, познавам луѓе со твојот проблем. Не се во можност никој друг да сакаат, се додека неочекувано се појави некоја која тотално ќе му го сврте умот. Е тогаш таквите луѓе се комплетно променети. Една работа - не очекувај љубовта да ти дојде да ти тропне на врата. Не се саможалувај за во состојбата во која си. Можеби така и би било подобро, да ја зачуваш енергијата за онаа "вистинската".
А дека еден ден ќе ја сретнеш, биди сигурен. Можеби ќе ја сакаш повеќе од колку што треба, можеби дури и повеќе од себе.
И не дозволувај една грешка да те расипе како личност. Не вреди таа толку за да се откажеш од љубовта комплетно.
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
drugarkami migoprezede simpatija koe podolgo go benduvam no ke kegividam zaedno kaj so sebkamuvat pocnuvam da se nerviram ida placam idrugot den pocelden lezam vkrevet i placam ve molam za sovet

e da e tolku lesno da go zaboravam ida najdam drug
 
Член од
24 август 2008
Мислења
132
Поени од реакции
2
drugarkami migoprezede simpatija koe podolgo go benduvam no ke kegividam zaedno kaj so sebkamuvat pocnuvam da se nerviram ida placam idrugot den pocelden lezam vkrevet i placam ve molam za sovet
Па таа и не ти е баш некоја другарка штом се мува со типот што го сакаш... Мој совет ти е да не покажуваш никаква слабост ни пред него ни пред неа. Едноставно насмеј се кога ќе ги видиш заедно и не се замарај. На почетокот ќе ти биде тешко, ама ќе помине. И пази со кого се дружиш во иднина!
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Имат една шо се САКАМЕ одредени денови после 8 навечер ТАЈНО на едно место :) а пред други било каде да сме ‘‘не се ни знаеме‘‘...чаре? хех
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Имат една шо се САКАМЕ одредени денови после 8 навечер ТАЈНО на едно место :) а во пред други било каде да сме ‘‘не се ни знаеме‘‘...чаре? хех
Ако ви одговара да биде тоа тајно, нека ви биде, ако не - направете да биде јавно.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom