Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
ех и јас имам проблемче и се надевам ќе ми помогнете. финтава е шо пред некој недела се запознав со едно фино машко(3 год. постар) и излеговме заедно, падна и по некој бакнеж. после тоа на мсн му пишав да го прашам шо беше тоа(шема, врска...?) и ми рече дека немал време, имал мн оврски на фах и не сакал врска, ама ме замоли да бидиме пријатели, а сега постојано ми пишува секој пат кога сум на мсн и кога сме излезени постојано гледа накај мене и набљудува(другарка ми вика со жална и покајничка фаца)...и нз дали воопшто да се надевам на нешто
п.с. некои мои другарки мислат дека можеби главен кривец за тоа што не бидна ништо сум јас, зашто сум малку ладна, и не му враќав редовно на пораките и...хелп плс
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
убаво ти беше?
сакаш да се повтори?
чуствуваш нешто за него?
имаш потреба од дечко/(об)врска?

ако одговорот на овие пршања е да тогаш... :helou:
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
убаво ти беше?
сакаш да се повтори?
чуствуваш нешто за него?
имаш потреба од дечко/(об)врска?

ако одговорот на овие пршања е да тогаш... :helou:




ова за мене е нели? види вака да одговорот на сите е ДА, само мене ме збунуваше дали можам да го очекувам истиот одговор и од негова страна...се на се дали според ова шо го пишав погоре јас иам шанси кај него?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
ова за мене е нели? види вака да одговорот на сите е ДА, само мене ме збунуваше дали можам да го очекувам истиот одговор и од негова страна...се на се дали според ова шо го пишав погоре јас иам шанси кај него?
Па пробај бе девојче, ништо нема да изгубиш можеш само да добиеш, биди малку директна и кажи си што ти лежи на срце, барем нема да те копка зошто, сеуште те муабети и те гледа, и може се ќе заврши во убаво нешто, пробај за проба пари не земаат!
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
Па пробај бе девојче, ништо нема да изгубиш можеш само да добиеш, биди малку директна и кажи си што ти лежи на срце, барем нема да те копка зошто, сеуште те муабети и те гледа, и може се ќе заврши во убаво нешто, пробај за проба пари не земаат!



ај така нека биде :pipi:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
ех и јас имам проблемче и се надевам ќе ми помогнете. финтава е шо пред некој недела се запознав со едно фино машко(3 год. постар) и излеговме заедно, падна и по некој бакнеж. после тоа на мсн му пишав да го прашам шо беше тоа(шема, врска...?) и ми рече дека немал време, имал мн оврски на фах и не сакал врска, ама ме замоли да бидиме пријатели, а сега постојано ми пишува секој пат кога сум на мсн и кога сме излезени постојано гледа накај мене и набљудува(другарка ми вика со жална и покајничка фаца)...и нз дали воопшто да се надевам на нешто
п.с. некои мои другарки мислат дека можеби главен кривец за тоа што не бидна ништо сум јас, зашто сум малку ладна, и не му враќав редовно на пораките и...хелп плс

Јас малку поразлично би те советувала од останатите.
Мислам дека единствената причина поради која сега е он мил и фин и сака со тебе (ако тоа е случајот воопшто) е зашто си го возела во негови очи, не си му одговарала итн.
Јас не би избрзувала на твое место. Не биди ладна ама немој ни одма да му се фрлиш... Дај му време да сака и да направи нешто он...
Ако не му текнува - оди, ама прво дај му време да почне да трчка, а не само жално да те посматра:)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ова за мене е нели? види вака да одговорот на сите е ДА, само мене ме збунуваше дали можам да го очекувам истиот одговор и од негова страна...се на се дали според ова шо го пишав погоре јас иам шанси кај него?
Јас малку поразлично би те советувала од останатите.
Мислам дека единствената причина поради која сега е он мил и фин и сака со тебе (ако тоа е случајот воопшто) е зашто си го возела во негови очи, не си му одговарала итн.
Јас не би избрзувала на твое место. Не биди ладна ама немој ни одма да му се фрлиш... Дај му време да сака и да направи нешто он...
Ако не му текнува - оди, ама прво дај му време да почне да трчка, а не само жално да те посматра:)
па очигледно е дека девојчево сака, па зошто тогаш да глуми лудило... тој штом и пишувал и ја гледал и сето тоа, сигурно и тој сака, само што според мене му е незгодно поради тоа што претходно и го рекол и му е страв да не го откачи... :toe:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Роденденска порака за личност која порано многу ми значеше..лицемери не раздвоија тоа не е битно..сакам нешто во поракава и роденденот да и го честитам и да се сети на мене нешто посебно..плсссс :(
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
па очигледно е дека девојчево сака, па зошто тогаш да глуми лудило... тој штом и пишувал и ја гледал и сето тоа, сигурно и тој сака, само што според мене му е незгодно поради тоа што претходно и го рекол и му е страв да не го откачи... :toe:





ај ќе си размислам во секој случај ФАЛА за советите
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Роденденска порака за личност која порано многу ми значеше..лицемери не раздвоија тоа не е битно..сакам нешто во поракава и роденденот да и го честитам и да се сети на мене нешто посебно..плсссс :(
Хмм... ќе ти кажам една порака која до сега на тие што сум им ја пратил им се допаднала (се надевам не ме лажеле) али незнам колку и дали би била доволно емотивна за да се совпадне со она што тебе ти е потребно.

Ти праќам една ѕвезда да ти го покаже патот кон мене, еден бакнеж за да видиш колку те сакам и ти го праќам срцево мое за да почувствуваш како чука за тебе кога не си со мене.
Ако ти се допаѓа и ако можеш некако склопи ја да испадне роденденска... :toe:

Или па исто така убави љубовни пораки можеш да најдеш тука.

Се надевам дека ќе успееш да го реализираш она што си науил. :smir:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Ами преку глава со тие љубовните пораки... Ептем досадни и иреални...
Зошто не некоја која би ја напишал самиот?
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Роденденска порака за личност која порано многу ми значеше..лицемери не раздвоија тоа не е битно..сакам нешто во поракава и роденденот да и го честитам и да се сети на мене нешто посебно..плсссс :(

„Тоа што на светот има лицемери не успева да направи да си ми помалку драга. Среќен роденден“
 
Член од
19 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
lele i jas imam edno problemce,odev so edno masko i najverojatno mnn se zacapav i potoa se skaravme i pocnavme da se semime i sega mi e mn tesko skoro dve godini ne mozam da se otkacam do mojot eks :( nz so da napravam za da go zaboravam?????
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
lele i jas imam edno problemce,odev so edno masko i najverojatno mnn se zacapav i potoa se skaravme i pocnavme da se semime i sega mi e mn tesko skoro dve godini ne mozam da se otkacam do mojot eks :( nz so da napravam za da go zaboravam?????
Нема никогаш да го заборавиш. Со паметот можеби, али со срцето тешко дека ќе успееш да го заборавиш. Плус вие женските сте поемотивни што често се дешавало дури после една година типката да изрази желба повторно да стапат во врска. Тука решението барај го во фактот дека мора да се помириш со тоа... потруди се да најдеш некоја соодветна занимација која ќе успее да ти го одвлече вниманието, да направи што помалце да мислиш на типот. Избегнувај монотони моменти/личности/места затоа што тие ќе направат да бараш одговори на прашања кои те мачат и со самото тоа ќе ти го расипуваат расположението. Барај весели личности, одете на весели места и избегнувај балади. :/

Добра вест: Ме бива за филозоф. :star:
Лоша вест: Лесно е да каже, ама тешко е да се направи. :raz:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
lele i jas imam edno problemce,odev so edno masko i najverojatno mnn se zacapav i potoa se skaravme i pocnavme da se semime i sega mi e mn tesko skoro dve godini ne mozam da se otkacam do mojot eks :( nz so da napravam za da go zaboravam?????
Пиши му пп на Cego-90. Искочете заедно, смувајте се, и видете како ќе оди. И него и тебе подобро, ќе го заборавиш тој шо ти е сега на памет... :coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom