Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
ej lujge moram da ve prasam nesto kako da zaboravam devojka sto mnogu ja sakam i kako budalce trcam po nea

taa trcase porano po mene mnogu, sega jas po nea ama nekako ne ja biva rabotata a mnogu ja sakam epa ako mozi nekoj da mi kazi kako da ja zaboravam....

Најди друга и почни да трчаш по неа. Ако си таков, „трчач“ профил
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Молам за помошшшшшшшшш... го сакам бившиот, и тој ме сака мене но има женска не можи никако да ја откачи му се закана дека ке се убие... што да правиме? :nesum:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Молам за помошшшшшшшшш... го сакам бившиот, и тој ме сака мене но има женска не можи никако да ја откачи му се закана дека ке се убие... што да правиме? :nesum:
Нема да се убие верувај :)))
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Молам за помошшшшшшшшш... го сакам бившиот, и тој ме сака мене но има женска не можи никако да ја откачи му се закана дека ке се убие... што да правиме? :nesum:
Нека ја откачи. И нека се самоубие оваа ако и дошло до тоа:)
Сериозно, кој ви е онаквиот на двајцата. Се гледа пред се за себе и за сопствената среќа.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
a ako vistina napravi neso? pa ne znam stvarno ne znam soo da pravam :toe: taa ako razberi deka toj uste me saka mene mozi da mi napret trista problemi
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
ej lujge moram da ve prasam nesto kako da zaboravam devojka sto mnogu ja sakam i kako budalce trcam po nea

taa trcase porano po mene mnogu, sega jas po nea ama nekako ne ja biva rabotata a mnogu ja sakam epa ako mozi nekoj da mi kazi kako da ja zaboravam....
Ех, да имаше некоја формула која работи..:toe: (Same thing here)

EDIT: Излегувај во град, дружи се со пријателите, журкај се... Проби да го трошаш времето рационално, а не со мислите да трчаш по неа. Мене тоа ми помага колку-толку, за време на викендот. А во школото пак иста песна (во ист клас сме, во пм).
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
a ako vistina napravi neso? pa ne znam stvarno ne znam soo da pravam :toe: taa ako razberi deka toj uste me saka mene mozi da mi napret trista problemi

Да да... Ќе те принуди да го гледаш нејзиното самоубиство... Ќе те приска крв, директно од вена.
Што трипаш па и ти ?:о)
Ако и е мерак нека се убива.
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
a ako vistina napravi neso? pa ne znam stvarno ne znam soo da pravam :toe: taa ako razberi deka toj uste me saka mene mozi da mi napret trista problemi

Изгледа проблемот е кај него а не кај таа другата или пак кај тебе.
Ако тој незнае како да расчисти со нејзе, тој тогаш е тој што незнае што да прави. Бар јас така мислам. А онаа другата не е крива ако го сака.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Armin i GrD ја претеравте на темава.Да не ве видам овде,ајде правец во чек дис аут.
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
116
Поени од реакции
0
a ako vistina napravi neso? pa ne znam stvarno ne znam soo da pravam :toe: taa ako razberi deka toj uste me saka mene mozi da mi napret trista problemi
ja mislam deka taa primetila deka ako na deckoto mu se zakani toj ke ostane so nea, i zatoa sea go pravi toa...
veruvaj ako toj ubavo i objasni deka veke ne go interesira taa ke svati..:smir:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
a ako vistina napravi neso? pa ne znam stvarno ne znam soo da pravam :toe: taa ako razberi deka toj uste me saka mene mozi da mi napret trista problemi
Kако не! Може да праи 300 филмои. Со една цел, да го задржи типот покрај неа. А кога нештата се еднострани и од гзот да си касне неможе да смени. Така да ич без гајле. Нема да се убие! Колку и да е мрдната во умот. :)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Kако не! Може да праи 300 филмои. Со една цел, да го задржи типот покрај неа. А кога нештата се еднострани и од гзот да си касне неможе да смени. Така да ич без гајле. Нема да се убие! Колку и да е мрдната во умот. :)
ако е мнооооооооогу мрдната ништо чудно... имаше случај во скопје со дете од охрид мислам дека беше, се фрлил за девојка... така нешо...
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
ако е мнооооооооогу мрдната ништо чудно... имаше случај во скопје со дете од охрид мислам дека беше, се фрлил за девојка... така нешо...

Нека се тргне од неа постепено, и едниствено шо ќе направи е, ќе поплаче 2-3 вечери за него, ќе ги собере другарките и ќе и кажат 2-3 муабети за ублажување. Инерцијата не е играчка. За да дојдеш до нагон за самоубиство треба да си катаклизмично разочаран и да го имаш допрено дното, а тоа е толку далеку. Успат колкава е типката?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ако е некоја 14годишна нишо чудно ако била ептен „заљубена“, толку размислува таа... :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom