Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

С

Сатори

Гостин
lele luge uzasno sum zaljubena vo edno dete skoro 2 ipol gidini no pred 2 nedeli doznav deka toj ide so mojata najdobra drugarka a taa znaese deka jas go sakam i sea shto da pravam daj kazete mi ve molam:toe:
Првенствено млада си, дечкото како дечко, ќе ти помине со текот на времето, знам, мислиш дека тропам глупости и слично, ама јас на твои години бев наводно „заљубена“ 5 години во еден тип, значи, сигурно ќе исчезне таа заљубеност.

Додека за другарка ти, бегај со време, таквите ... обично тие работи ги прават смислено и со цел.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Vcera vecer mi se desi nevoobicaena slucka.Bevme izlezeni povekje drugari vo drustvo,no posle nekoe vreme se oddelivme malku oti taka trebase a jas i eden drugar ostanavme so dve zenski i kako sto pominuvase vremeto otkako setavme nie im postavuvavme sekakvi prasanja a tie nikako da odgovorat na istite.Im rekovme tie da postavat po nekoe prsanje a tie ni rekoa deka gi mrzelo i da zboruvaat i taka odevme popoleka so niv i nikako ne mozevme da ja ubieme taa monotonija sto vladeese megju nas,i zatoa baram sovet od vas za drug pat za takov slucaj so da se pravi i kako da se pravi.Nie i site temi gi iscrpivme i pak nisto,dali so toa sakaa da kazat deka sme im dosadni ili nesto drugo ne znam i posle si zaminaa so drugi drugarki a nas ne ostavija bez zbor.Ve molam za pomos za vo druga takva situacija ako se najdam sto da pravam.Prvo se odese kako so treba ama posle znaete vekje navedov pogore.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
а муабетот беше за новиот модел на бмв и новиот стојадрен процесор на интел?:kesa:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
neznam kako ustvari i ste dosle do toa da izlezete zaedno???
ali toa ne e bitno,a deka gi mrzelo da zboruvaaat neka lazat drugi...
od tolku temi kako sto kazuvas deka nisto ne gi zainteresiralo mora nesto da im se desava cudnooo.
t.e. oni se cudni!
ostaj gi ednostavno ako muabetot ne vi odel......
batali gi be
:nesum:

ПИШУВАЈ СО ЦРНИ БУКВИ!!!! - CRAZY IN lOVE
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Потребен ми е совет....
Заљубен сум во една момичка многу...
Пишувајки,Муабети вамо тамо еднашка ја прашав дали сака да се фати со мене таа рече незнам ... незнам на кој начин да ја убедам ... помогнете....:vozbud:

By Dani.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
пишувајќи... преку мсн си и рекол...?:nesvest:
ако да тогаш поглуп начин не си можел да најдиш...
фејс ту фејс се прајт то...
и не се прашвит ...
се ојт полека па ќе дојш до моментот кај шо ќе се десит :back: па после е лесно...:tv:
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
пишувајќи... преку мсн си и рекол...?:nesvest:
ако да тогаш поглуп начин не си можел да најдиш...
фејс ту фејс се прајт то...
и не се прашвит ...
се ојт полека па ќе дојш до моментот кај шо ќе се десит :back: па после е лесно...:tv:
Ова ти е добро ама штета што еден твој другар(си знајт тој кој е)не го напрај тоа туку баш не така испонаша :pos2::pos2::pos2:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
пишувајќи... преку мсн си и рекол...?:nesvest:
ако да тогаш поглуп начин не си можел да најдиш...
фејс ту фејс се прајт то...
и не се прашвит ...
се ојт полека па ќе дојш до моментот кај шо ќе се десит :back: па после е лесно...:tv:
Некогаш преку мсн успева, ама не треба се да се кажува, одоколу најдобро:). Ама на мсн "Дали сакаш да се фатиме?" не е баш тоа тоа, среќа што имаш надежен одговор "незнам". Обично после такво прашање следува нешто во стил на hihii, haha, brb... Ама дефинитивно недобар начин на изразување љубов. Подобро би било на кафе да ја викнеш или да искочите заедно и да зборите за тоа.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
мсн ти е супер за да и се допадниш преку муабет...
али за да и предложвиш нешо :nenene:
многу е поопуштено мсн од телефон на пример...:pipi:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Aбе каков телефон, лице во лице.:)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
па то ми беше муабетот...така е најубо али кога веќе користиме помагала во комуникација мсн е подобар избор од разговор на телефон...
а ко ќе си во врска се разбира телефон...:toe:
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Потребен ми е совет....
Заљубен сум во една момичка многу...
Пишувајки,Муабети вамо тамо еднашка ја прашав дали сака да се фати со мене таа рече незнам ... незнам на кој начин да ја убедам ... помогнете....:vozbud:

By Dani.
Епа ќе клекнеш на коленици и ќе ја молиш :vozbud:
Шала, нормално.
Туку, како бре ќе ја убедуваш? Не форсирај врска, покажи и дека сакаш да бидеш со неа, користи моменти за да и покажеш дека ти значи. А и не знам како одговор, не значи не, така да ништо не ти е сеуште изгубено. Напротив можеби девојчето ти дава шанса.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Епа ќе клекнеш на коленици и ќе ја молиш :vozbud:
Шала, нормално.
Туку, како бре ќе ја убедуваш? Не форсирај врска, покажи и дека сакаш да бидеш со неа, користи моменти за да и покажеш дека ти значи. А и не знам како одговор, не значи не, така да ништо не ти е сеуште изгубено. Напротив можеби девојчето ти дава шанса.
Ке видиме како ке биди ..
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Ме интересира како другар ти ја оправил ситуацијата?



Сите така викаме кога сме во ваква ситуација, но не може да се избегне, ако не со неа тогаш со друга има големи шанси да влезеш во истата ситуација.



Имаш целосна подршка од мене, но не верувам дека е правилна опцијата повторно да и го поставиш истото прашање. Чим не ти одговорила сеуште ако и го поставиш пак истото прашање само ќе ја избрзаш ситуацијата и има голема веројатност да не ти успее обидот. Најверојатно другарка ти (твојата идна девојка :smir:), моментално е или и самата збунета и сеуште размислува за каков одговор да ти даде, или едноставно сака другари да останете па пробува да ја избегне ситуацијата.

Ако е првата опција (да се надеваме дека е таа) тогаш опушти се некое време, не се фокусирај многу на неа (прави се што правиш со неа, само во главата не се опседнувај, чисто поради твоето здравје), остави и простор, како што некои наведоа можеш и да флертнеш со некоја друга за тоа време (само гледај да не претераш), и настојувај (но не форсирај) да имаш доста ситуации да бидете сами, најверојатно во една од тие ситуации ќе го чуеш нејзиниот одговор.

Ако е втората опција, тогаш имаш доста мали шанси со нејзе (сега за сега), па ако сакаш во брзо време да успееш тогаш (за жал) мораш да форсираш "Алкохол тактика", или со други зборови "Brain damage тактика", на тој начин да и ја пробиеш "Let me think about it" бариерата. Но со оваа опција може да не ти успее обидот "Врска" туку само да добиеш утешна награда "Мување".

Би било убаво, ако можеш и сакаш, да ни наведеш (ако ти е до толку) неколку работи за другарка ти, како на пример: нејзин претходен љубовен статус, дечковци со кои идела (какви се тие), колку се дружи со машки/женски особи, а можеш и ако сакаш да цитираш некои работи што ги рекла за темата "Љубов" (не на кајгана туку на тебе :pos2:). Додуше не мораш да ги цитираш, само пробуричкај низ нив, сам ќи си го најдеш одговорот.
Еххх... како ја оправи работата...:toe: лаги, финти, триста глупости... не е ни толку важно како, ама ја оправи некако.
Сега малце се стабилизирав, 10 дена одмор и ми се средени мисливе, а пред да заминам се договоривме да и’ се јавам штом се вратам и да пиеме кафе.

Иначе со таа „алкохол тактика“ имам пробано за нова година прославата, бевме во еден кафиќ и така поднапиени двајцата игравме на музика, гушнати... и почнав полека да ја галам па да ја бакнувам по вратот, па полека нагоре, зад ушите итн итн итн и таман да дојдам до устата, ми се тргаше се’ со некој изговор: другарками ме чека или морам до WC и слично... така 2-3 пати и нормално ќе се откажи човек.:tapp:. А барем да успеев да се смувам, за после лесно ќе ми беше:wink:

Имам пробано и со таа тактика да ја направам љубоморна па да видам како ќе се однесува, ама девојчево до толку е некако чудно и затворено што се прашувам дали јас толку сум отупел и ништо не приметувам или навистина никакви знаци не покажува, а спомнав претходно дека порано беше многу срамежлива.

И малце за нејзиниот љубовен статус: досега само еднаш ја имам видено со дечко, а имам слушано дека се плетка со некои си ропаци, па демек одела со некои од нив... па јас добив впечаток дека таа „лудува“ по некои си сељаци и трето-класни дечковци од типот: „шо ме глеаш бе така“. А и другарките и’ се малце такви и...

Па сега деновиве треба да и’ се јавам за да пиеме кафе па и незнам дали да превземам нешто или да си останам рамнодушен.

P.S. Благодарам на одговорите
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Vcera vecer mi se desi nevoobicaena slucka.Bevme izlezeni povekje drugari vo drustvo,no posle nekoe vreme se oddelivme malku oti taka trebase a jas i eden drugar ostanavme so dve zenski i kako sto pominuvase vremeto otkako setavme nie im postavuvavme sekakvi prasanja a tie nikako da odgovorat na istite.Im rekovme tie da postavat po nekoe prsanje a tie ni rekoa deka gi mrzelo i da zboruvaat i taka odevme popoleka so niv i nikako ne mozevme da ja ubieme taa monotonija sto vladeese megju nas,i zatoa baram sovet od vas za drug pat za takov slucaj so da se pravi i kako da se pravi.Nie i site temi gi iscrpivme i pak nisto,dali so toa sakaa da kazat deka sme im dosadni ili nesto drugo ne znam i posle si zaminaa so drugi drugarki a nas ne ostavija bez zbor.Ve molam za pomos za vo druga takva situacija ako se najdam sto da pravam.Prvo se odese kako so treba ama posle znaete vekje navedov pogore.
накратко овде шо ќе ти кажам е дека ич не биле заинтересирани.Ама за друг пат да си знајте све зависи и од вашето однесување и од тоа на која тема сте поставувале прашања. Многу ме нервираат такви шо само се глупираат и воопшто не се сериозни барем на кратко.Мислам општо познато е дека машкиве на наши години пред другари се џекој,а ко ќе се со женска најголеми папучари. Значи без вулгарности и малку сериозност да покажите е доволно:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom