Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Znaci mn mn mn losa situacija..Baram sovet od maskata i zenskata populacija...Pola godina i poveke sum so edno devojce, i mn ni e top, barem jas mislam taka..e sea problemot e toa sto "si se pipkame" ama kako da prejdam na "golo pipkanje" ili kako da prejdam na seks???
Fala odnapred

Прво и основно-не го форсирај сексот, туку уживај во тие интимни моменти што ги делите.
Второ-препушти се на “играта“, опуштено и остави ги твоите раде малце да испитуваат територија ( НО, да не изгледа то манијачки ) и види ги реакциите на девојката.
Трето-прва опција е уште подлабоко да навлезете во во вашата интимност или да оплескаш.

Како и да е, ако ги оставиш работите да течат лагано и опуштено, а чим сте веќе интимни-би играла јас на првата опција.:)

Гуд лак:smir:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Како да се почувствува повеќе сакана ? :)
Хах, па сакај ја повеќе. :coffee:

Зашто сакаш да се чувствува повеќе сакана? Те замара со `дали ме сакаш` прашања, trust issues, слаба самодоверба? ...
 
Г

Гоццццце

Гостин
Хах, па сакај ја повеќе. :coffee:

Зашто сакаш да се чувствува повеќе сакана? Те замара со `дали ме сакаш` прашања, trust issues, слаба самодоверба? ...
Не не.
Само како да искажам дека ја сакам. Со кои мои акции би се чувствувала сакана. Капираш?
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
Не не.
Само како да искажам дека ја сакам. Со кои мои акции би се чувствувала сакана. Капираш?

Браче од искуство ке ти кажам
не и дави до знање дека премногу ја сакаш бидејки гадно ке се заебаш

п.с запамни го тоа
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Дали си залјубен ако после сексот со некоја типка сакаш да ја залапаш?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Е да де, капирав. Ако ја сакаш, ќе укапира дека ја сакаш, зар е тешко да се забележи кога стварно ја имаш љубовта и наклонетоста на партнерот?

Е сега Ако сакаш специјални гестови ор стаф, иди во темата за тоа што е најубавото нешто што партнерот го направил за вас или едноставно поклони и` ружа следниот пат :smir:. Штознам, направи некои изненадни работи кои знаеш дека би и` се допаднале...
 
Член од
21 јули 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
lele luge uzasno sum zaljubena vo edno dete skoro 2 ipol gidini no pred 2 nedeli doznav deka toj ide so mojata najdobra drugarka a taa znaese deka jas go sakam i sea shto da pravam daj kazete mi ve molam:toe:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
lele luge uzasno sum zaljubena vo edno dete skoro 2 ipol gidini no pred 2 nedeli doznav deka toj ide so mojata najdobra drugarka a taa znaese deka jas go sakam i sea shto da pravam daj kazete mi ve molam:toe:
Јави му се на телефон да дојде кај тебе дома итно.(Ти притоа да си сама дома).Само што ке влезе седни го и речи му те сакам веќе две и пол години.И залапај го. И после нека си одбере.
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
lele luge uzasno sum zaljubena vo edno dete skoro 2 ipol gidini no pred 2 nedeli doznav deka toj ide so mojata najdobra drugarka a taa znaese deka jas go sakam i sea shto da pravam daj kazete mi ve molam:toe:

Почекај да раскинат... или најдиси накој друг другаркати била побрза, ти го лапнала сега ти со прстот в уста, ќе најдеш друг де не се разочарувај , па лето е да му еам, момчиња и девојчиња на сите страни.

Дали си залјубен ако после сексот со некоја типка сакаш да ја залапаш?

Не си заљубен него уште ти се секса.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
lele luge uzasno sum zaljubena vo edno dete skoro 2 ipol gidini no pred 2 nedeli doznav deka toj ide so mojata najdobra drugarka a taa znaese deka jas go sakam i sea shto da pravam daj kazete mi ve molam:toe:
ништо:)
а и на 14 години неможеш којзнае како да си заљубен во некого... мислам да не сме во заблуда сите сме поминале низ тоа и после месец два ќе ти биде ептен смешно тоа и ќе сфатиш дека не ти се допаѓал толку ужасно
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Мене ми се случи другарка да се смува со тип со кој имав идено. И тоа некојси месец откако раскинавме. Got over it, бегам подалеку од користољубивите ко неа, а за него - не сакав а и не го ни видов повеќе.
Која е таа потреба на луѓето да те заебат односно удрат во слаба точка? Не знам, но знам дека треба да бидеме внимателни со пријателите, никогаш не се знае.

Имаш 14 години, штознам тогаш или некоја година подоцна се` случува да се пробува секој со секого, бар таков впечаток имам: па ако ти си го воздигнувала типот во очите на другарките, нормално и тие сакале да видат/осетат за каков фраер се работи, значи ова го пишувам само за да те посоветувам да не ги хиперболизираш доблестите на симпатиите пред другарките, а јас во никој случај не ја оправдувам постапката на другарка ти.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
За Тиквичката - нема да свати после месец два... подобро кажи после година две...:helou:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
lele luge uzasno sum zaljubena vo edno dete skoro 2 ipol gidini no pred 2 nedeli doznav deka toj ide so mojata najdobra drugarka a taa znaese deka jas go sakam i sea shto da pravam daj kazete mi ve molam:toe:

Што да правиш?
Јас да сум на твое место ќе ја откачам другарката прво- не ти треба таква, можела да те праша барем или да ти каже што планира ако ништо друго...после ќе земам ќе го откачам и него и ќе си фатам нов дечко...

А ти ако нејќеш да ја откачиш другарката тогаш фати си нов дечко и кажи и на другарката дека тој веќе не ти е интересен, си нашла некој позабавен а таа нека си продолжи со него...пошто нели ти си нашла нешто подобро... :helou:

И ич не се секирај...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom