Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Сега бргу се скарав со дечкото не одевме многу време ама немавме прилики да се гледаме многу често и планиравме се да оставиме за летото ама не е важно тоа сега знам дека нема да се смириме затоа што си кажавме премногу работи.Но јас сеуште се надевам дека ќе се смириме кога тогаш.Ама не е работата дека се скаравме и дали ќе се смириме.Вака,има деца на кои им се бендисувам од кои за едното сум сигурна дека ме сака и дека сака да сме заедно ама работата е тоа што јас незнам што да правам дали да продолжам да се надевам дека ќе се смириме со бившиот или да почнам пополека да го заборавам и да продолжам понатаму со животот.Ама најтрагично од се е тоа што мислам дека никогаш нема да го заборавам Никола....Ве молам дајте ми совет што да направам...:toe:


Продолжи си понатака со типот што те сакал..што има да молиш ти некого..нека те молат тебе.а за тоа дека нема да го заборавиш...јас тој што го сакав кога имав 15 се ожена,а беше 2 години поголем од мене и мислев дека никогаш нема да го заборавам и да во право бев си остана еден убав спомен во моето минато и секогаш кога ќе се потсетам на тој период си се смеам..Гледај така да биди кај тебе со тој Никола..Тој нека си остани убав спомен во минатото,а моментално креирај си убави моменти со другото типче...
 
Член од
19 јуни 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
mene mi treba sovet kako da i pridam na edno devoj4e vo koe sum ludo vljuben ???
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Сега бргу се скарав со дечкото не одевме многу време ама немавме прилики да се гледаме многу често и планиравме се да оставиме за летото ама не е важно тоа сега знам дека нема да се смириме затоа што си кажавме премногу работи.Но јас сеуште се надевам дека ќе се смириме кога тогаш(WTF?!).Ама не е работата дека се скаравме и дали ќе се смириме.Вака,има деца на кои им се бендисувам од кои за едното сум сигурна дека ме сака и дека сака да сме заедно ама работата е тоа што јас незнам што да правам дали да продолжам да се надевам дека ќе се смириме со бившиот или да почнам пополека да го заборавам и да продолжам понатаму со животот.Ама најтрагично од се е тоа што мислам дека никогаш нема да го заборавам Никола....Ве молам дајте ми совет што да направам...:toe:
срц ај ќе ти посочам некои работи кои ги имаш спомнато погоре па ти напрај ја математиката после...читај го болдираното..
и после ова поставуеш прашање (на 15 години да напоменеме) дали уште да мачтееш по него или да го баталиш и да се ќариш со другиов тип, незнам дали свати али јас типувам дека нема да се смириш со типов бидејќи нема ама баш никаква основа за тоа, затоа фурај си даље и уживај си у годинките :smir:
 
P

Princ

Гостин
Вака сега. Имам еден проблем за кој зборував со еден другар, и он ме посоветува да се обратам на темава.

Порано имав една девојка што често сакаше да имаме секс. Пример сме имале, лежиме да одмориме душе, кога она пак сака од слаткото.
Сегашнава после секс неќе да чуе за нова партија.
Грижата ми е зошто поранешната толку често сакаше онакво, а новава не сака толку често?
Дали проблемот е во мене или пак во нешто друго?

Поздрав.
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Или си многу добар или си многу лош....незнам не сум те пробал :) хехех
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
До девојката е, не се сите исти :). Не му ја мисли, прави муабет за тоа што го сакате.
Тресикур :pos: да беше лош оваа втората немаше ни да постои :)
И ајде после пак речете не вршите споредба меѓу пратнерките/партнерите :)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Вака сега. Имам еден проблем за кој зборував со еден другар, и он ме посоветува да се обратам на темава.

Порано имав една девојка што често сакаше да имаме секс. Пример сме имале, лежиме да одмориме душе, кога она пак сака од слаткото.
Сегашнава после секс неќе да чуе за нова партија.
Грижата ми е зошто поранешната толку често сакаше онакво, а новава не сака толку често?
Дали проблемот е во мене или пак во нешто друго?

Поздрав.
Немај гајле, тоа им е комплекс на некои женски, демек ако ти дадат вторпат ке изгледаат ко курви што сакаат само да се ебаваат. Пробај разговарај со неа за тоа, види што ке ти каже, можда е комплексот, можда се плаши од заскитана сперма(=бебе), можда треба да иде на фитнес за да издржи втора партија. Дур не ја прашаш никад нема да знаеш што да направиш со ова.
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
22
Поени од реакции
1
princ едноставо може и со еднаш ја задоволуваш :smir: секој е различно расположен за секс .. некој сака 2 пати некој сака 3 пати а некој му е доволно еднаш.. значи немај гајле.. ништо сташно :helou:
 
P

Princ

Гостин
Сепирот, ќе пробам со муабет ама тешко се разбира од збор она.
Ни_Таја, абе во ред ако на нејзе и е доволно еднаш или два пати, ама што правиме со мене? Се секира некој за мене, да ме праша како ми е? :(
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
22
Поени од реакции
1
Значи princ незнам каква ви е врската ама се се решава со муабет.. треба да си најдете заеднички јазик во врска со тоа,.. се надевам можете да дискутирате на таа тема и да си кажете што сакате.. што ве задоволува.. никој не чита мисли.. она можеби и незнае што и колку сакаш ти, а и обратно.. кажете си и задоволете си се.. :smir:
 
P

Princ

Гостин
Фала на советите, ќе пробам со разговор да го решам проблемов :)
 
Г

Гоццццце

Гостин
Подарок за еден месец ? :) Ајде нешто интересно.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Ќе и купиш мерси бомбоњера и една ружичка,и така насмеам со поклонот ќе и се појавиш на врата:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom