Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Не мислите дека пеперутките се тука, без разлика на возраста?
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Не мислите дека пеперутките се тука, без разлика на возраста?
Една пишува на форумот кајгана , другите се журкат во пределот на абдоменот ..

Вродени се шо да им праиш
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
АААА овие не се пеперутки баш, ова е нешо поголемо, од ова сега што го чувстувам нозе ми се тресат, повеќе ме дрма, и многу ми е појако чувството, затоа им пишав на овие тиин дека мн им е убаво, ова им е како некое загревање за она големото што следи:smir:
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
185
Поени од реакции
8
Male mi treba pomos......... ludo sum vlubena vo edno dete......... ama on mislem oti ne me saka MI TREBA POMOSS:je::je::je::je::je::je:
MOJ SOVET ZA SITE KAKO TEBE E ,KOGA KE SI DOBRO RASPOLOZENA BIDI SEXY OBLECENA IZLEZI MU PRED OCI,AKO IMAS DOBRA NASMEVKA SMEJ SE ZENSTVENO NE KAKO KURVA T.E LEKA ZENSKA I MORA DA MU REAGIRA MASKOSTA ,KE MORA DA TI PRIJDE,KOGA VEKE ZNAE OTI GO SAKAS , SAMO NE MU DAVI ODMA OTI KE TE SMETA ZA LEKA A OTKOGA KE GO DOBIES VLECI DOBRI POTEZI I DRZI GO .NAPRAVI DA LUDUVA PO TEBE I TVOJ E.KAKO DA LUDUVA PO TEBE ?NOGO LESNO SEKOE MASKO PA I JAS SAKAM DA DOBIJAM "NESTO"OD ZENSKO SO KE MI NAPRAVI DA JA ZACUVAM ZA DOZIVOTEN PARTNER AMA TAVA TI MORA SAMA DA GO OTKRIES SO E TAVA "NESTO" KAJ NEGO.MORA DA GO IMA.POZDRAV

Нареден пат,исклучи Caps Lock,не сме слепи - Crazy in Love
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
abe ako go znajs vidi nekako da mu se priblizis znajs...da bidis so nego non stop ....so znam maski sakat i malku da se naprat vazni ...ali mnogu sakat ko ke vidat deka ti e stalo do nego dobro sega i toj malce treba da napaga maskite se pojke zadolzeni za to ...sfakas da mu zborvas kako sakas da si fatis nekoe deta za decko primer kako nego..lizalce da si lizis eve eden sovet od mene gi pali :P
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
abe ako go znajs vidi ...
Кому само ли му се обрати.... туку ај заеби обраќањето...
.....
Апокалипто без навреди ќе молам..едитирано од Никола (ништо лично, вежбам модераторство:)
 
D

devojcence

Гостин
aj sovet : zasto na pocetokot koga ke se zapoznaam so nekoj decko i e se super se cepan i glumam ludilo(nenamerno) a posle koga ke go nema mi se svigja ?? i se prasuvam kaj e so e kako e ?? eve toa mi se desi pred nekoe vreme??
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
aj sovet : zasto na pocetokot koga ke se zapoznaam so nekoj decko i e se super se cepan i glumam ludilo(nenamerno) a posle koga ke go nema mi se svigja ?? i se prasuvam kaj e so e kako e ?? eve toa mi se desi pred nekoe vreme??
па на повеќето тоа им се дешава...
пред да почнеш да глумиш лудило запрашај се дал ти е сеедно ако го изгубиш... дали типот толку е смотан па да остане со тебе после тоа глумење лудило... и како ти би се чувствувала ако некој тебе така ти прави..

толку за толку напишаното... сеа ако си помалечка кога ќе пораснеш ваљда ќе разбереш некои работи и ќе размислуваш позрело те дека со глумење лудило нема многу многу да постигнеш
а и кога ќе најдеш некој што навистина ќе ти се свиѓа работите ќе бидат поинакви....
и нормално следува моето ВАЉДА


Апокалипто те молам советов не го трескај од глава
 
С

Сатори

Гостин
aj sovet : zasto na pocetokot koga ke se zapoznaam so nekoj decko i e se super se cepan i glumam ludilo(nenamerno) a posle koga ke go nema mi se svigja ?? i se prasuvam kaj e so e kako e ?? eve toa mi se desi pred nekoe vreme??
Затоа што не ги цениш работите што ги имаш и што лесно си ги добила.Ете затоа.
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки форумов вие топ и продолжете понатаму

Имам еден мал проблем за една типка.Пред некој ден завршив со матура и после хотелот каде што славевме се упативме у дискотека.Ми се свига една моја другарка од поранешен клас,али до сеа само се дружев со неа во школо и бевме другари.До некое време не ми се свигаше толку,ама кога бев 4та година средно почна многу повеке да ми се засвиѓува чекав погоден момент да бидам со неа на само да се обидам да направам нешто ама не ми успеваше,решив да дојде матура и да се обидам тогаш.Дојде и матурата од што неможев да издржам и кажав на една другарка ми кажа оди кажи и.....ама бидејќи сум многу повлечен тип и срамежлив и во досегашното мое искуство сум добивал само корпи и неможев да отидам.После хотелот се опативме у дискотека таму играв малце со неа ама тремата си го прави своето и неможев ни тогаш да и кажам.И кажац на уште една моја другарка ми кажа дека ке збори со неа ама на индиректно.


Сега ми треба ваша помош... Како и да и кажам да и признаам дека чуствувам нешто кон неа.Сум се обидел на секаков начин да и кажам на некоја дека ми се допаѓа ама поради мојата пуста трема и од страв дека ке ме одбие се повлекувам
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Здраво дечки форумов вие топ и продолжете понатаму

Имам еден мал проблем за една типка.Пред некој ден завршив со матура и после хотелот каде што славевме се упативме у дискотека.Ми се свига една моја другарка од поранешен клас,али до сеа само се дружев со неа во школо и бевме другари.До некое време не ми се свигаше толку,ама кога бев 4та година средно почна многу повеке да ми се засвиѓува чекав погоден момент да бидам со неа на само да се обидам да направам нешто ама не ми успеваше,решив да дојде матура и да се обидам тогаш.Дојде и матурата од што неможев да издржам и кажав на една другарка ми кажа оди кажи и.....ама бидејќи сум многу повлечен тип и срамежлив и во досегашното мое искуство сум добивал само корпи и неможев да отидам.После хотелот се опативме у дискотека таму играв малце со неа ама тремата си го прави своето и неможев ни тогаш да и кажам.И кажац на уште една моја другарка ми кажа дека ке збори со неа ама на индиректно.


Сега ми треба ваша помош... Како и да и кажам да и признаам дека чуствувам нешто кон неа.Сум се обидел на секаков начин да и кажам на некоја дека ми се допаѓа ама поради мојата пуста трема и од страв дека ке ме одбие се повлекувам
пиши и смс или малце алкохол и види се со неа па зборовите сами ќе ти излагаат...не е страшно де и да ти удри корпа нема да умреш...има уште риби во морето....и...не и кажувај дека си затрескан у неа :nenene:туку дека ти се свиѓа и дека ти е убаво кога си со неа...не одма ѕвезди да и симнуваш...со среќа и пиши шо си напраил
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Сега ми треба ваша помош... Како и да и кажам да и признаам дека чуствувам нешто кон неа.Сум се обидел на секаков начин да и кажам на некоја дека ми се допаѓа ама поради мојата пуста трема и од страв дека ке ме одбие се повлекувам
Рачунај дека во овој момент кога ти пишувам, таа веќе знае. Ако две другарки твои/нејзини знаат, до сега и кажале повеќе од сигурно бидејќи општо, човечката уста тешко останува нема кога треба да биде.

А чим знае, сега те има на дланка и може да манипулира со тебе. Претпоставувам дека ќе си игра “мачка и глушец“ а таа ќе биде мачката. Ќе чека да отидеш и во лице да и кажеш... ќе сака да ти го види изразот на лицето, ќе сака да ја кренеш во облаци и да и го однесеш егото до максимум.

Од друга страна, другарките твои можеби и не и кажале навистина. Во тој случај, не те советувам да и кажеш. Од тоа јас што знам, никогаш, никому не му се кажува “Те сакам“ а “Ми се допаѓаш“ без претходен план што ќе се случи по тоа исто така не се кажува. Значи, ништо не ти оди во прилог. Ама за да не те обесхрабрувам, и да го решиш тоа што ти тежи на плеќи подобро е да сториш било што. Ако веќе немаш сила да одиш директно и да ја разлапаш нака самоуверено како таа цел живот да го чекала тоа... тогаш смисли нешто интересно, јас сум секогаш за шокантни ситуации кои ќе привлечат внимание. Крајна линија, објасни и... веројатно нема да сака да биде со тебе, но ќе ја преболиш, тоа е повеќе од сигурно.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Lugje be daj pomagajte, ni se nablizuva godisninata, a jas nemam vrska sto da mu podaram na decko mi :S VE MOLAMMM :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom