Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

E

elence*$

Гостин
Епа тогаш ако толку и значиш речи и нека те научи :toe:
се сложувам со ова, ама и можеш да ја следиш неа во „движењата“.... со тек на време се ќе си дојде на место,(ако има разбирање секако) а богами и таа ќе биде позадоволна :wink: сепак бакнежите им се многу битни на женскиве :pipi:
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Одговорот е лесен ... НЕ ЗНАЕШ ДА СЕ ЛАПАШ !

Пробај со перница , тренирај , али со јазикот , оди пополека лево-десно или горе-доле , можеш и да пробаш и со полу-круг или целосен круг .

Не си ни прв ни последен со овој проблем .. нема место за срам .. ако сакаш да ја возбудиш , лижни и го нежно увцето , ГАРАНТ паѓа на тоа .

А ако не сакаш со перница , пробај да тренираш со раката , лесно е и тоа ..
Постојат и други објаснувања за тоа...
Ама најверојатно ќе да е тоа...
Чисто информативно и поради љубопитност, а истовремено и теоретски, тоа значи дека не знаеш да лапаш...:toe:
информативно и поради љубопитност, а истовремено и теоретски, тоа може да значи „мал милион“ други работи

Едно јајце варено во чинија и бркај го. Така ко мал ме учеа мене :pos2::pos2:
Кој те учеше?:pos2:

Епа тогаш ако толку и значиш речи и нека те научи :toe:
информативно и поради љубопитност, а истовремено и теоретски, што ако премногу се страмам за да можам да го направам тоа?
Решение ( освен етанол, т.е. алкохол )
??
се сложувам со ова, ама и можеш да ја следиш неа во „движењата“.... со тек на време се ќе си дојде на место,(ако има разбирање секако) а богами и таа ќе биде позадоволна :wink: сепак бакнежите им се многу битни на женскиве :pipi:
Мислиш дека тоа е толку едноставно?
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Постојат и други објаснувања за тоа...
Ама најверојатно ќе да е тоа...

информативно и поради љубопитност, а истовремено и теоретски, тоа може да значи „мал милион“ други работи


Кој те учеше?:pos2:


информативно и поради љубопитност, а истовремено и теоретски, што ако премногу се страмам за да можам да го направам тоа?
Решение ( освен етанол, т.е. алкохол )
??

Мислиш дека тоа е толку едноставно?
Епа затоа ти треба тренинг .. ако не сакаш со мојот предлог , тогаш го имаш на flowbt , и тој е добар , работата е да ви го истренираш јазикот .. можда и ќе ти текне некој друг начон , ако имаш пиши ..

вежбај и со усните ..

Џабе ти е алкохол , и да опијаниш девојчето , па истото ќе ти го рече ..
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Епа затоа ти треба тренинг .. ако не сакаш со мојот предлог , тогаш го имаш на flowbt , и тој е добар , работата е да ви го истренираш јазикот .. можда и ќе ти текне некој друг начон , ако имаш пиши ..

вежбај и со усните ..

Џабе ти е алкохол , и да опијаниш девојчето , па истото ќе ти го рече ..
Офф леле, кој ме тераше да станувам од пред компјутер...

Сериозен си со ова???? ( ако е така, зошто мислам дека не си?... )

Абе нема некој попрактичен начин...?
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Офф леле, кој ме тераше да станувам од пред компјутер...

Сериозен си со ова???? ( ако е така, зошто мислам дека не си?... )

Абе нема некој попрактичен начин...?
епа по практичен , изнајми курва само за лапање и така од прва рака ќе научиш :toe: ...

Или едноставно , кажи на девојчето дека немаш поима од лапање , и дека со тек на времето ќе научиш , мислам дека ќе те разбере .. за се ти треба практика .
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
епа по практичен , изнајми курва само за лапање и така од прва рака ќе научиш :toe: ...

Или едноставно , кажи на девојчето дека немаш поима од лапање , и дека со тек на времето ќе научиш , мислам дека ќе те разбере .. за се ти треба практика .
Да и кажам? Веројатно го знае тоа... ( сега страм ми е и да се видам со неа :S )...
Mислиш дека ќе ме разбере? Јас мислам дека ризикот не е прифатлив...
А што ако го пробам тоа со уште една?..( без ништо да и кажам... и без никаква теорија ни пракса пред тоа)
Колкави се шансите дека ќе „заебам“? 98%?
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Да и кажам? Веројатно го знае тоа... ( сега страм ми е и да се видам со неа :S )...
Mислиш дека ќе ме разбере? Јас мислам дека ризикот не е прифатлив...
А што ако го пробам тоа со уште една?..( без ништо да и кажам... и без никаква теорија ни пракса пред тоа)
Колкави се шансите дека ќе „заебам“? 98%?
Нема страм .. Мораш да го надминеш тоа .. заборави дека се страмиш ..

Не сум убеден , оти не го знам девојчето , али ..ДА , би требало да те разбере , ако и се свиѓаш , не гледам зашо проблеми ..

Знаеш како викаат : Тоа што не го знаеш , не те боли :helou: .. Само да не биде со некоја што ја знае или некоја другарка ..

98% , нее... 40-50 % повеќе .. прифатлив ризик , мислам ..
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Да и кажам? Веројатно го знае тоа... ( сега страм ми е и да се видам со неа :S )...
Mислиш дека ќе ме разбере? Јас мислам дека ризикот не е прифатлив...
А што ако го пробам тоа со уште една?..( без ништо да и кажам... и без никаква теорија ни пракса пред тоа)
Колкави се шансите дека ќе „заебам“? 98%?
А да пробаш ТИ со малку етанол.. па оди кај неа... муабет... бакнеж и остави таа нека ја води играта.... или па на крај... ќе види невиди ќе те научи :toe:
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Нема страм .. Мораш да го надминеш тоа .. заборави дека се страмиш ..

Не сум убеден , оти не го знам девојчето , али ..ДА , би требало да те разбере , ако и се свиѓаш , не гледам зашо проблеми ..

Знаеш како викаат : Тоа што не го знаеш , не те боли :helou: .. Само да не биде со некоја што ја знае или некоја другарка ..

98% , нее... 40-50 % повеќе .. прифатлив ризик , мислам ..
Да, а претпоставката за тоа што може да биде тоа што не го знам???
...а зошто да не биде со некоја што ја знае...?

А зошто шансите дека нема да заебам се зголемуваат од 2 о околу 50%..?
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Да, а претпоставката за тоа што може да биде тоа што не го знам???
...а зошто да не биде со некоја што ја знае...?

А зошто шансите дека нема да заебам се зголемуваат од 2 о околу 50%..?
Сега ти паѓаат шансите ... не БИДИ ГЛУП .. како може со некоја другарка нејзина да се учиш да лапаш , а сакаш да бидеш со неа .. А , кога ќе и каже другарката ?
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
А да пробаш ТИ со малку етанол.. па оди кај неа... муабет... бакнеж и остави таа нека ја води играта.... или па на крај... ќе види невиди ќе те научи :toe:
Па на тоа мислев ( на мене ), незнам зошто мислевте дека мислам за неа...

А зошто сето ова ми изгледа глупо, и уште поглупо кога ќе се ставам на нејзино место..?

Сега ти паѓаат шансите ... не БИДИ ГЛУП .. како може со некоја другарка нејзина да се учиш да лапаш , а сакаш да бидеш со неа .. А , кога ќе и каже другарката ?
Не реков дека сакам да бидам со неа..само сакам да научам, и да се смувам :S:P:S...
а сега, колкави се..?
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Па на тоа мислев ( на мене ), незнам зошто мислевте дека мислам за неа...

А зошто сето ова ми изгледа глупо, и уште поглупо кога ќе се ставам на нејзино место..?


Не реков дека сакам да бидам со неа..само сакам да научам, и да се смувам :S:P:S...
а сега, колкави се..?
Па кажи така , не не мачи :helou:

Епа алкохолот ќе ти помогне да го трнеш стравот и ќе добиеш самодоверба , ќе се отпуштиш , ќе и пријдеш .. ВАЖНО - пази на приодот , да не излезеш некој сељак - ...

Шансите ти се сега прифатливи , од ова што го кажа .. а можеш , ако си фаца и двете да си смуваш , е тоа е ЗАКОН !!

Штом е работата за мување , немај гајле , терај напред и СО СРЕЌА !!:smir:
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Па кажи така , не не мачи :helou:

Епа алкохолот ќе ти помогне да го трнеш стравот и ќе добиеш самодоверба , ќе се отпуштиш , ќе и пријдеш .. ВАЖНО - пази на приодот , да не излезеш некој сељак - ...

Шансите ти се сега прифатливи , од ова што го кажа .. а можеш , ако си фаца и двете да си смуваш , е тоа е ЗАКОН !!

Штом е работата за мување , немај гајле , терај напред и СО СРЕЌА !!:smir:
Непостои друг начин освен алокохолот?
А како можам да испаднам како некој сељак...?
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Ag0rA те читам и се мислев што да пишам и конечно смислив:
тоа со учењето како да се бакнуваш..мене ме учеа со маслинка во чашка или коцка лед:pos: меѓутоа, ништо не е добро како пракса затоа што сепак, некогаш мора да научиш, а никој не се родил учен:) нема зошто да ти е срам, едноставно(иако знам дека не е едноставно ко што е лесно да се каже:)) на некој начин, макар со вртење муабети одоколу пробај да и кажеш дека, ете, не ти иде баш(нешто така).или пак втора варијанта, не и каувај ништо, туку со време бакнувањето добро ќе го увежбаш, ќе се усогласите и се ќе биде како подмачкано:hihi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom