Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Како така прашувате за совет како да воодушевите некого?:)
Сите луѓе различно реагираме. Треба колку-толку да ја познаваш личноста за да знаеш што да направиш, освен ако по некоја случајност не погодиш шо сакала.
Проценката е важна, која секако дека би била успешна тогаш кога ќе ги отвориш сите очи и сите уши (особено невидливите).
Проценувајте, обидувајте се, грешете, така ќе научите:)
 
V

Viktoranius

Гостин
Ајде сега на мене помагајте.

Ми се допаѓа едно девојче веќе долго време и не сум сигурен дали јас и се допаѓам на неа. На една моја другарка и кажала дека ме сака само како другар, а па на час ми пишува писма дека по цел ден мисли на мене. Заебан сум и незнам што да правам дали да се пуштам во акција или да ја слушам другарката ?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ајде сега на мене помагајте.

Ми се допаѓа едно девојче веќе долго време и не сум сигурен дали јас и се допаѓам на неа. На една моја другарка и кажала дека ме сака само како другар, а па на час ми пишува писма дека по цел ден мисли на мене. Заебан сум и незнам што да правам дали да се пуштам во акција или да ја слушам другарката ?
две можности

1. или те ремети со писмава, ако знае дека ти се допаѓа

2. или можеби сменила чувства кон тебе и те гледа поинаку сега...препуштај се во акција ако е оваа ситуација, ама претходно увери се добро
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ајде сега на мене помагајте.

Ми се допаѓа едно девојче веќе долго време и не сум сигурен дали јас и се допаѓам на неа. На една моја другарка и кажала дека ме сака само како другар, а па на час ми пишува писма дека по цел ден мисли на мене. Заебан сум и незнам што да правам дали да се пуштам во акција или да ја слушам другарката ?
Тргни у акција :)
 
E

elence*$

Гостин
Ајде сега на мене помагајте.

Ми се допаѓа едно девојче веќе долго време и не сум сигурен дали јас и се допаѓам на неа. На една моја другарка и кажала дека ме сака само како другар, а па на час ми пишува писма дека по цел ден мисли на мене. Заебан сум и незнам што да правам дали да се пуштам во акција или да ја слушам другарката ?
верувај им само на сопствените инстинкти, т.е. ако веруваш дека и` се свиѓаш, гоу фор ит :wink:

а ако мисли по цел ден на тебе, и плус ти го кажува тоа... сигурно е со причина(ама како шо кажа маарко, можно е да си игра, затоа прво дознај сигурно)...:smir:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Туф туф уште ли се пишуваат љубовни писменца?! Колку романтично :vozbud:
А да не е другарка ти зацапана во тебе па нешто грешно ти пренела?
зашто си играш расипан телефон? пробај си ги сам шансите, и сам ќе си измериш колкави ти се можностите да ја фатиш.Или напиши и ти писменце.Ако падне на тоа значи си успеал ако не за да не го јадеш страмот кажи дека си ја реметел поради нејзините писма.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ајде сега на мене помагајте.

Ми се допаѓа едно девојче веќе долго време и не сум сигурен дали јас и се допаѓам на неа. На една моја другарка и кажала дека ме сака само како другар, а па на час ми пишува писма дека по цел ден мисли на мене. Заебан сум и незнам што да правам дали да се пуштам во акција или да ја слушам другарката ?
Какво глупаво прашање (не се лути, ироничен сум малку)... нормално дека ќе се пуштиш во акција па макар и да те мрази. Кој искочил поразен од пуштање на девојка? :toe: Никогаш никој. И да те одбие, животно искуство е, ќе знаеш следниот пат на што финта паѓа една девојка и на што не паѓа...

Одма да и се пуштиш, само немој пред цел клас да и изразуваш љубов жити бога... на само! :helou:
 
V

Viktoranius

Гостин
две можности

1. или те ремети со писмава, ако знае дека ти се допаѓа

2. или можеби сменила чувства кон тебе и те гледа поинаку сега...препуштај се во акција ако е оваа ситуација, ама претходно увери се добро
И јас се плашам од првото али решив идам во акција па што сака нека биде. Па на крај ако не пробаш и неможеш да добиваш.

Благодарам на сите за помошта ми требаше да слушнам други мислења.

Едит - На само бе Викторе не сум до толку романтичар пред цел клас :vozbud:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ајде сега на мене помагајте.

Ми се допаѓа едно девојче веќе долго време и не сум сигурен дали јас и се допаѓам на неа. На една моја другарка и кажала дека ме сака само како другар, а па на час ми пишува писма дека по цел ден мисли на мене. Заебан сум и незнам што да правам дали да се пуштам во акција или да ја слушам другарката ?
вози беее било небило ... хахахаха нее ни првани последна на свето
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
Ајде сега на мене помагајте.

Ми се допаѓа едно девојче веќе долго време и не сум сигурен дали јас и се допаѓам на неа. На една моја другарка и кажала дека ме сака само како другар, а па на час ми пишува писма дека по цел ден мисли на мене. Заебан сум и незнам што да правам дали да се пуштам во акција или да ја слушам другарката ?
братче викај јуриииииииииииииииш и трк кај неа...не мојш нишо да изгубиш.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Луѓе..онака прашувам..чисто поради љубопитност...
Што ако после првиот вакнеш, таа ви каже ( директно или индиректно ) дека незнаете да „лапате“....?
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Луѓе..онака прашувам..чисто поради љубопитност...
Што ако после првиот вакнеш, таа ви каже ( директно или индиректно ) дека незнаете да „лапате“....?

Одговорот е лесен ... НЕ ЗНАЕШ ДА СЕ ЛАПАШ !

Пробај со перница , тренирај , али со јазикот , оди пополека лево-десно или горе-доле , можеш и да пробаш и со полу-круг или целосен круг .

Не си ни прв ни последен со овој проблем .. нема место за срам .. ако сакаш да ја возбудиш , лижни и го нежно увцето , ГАРАНТ паѓа на тоа .

А ако не сакаш со перница , пробај да тренираш со раката , лесно е и тоа ..
 
Х

Ханзо

Гостин
Чисто информативно и поради љубопитност, а истовремено и теоретски, тоа значи дека не знаеш да лапаш...:toe:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Едно јајце варено во чинија и бркај го. Така ко мал ме учеа мене :pos2::pos2:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Луѓе..онака прашувам..чисто поради љубопитност...
Што ако после првиот БакнеЖ, таа ви каже ( директно или индиректно ) дека незнаете да „лапате“....?
Епа тогаш ако толку и значиш речи и нека те научи :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom