Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ни роднина, ни пријател ни другар... ќе го смири на недела,две, месец... и после пак по старо..

може малку сељачки од моја страна али му реков на брат му... тој ако не го смири незнам кој...
е тек поосле ова ако е по старо не бирам средства жими све
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Види вака, пробај понижи го пред другари, залажи го и усрами го пред сите , може ке запали.
да се спуштам на негово ниво? нема шанси... единствено што сакам е да престане да ми досаѓа и малтретира... не е проблем јас тоа да му го направам... али нејќамд а се понижамд а бидам како него
Паметно.


Не можам да го откачам мојот прв дечко ззадњиве 5 години.. досаден е до немајкаде, мал миљон проблеми ми има напраено, врски ми има растурено и не се откажува бе... ништо на светов не помага... дајте некој умен совет пош овој до лудница ќе ме дотера...
Не можам да го сфатам задоволството откако ќе заврши врската да се прават глупости. Било, поминало.
Тоа дека никој не може да ти растури врска доколку со новиот партнер си ги наредиш работите, нема да го коментирам:)
Е, сега, проблемот е како да ти се скине од вратот. Штом му трае тоа толку долго, тешко дека со нешто можеш да го опаметиш ти. Не знам каква ви била врската и како сте раскинале, но очевидно е дека човекот е гневен на тебе и сака да ти се одмаздува. Што знам, можеби не може да се помири со некои работи од вашата врска или вашето прекинување. Тој проблем се наоѓа во него и не се искоренува со насилство, и сама кажа дека некое време се смирува и после пак продолжува. Додека самиот не го надмине незадоволството и додека не расчисти со себеси дека си веќе минато и треба да те заборави, тој ќе се појавува со чудни сценарија. Според мене, тебе ти останува да го игнорираш, па да се надеваш дека еден убав ден ќе си најде партнерка кон која целосно ќе се сврти и ќе прекине со глупостите. Нема потреба да го понижуваш пред другари или што ти знам јас таму пред кого. Битно е да не дозволиш да ти ги расипува врските.
Верувам дека те нервира, ама најверојатно би прекинал кога би видел дека не му успева со што и да се обидува. Тоа треба да му го покажеш:)
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Или едноставно направи му го истото на него,тоа што ти го прави он тебе, ќе си соети колку е глупаво и ќе крене раце.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
ни роднина, ни пријател ни другар... ќе го смири на недела,две, месец... и после пак по старо..

може малку сељачки од моја страна али му реков на брат му... тој ако не го смири незнам кој...
е тек поосле ова ако е по старо не бирам средства жими све

Најди му женска. Нова.Гланц.

Најди некоја да му го заврти умот и да се зафати со неа, па можда тогаш ќе си најди нова занимација. :pos:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Tивкичка прати го на суд, озбилно. Ќе си кажеш дека те тероризира демне едно друго трето и ќе му дојде умот. Го нарушува твоето право на слободно општење со другите луѓе
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Tивкичка прати го на суд, озбилно. Ќе си кажеш дека те тероризира демне едно друго трето и ќе му дојде умот. Го нарушува твоето право на слободно општење со другите луѓе
Нормално... инспектор дома да ти влезе знаеш шо значи за комшилук. Заебана рбота, плус пендрак ако игра, охооо. Не ги потценувај органите за ред и мир, си ја знаат работата. Ако само муабет не запали, секако кривична пријава и забрана за приближување. Ако продужи, може и зад решетки да заглави.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Епа дечки можете мене сеа да ми удрите сеир и мајтап...

Не можам да го откачам мојот прв дечко ззадњиве 5 години.. досаден е до немајкаде, мал миљон проблеми ми има напраено, врски ми има растурено и не се откажува бе... ништо на светов не помага... дајте некој умен совет пош овој до лудница ќе ме дотера...​
Кога ќе го видиш кажи му дека не му се плашиш и кажи му уште еднаш ако ти се вмеша во животот ќе му е.еш матер.И биди сериозна и одлучна.Само покажи му цврст став па види како ќе реагира.На крај краева имаш ли некој познат во полиција?Ако имаш кажи му и пријави го.Па нека добие опомена за реметење на приватност.Па да видиш тогаш дали ќе те замара.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Кога ќе го видиш кажи му дека не му се плашиш и кажи му уште еднаш ако ти се вмеша во животот ќе му е.еш матер.И биди сериозна и одлучна.Само покажи му цврст став па види како ќе реагира.
Пет години не ја сфатил сериозно со сите нејзини обиди да го откачи од себе, сега со еден ваков муабет мислиш дека ќе прекине? :icon_lol:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Пет години не ја сфатил сериозно со сите нејзини обиди да го откачи од себе, сега со еден ваков муабет мислиш дека ќе прекине? :icon_lol:
Да мислам.Се додека има во себе самодоверба и одлучна е може.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
А со good oldfashioned ќотек си пробала?
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
јас ви викам ќе завршам во лудница вие мислите се зезам​
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
викни ме мене-ќе го средиме проблемот:pos2:. Не,шегата настрана. Па една вечер излези со него и расчистете еднас засекогаш. Дечки а за ова со другарите-тие се открија колку се другари.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
60
Поени од реакции
1
mene mi treba pomos kako da gi otrgnam mislite ot osobata so koja bev vo vrska 4god i kako da ne mislam na nea i na seksot so nea a tolku mnogu mi bese ubavo a siguren sum i nea isto taka raskinavme na miren nacin a ne znam zosto(koga bevme zaedno ni bese nogu ubavo a koga ke si odevme doma pocnuvavme da se raspravame za gluposti , koga pak ke se videvme kako nisto da ne bilo ) ve molam za pomos
 

Kajgana Shop

На врв Bottom