Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
фала ви на сите, но проблемот е што тој се однесува како да сака да има нешто повеќе со мене, а веели дека не сака и само ме повредува.вели дека бил премногу заљубен и многу страдач и му треба време, но сепак вели дека нема шанси за нас, зошто тој е ,,многу" поголем од мене.а и многу го цени мислењето на мојот татко бидеејќи и двајцата се новинари и се плаши тој да не го смени мислењето за него доколку има нешто повеќе со мене.јас сум стварно изгубен слушај.а последнава недела баш фини, убави ипаметни момчиња сакаа да се фатат со мене, но јас сум толку луда што на сите и удрив корпа.а шивотот ми е толку комплициран, моите ке се разведуваат.двете баби ми се пред умирање и јас секој ден сум ,,медицинска сестра", па сфатете зошто пробав да се самоубијам, освен поради мојата вечна љубов
Не само што можеш уште повеќе да се повредиш, можеш и пријателството на него и татко ти да им го расипеш.
Џабе ние ќе ти даваме совети, ќе сфатиш саката дека не е за тебе.
Те сфаќам дека ти е тешко во оваа ситуација во која се наоѓаш, ама биди силна и не се предавај зашто во животот уште многу падови те очекуваат.
Опушти се, диши длабоко, кажи си “Јас можам!“ и да го мислиш тоа и ќе видиш како ќе ти биде подобро.
Дај си шанса на себеси да си ги направиш животот убав, зашто никој друг не може наместо тебе.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
kako mozev da ja utnam rabotata za so za edna sitnica nemozam da go ispustam ova cupe seuste ne e gotovo ima mala sansa nema sansi da se otkazam od nea samo so da pravam kazete. sum napravil za nea raboti so gi nemam za nikoja napraveno pooomos
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
kako mozev da ja utnam rabotata za so za edna sitnica nemozam da go ispustam ova cupe seuste ne e gotovo ima mala sansa nema sansi da se otkazam od nea samo so da pravam kazete. sum napravil za nea raboti so gi nemam za nikoja napraveno pooomos
Малку поубаво да пообјасниш можеби би имало некој кој би ти помогнал.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
kako mozev da ja utnam rabotata za so za edna sitnica nemozam da go ispustam ova cupe seuste ne e gotovo ima mala sansa nema sansi da se otkazam od nea samo so da pravam kazete. sum napravil za nea raboti so gi nemam za nikoja napraveno pooomos
Се што прочитав се некои шанси,

има ли шанса да подобјасниш?

:smir:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
kako mozev da ja utnam rabotata za so za edna sitnica nemozam da go ispustam ova cupe seuste ne e gotovo ima mala sansa nema sansi da se otkazam od nea samo so da pravam kazete. sum napravil za nea raboti so gi nemam za nikoja napraveno pooomos
Ако има бар мала шанса и многу волја тоа ќе ти биде доволно. Тоа што е доволно е тука. Се работи за ситница и сам викаш така, ако е ситница немој да дозволиш ситница да уништи нешто толку големо како љубовта.
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
abe dajte tuka ja da si fatam edna zenska oti maf mi e rabotava!
Se nesto kako da ne mi se fakaat zenski a tolku mnogu imam da im kazam i da dopram do dlabocinata na nivnoto srce taka so ke trebe da me vadat so bulduzer.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
abe dajte tuka ja da si fatam edna zenska oti maf mi e rabotava!
Se nesto kako da ne mi se fakaat zenski a tolku mnogu imam da im kazam i da dopram do dlabocinata na nivnoto srce taka so ke trebe da me vadat so bulduzer.
зашто ти е маф работата без женска?плус,ова не е агенција скршени срца или осамени души:)
убаво е што имаш што да понудиш ама не се фаќа женска со зборови,треба на дело да се покажеш
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Твоите ќе се разведат, бабите ти се пред умирање, ти си сакала да се самоубиеш? Wow, It's so romantic...
Девојко, имаш ти интимност своја, или на сите им го нудиш својот живот вака на тацна?
Наместо да се џиткаш од тераси, боље ти е искочи со мајка ти на прошетка, вечера, било што:smir:.
А, ако типот сака да има нешто, знае дека го сакаш, нека реагира сега. Не зависи се од тебе...
П.С. Ќе си работат со татко ти како зет и дедо, топ ќе им биде...:pipi:
Da ne se lazeme najdi si drug !
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
зашто ти е маф работата без женска?плус,ова не е агенција скршени срца или осамени души:)
убаво е што имаш што да понудиш ама не се фаќа женска со зборови,треба на дело да се покажеш

koga zamo bi znael koe e toa delo so koe se fakaat zenski !
Togas duri ne treba ni himni na angelski jazik da peam ni da se kolebam za postoenjeto na vselenata.
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Твоите ќе се разведат, бабите ти се пред умирање, ти си сакала да се самоубиеш? Wow, It's so romantic...
Девојко, имаш ти интимност своја, или на сите им го нудиш својот живот вака на тацна?
Наместо да се џиткаш од тераси, боље ти е искочи со мајка ти на прошетка, вечера, било што:smir:.
А, ако типот сака да има нешто, знае дека го сакаш, нека реагира сега. Не зависи се од тебе...
П.С. Ќе си работат со татко ти како зет и дедо, топ ќе им биде...:pipi:
abe luge aj pocnete da razmisluvate!
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Ако има бар мала шанса и многу волја тоа ќе ти биде доволно. Тоа што е доволно е тука. Се работи за ситница и сам викаш така, ако е ситница немој да дозволиш ситница да уништи нешто толку големо како љубовта.
sitnicite se rezultat na vecnoto popustanje na edniot partner vo odnos na drugiot, i poradi toa sto edniot postojano se somneva vo ljubovta na drugiot postojano se trudi da sozdava situacii koi ja stavaat na test ljubovta ,a , bidejki nikoj nemoze da bide siguren vo sakanjeto na drugiot togas e najdobro da se pocne so razmisluvanje i so potraga so nesto sto ke dojde nad vrskata a sepak zaednicko.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
koga zamo bi znael koe e toa delo so koe se fakaat zenski !
Togas duri ne treba ni himni na angelski jazik da peam ni da se kolebam za postoenjeto na vselenata.
па на пример да не збориш како некоја девојка да е предмет:)нема да фаќаш женски туку ќе си бараш нова љубов.како за почеток:)
п.с.што имаат врска химните и постоењето на вселената??
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
ozbilno

ej sakam da mi kazete nesho prv pat sum mnogu ozbilen na forumof!!!! neznam kolku sho znaaat bef u luiziana i pominaf super 3 nedeli so edna devojka( ne e vazno koja) arno ama netrebashe se zaljubif mnogu!!! nie u skopje se muvavme dugachko vreme ona znaeshe deka imam devojka i se ama mnoguy me sakashe i sea trkaloto mi se svrte i me udri po nos !!! mnogu se zaljubif ama ja sum od nea 4 saaata so avion se slushame na tel sekoj den ama dzabe ne e toa toa ajde kazete sho da pravam mnogu sum skrshen!!!!!!!!!!!

abe nekoj da mi pomogne ozbilnen sum ...

Pa , najdobrata rabota vo seto toa e sto si svatil deka taa e oddalecena 4 saati so avion. Kako sto znaes deka taa e daleku taka i taa ke pocne da primetue deka i ti si dalecku i so tek na vreme ke se odljubis, a u meguvreme ke si postradas malku, ama ako ,stradanjeto lekuva se.
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
па на пример да не збориш како некоја девојка да е предмет:)нема да фаќаш женски туку ќе си бараш нова љубов.како за почеток:)
п.с.што имаат врска химните и постоењето на вселената??
Vselenata e sinonim za postoenjeto na ljubovta koja sto navira , pulsira , se gradi i razgraduva niz celoto zensko bitie , a himnite na angelski jazik ja opejuvaat i velicat ljubovta, a ako vselenata e navistina mnogu golema togas mozebi i mojata potraga po novata ljubov ke mora da pocne od nekoe zensko bitie!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom