Најекономично греење и ладење

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Член од
14 мај 2016
Мислења
47
Поени од реакции
12
Шо напраи со Сименс-от, да не го продаваш? Пиши цена у инбох.
Да ќе го продавам само треба деновиве прво да ја решам алтернативата. Кога ќе го демонтирам ќе ви кажам. Бројлерот е буквално нов, во станот не е живеено одкако е монтиран. Ќе ви пишам и модел ама во понеделник кога ќе бидам таму. Тоа се си е супер, згодно и функцонира убаво за чешмата, ама за туширање поради присокот на водата што кај мене е слаб не го бива. Набавната цена е 15.350 ден. Ајде навалете со понуди за цена во пораки.:)
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
E Sega posto sum zainteresiran za GREE CHANGE 9 KATA
Prodavam vivaks on- off klima gree do -7 na vlazno vreme pocesto vlegva vo difrost malce rabotena na ladenje i greenje. Vo ispravna sostojba na toa mesto Sega e staven :zver: GREE HANSOL
Eve nalepnica od vivaksot
DSC_0121.JPG
Cena 6oooden
 
Член од
15 мај 2012
Мислења
653
Поени од реакции
576
Gigovit
Change nejkes li, neli bese najdobra za tebe !

Izgleda si gi pomesal brzinite

Neznam kade jas sum ja spomnal Gree Change ???

Pred nesto da napises, procitaj uste ednas
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
Bree TROL neviden, se nesto da se trola protiv sto ne e Gree, te lugeto sto ne gi cenat skart klimite kako gree i naveduvaat deka nema eurovent i moze da pisat sto sakaat u specifikacii, a lazat kaj ke stignat so tie specifikacii, veke dokazano, te flaeri sto pisal nekoj za klimi sto imaat eurovent, pa podmetnuvanja deka trosi klimata 1020w(12-ka) a greeto trosi demek 900(9-ka), ako ova ne e TROL, namerno da mesas potrosuvacka na 12-ka so 9-ka !!
Decko ne se zaboravaj zosto si tuka, celta e da se pomaga na lugeto, a ne da se lazat i zaveduvaat po sekoja cena za neciji interesi, mislam deka ako vaka se diskutira podobro da se zatvori temata otkolku da se prodolzi so vakvi dezinformacii i lazenje!
Ti kolku imas trolano za Gree nemozam da postignam da te stignam i sekoj den da trolam kontra tebe...changot go spomnav zasto za nominalka od 900 ti bistrese matematiki a sea so 1000kava nominal nigde te nema da go napravis istoto.
A sporedba sekako nemozam da pravam so Gree posto neli pak ke se fatite na Eurovent koj Gree Change go nema....zatoa ke napravam sporedba so Mitsubishi HJ koja sigurno ne e made in Kina ima Eurovent i 102% ima Mitsubishi kompresor za nekoi 2 do 3000poskapa od Tundra...neli, da ne gi lazeme lugeto koj e praviot izbor ;)
Tundra 12ka
tundra.jpg
Mitsubishi HJ 12ka
HJ35.jpg

@Sass batali go , on je samo nervozan zaradi trampata Suzumi -> Hansol :))))
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
2 август 2014
Мислења
1.721
Поени од реакции
4.053
E Sega posto sum zainteresiran za GREE CHANGE 9 KATA
Prodavam vivaks on- off klima gree do -7 na vlazno vreme pocesto vlegva vo difrost malce rabotena na ladenje i greenje. Vo ispravna sostojba na toa mesto Sega e staven :zver: GREE HANSOL
Eve nalepnica od vivaksot
Прегледај го приврзокот 149028
Cena 6oooden
Ima edna stara izreka: Nov bunar kopaj ama vo stariot ne plukaj. A da pricekas malku so prodazbata, ne sakam da baksuziram, ama od olku falenje moze da ispadne da ne e bas na arno.
 
Член од
13 август 2013
Мислења
1.039
Поени од реакции
2.041
Ti kolku imas trolano za Gree nemozam da postignam da te stignam i sekoj den da trolam kontra tebe...changot go spomnav zasto za nominalka od 900 ti bistrese matematiki a sea so 1000kava nominal nigde te nema da go napravis istoto.
A sporedba sekako nemozam da pravam so Gree posto neli pak ke se fatite na Eurovent koj Gree Change go nema....zatoa ke napravam sporedba so Mitsubishi HJ koja sigurno ne e made in Kina ima Eurovent i 102% ima Mitsubishi kompresor za nekoi 2 do 3000poskapa od Tundra...neli, da ne gi lazeme lugeto koj e praviot izbor ;)
Tundra 12ka
Прегледај го приврзокот 149033
Mitsubishi HJ 12ka
Прегледај го приврзокот 149034

@Sass batali go , on je samo nervozan zaradi trampata Suzumi -> Hansol :))))
Pak ne si mi jasen so trolanjeto, ja napagas Tundra so ima eurovent, go omalovazuvas Mitsubishi HJ serijata koja po mene e gola voda ili sto. Ne mi e jasno oupste sto ti e poentata ako uopste ja imas, a ocigledno ja nemas. ili ako ima takov ili onakov kompresor toa e dokaz za nesto li. Kazi si konkretno sto te maci, ne trolaj bezveza u mesto.
Ne e bez pricina i toa mitsubishi tolku pari kolku sto velis, sto ti kazuva tebe toa. A otkade pa i na kraj kraeva tvrdis deka Tundra ima mitsubishi kompresor, oti nekoj tamu na flaer nesto napisal li. Ne bidi smesen, mozes ti i poveke od toa, guglas 3 godini za Gree sekoj den po 2-3 saati, izliza tipkite od prebaruvanje vo ocaj da najdes nesto demek pozitivno za toa gree, najdi nesto poveke i za taa Tundra, ja na prvo otvaranje grcki sajt kazuva deka ima Hitachi kompresor. Smesen si veke so toa povuci potegni, De gree se super, de gree ako ne se super drugite se beter i tako dalje, ko baba stana so znae samo da ogovara.[DOUBLEPOST=1465034658][/DOUBLEPOST]
Gigovit
Change nejkes li, neli bese najdobra za tebe !

Izgleda si gi pomesal brzinite

Neznam kade jas sum ja spomnal Gree Change ???

Pred nesto da napises, procitaj uste ednas
a izvini ti si ljubitel na Vivaks izgleda, ne pratam ja tolku kako strelco koj sto napisal.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
Pak ne si mi jasen so trolanjeto, ja napagas Tundra so ima eurovent, go omalovazuvas Mitsubishi HJ serijata koja po mene e gola voda ili sto. Ne mi e jasno oupste sto ti e poentata ako uopste ja imas, a ocigledno ja nemas. ili ako ima takov ili onakov kompresor toa e dokaz za nesto li. Kazi si konkretno sto te maci, ne trolaj bezveza u mesto.
Ne e bez pricina i toa mitsubishi tolku pari kolku sto velis, sto ti kazuva tebe toa. A otkade pa i na kraj kraeva tvrdis deka Tundra ima mitsubishi kompresor, oti nekoj tamu na flaer nesto napisal li. Ne bidi smesen, mozes ti i poveke od toa, guglas 3 godini za Gree sekoj den po 2-3 saati, izliza tipkite od prebaruvanje vo ocaj da najdes nesto demek pozitivno za toa gree, najdi nesto poveke i za taa Tundra, ja na prvo otvaranje grcki sajt kazuva deka ima Hitachi kompresor. Smesen si veke so toa povuci potegni, De gree se super, de gree ako ne se super drugite se beter i tako dalje, ko baba stana so znae samo da ogovara.[DOUBLEPOST=1465034658][/DOUBLEPOST]
a izvini ti si ljubitel na Vivaks izgleda, ne pratam ja tolku kako strelco koj sto napisal.
A be tupagijo, zboram za taa Haier kaj nas sto se prodava i toj flaer, a ti praj se padnat od mars i baraj ja ne u Grcka, i u Zimbave ako sakas trazi ja, ionaka samo za ladenje e dobra....sekako nema na Finski ili Norveski sajt da ja najdes kako sto e toa slucaj so Gree ;)
I odkaci se od mene
Mitsubishito ako za tebe e sranje klima neznam sto naziv treba na Tunrdava da i stavis :LOL:
A tie sto im treba ke ja svatat razlikata, moze i cenovno da im se opise.
29000 Tundra
33000 Mitsubishi :icon_mrgr:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
28 мај 2006
Мислења
80
Поени од реакции
6
Член од
13 август 2013
Мислења
1.039
Поени од реакции
2.041
A be tupagijo, zboram za taa Haier kaj nas sto se prodava i toj flaer, a ti praj se padnat od mars i baraj ja ne u Grcka, i u Zimbave ako sakas trazi ja, ionaka samo za ladenje e dobra....sekako nema na Finski ili Norveski sajt da ja najdes kako sto e toa slucaj so Gree ;)
I odkaci se od mene
Mitsubishito ako za tebe e sranje klima neznam sto naziv treba na Tunrdava da i stavis :LOL:
A tie sto im treba ke ja svatat razlikata, moze i cenovno da im se opise.
29000 Tundra
33000 Mitsubishi :icon_mrgr:
Strelco Mitsubishi od 33000 i 63000 sakas da kazes deka e ista klima samo druga oznaka :aplauz:. TROL si e TROL.
Sto ne im ja preporacuvas togas na lugeto taa HJ serija na mitsubishi tuku gi ubeduvas za Gree, ako veke tundrata ne cini koja ima i eurovent za tie pari, kako togas moze da cini Change ili Lomo koi nemaat ni eurovent a kostat kako nea, vo sto e tajnata, podobri li se od Mitsubishito oti ti taka tvrdis li, cel si u haos, ne znaes veke od kaj da pocnes, kaj da zavrsis u lazenjeto.[DOUBLEPOST=1465061571][/DOUBLEPOST]
Gigovit

Ne, jas ne sum ljubitel na Vivax.
Jas sum ljubitel na Mitsubishi, a ti ocigledno si ljubitel na kavga
Ne mi e do kavga, samo taka ti izgleda subjektivno
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Strelco Mitsubishi od33000 i 63000 sakas da kazes deka e ista klima samo druga oznaka :aplauz:. TROL si e TROL.
Sto ne im ja preporacuvas togas na lugeto taa HJ serija na mitsubishi tuku gi ubeduvas za Gree, ako veke tundrata ne cini koja ima i eurovent za tie pari, kako togas moze da cini Change ili Lomo koi nemaat ni eurovent a kostat kako nea, vo sto e tajnata, podobri li se od Mitsubishito oti ti taka tvrdis li, cel si u haos, ne znaes veke od kaj da pocnes, kaj da zavrsis u lazenjeto.[DOUBLEPOST=1465061571][/DOUBLEPOST]
Ne mi e do kavga, samo taka ti izgleda subjektivno
Micubisito HJ35 serijata e do -10 i e 33000 den
A micubisito SF 35 ( do -15) e 48000 den. Cenite tuka se
http://www.energosistem.com.mk/m-35-35
Gree Lomo 12 ka e do -20 i e 31000den vo toa e razlikata.
A ima i eden Nordic......... :)
 
Член од
13 август 2013
Мислења
1.039
Поени од реакции
2.041

Kajgana Shop

На врв Bottom