Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 декември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
67
Mene me interesira da li nie sto sme izvadeni za dopolnitelna proverka mp moramo da budemo izvleceni za finalni eksperni pregled ili moze da te odbijat pred finalen ili da te pustat pozzz..ali mislam da site ke odime na finalen pregled pa togas ke bide da ili ne pozzz
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
ja teraat 2013 no nekoj sponma paralelno i 2014 ako e taka nekoj da kaze do kade se stignati pozz
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
dali znaj nekoj do koj mesec se stignati so provervanje na proizhodi vo dabc?
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Denes bev vo konzulatot BT sluzbeniko kratko i jasno mi rece BKK deklaracija ne pomaga kako dopolnitelen dokument za vo MP...a od BKK BT mi rekoja 5-10 posto sansi deka imam soda pram da probam sepak ???
епа еве сега пак контрадикторност...еден вика дека БКК Битола издава потврди кои се признаваат, и тоа само нивните се признаваат пошто Петар Колев е од ВМРО, а они се во власта, а од друга страна од БКК Битола кажуваат дека помагаат 5%. Значи само празни муабети
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom