Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Како Јунајтед е поврзан со кариерата на Хумелс?
Kako mislis? valjda me razbra.Namesto da kupimo top igrac na kriticna pozicija nie kje se zaebavamo so svekakvi drva.A ako mislis na toa deka on sakal da igra za Baern on, mada i toa se resavase.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.204
Поени од реакции
25.926
Kako mislis? valjda me razbra.Namesto da kupimo top igrac na kriticna pozicija nie kje se zaebavamo so svekakvi drva.A ako mislis na toa deka on sakal da igra za Baern on, mada i toa se resavase.
Јунајтед ќе му украде играч на Баерн, само во фикција. Јунајтед ќе му украде Германец на Баерн, само во некоја паралелна реалност. Второво не можеше да го направи дури и кога Баерн беше многу понеуспешен во Европа и како бренд.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Јунајтед ќе му украде играч на Баерн, само во фикција. Јунајтед ќе му украде Германец на Баерн, само во некоја паралелна реалност. Второво не можеше да го направи дури и кога Баерн беше многу понеуспешен во Европа и како бренд.
Ako ne se lazam nie po nego trcame uste odamna, kolku imalo ponuda ne znam.Ama druga mi bese poentava ako me sfacas
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.215
Поени од реакции
16.659
Manchester United & Liverpool have joined the race to sign Martin Caceres.

Juventus's offer for Gomes is €30m + €20m bonuses [Di Marzio, SKY ].

Сме се јаделе за овај, моментално сме биле во предност и многу блиску до договор иако Мендес сакал играчот негов да оди во Премиер лигата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.792
Поени од реакции
63.397
Нормално, Мендес секој негов играч ке се обиде да го угура во Премиер Лигата, ако не може во Шпанија, пошто таму им е пресечена папочната врвка на Јужно-Американциве. More money, more commission...

Иначе...

Benfica President Luis Filipe Vieira has been in Manchester to negotiate the transfer of Renato to MUFC
Record claim Benfica will only let Renato Sanches go for €80m(his release clause). Man United willing to pay €40m up front + €40m bonuses. Record say that the strong possibility of Mourinho to become Man United's next manager also strengthens the deal for Renato to go through.
Negotiations between Man United & Benfica were successful & a deal for Renato should be done before Euros.

Не начекаа дека не ги разбираме бонусите, па дерат :ROFLMAO:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Benfica manager Rui Vitoria believes Renato Sanches is ready for a big move after 'passing every test' at Benfica.

“What I can say that Renato has passed all the tests with distinction at Benfica.”

уште на официјалната фали.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.036
Нашиот дебил од тренер денес изјавил дека Давид Де Геа немал освоебо трофеј во ПЛ а Руни и Карик имале една или две..Во кој свет живее стварно не ми е јасно ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom