Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Дали мислиш дека ќе испадниш многу паметен ако користиш погрдни зборови за официјални претставници на државата. За тебе тој е Претседател на Република Македонија ти се допаѓало тоа или не. Карикатура можеш таткоти дома да си го нарекуваш ако тој нема ништо против. Јас сигурно немам.[DOUBLEPOST=1461488053][/DOUBLEPOST]
Јас не реков дека ми се, јас само гледам. Гледам дека Верушевски повеќе не е во притвор и дека слободно си се рашетава низ град. Гледам дека тоа се случи одкога СЈО го превзеде случајот. Е сега повели објасни пошто нели ти разбираш и се ти е јасно. Во меѓувреме ќе почекам и овој другиот што му се јасни овие работи да дообјасни, ама така да и на нас обичните смртници со средно да ни се разјаснат и да речиме ееее во ред чим било така тогаш пеки. Доттогаш за мене СЈО е само продолжена рака на некој и нема ништо правично во него.
Ете повели образложи како дојде до тоа и зошто.
a тебе карикатурава да не ти е случајно татко па се палиш толку и имаш против, јас те прашав едно просто прашање ти ми одговараш зошто сум навредил човек без интегритет, совест , изгубен во простор и време и би се осмелил да кажам и глуп, така да ако е претседател на една банана држава немора да значи и дека е паметен, впрочем има такви и на друго место рецимо Србија, каде што српскиот колега му е конкуренција во глупоќа на овој нашиов.
 
W

wicked_1

Гостин
a тебе карикатурава да не ти е случајно татко па се палиш толку и имаш против, јас те прашав едно просто прашање ти ми одговараш зошто сум навредил човек без интегритет, совест , изгубен во простор и време и би се осмелил да кажам и глуп, така да ако е претседател на една банана држава немора да значи и дека е паметен, впрочем има такви и на друго место рецимо Србија, каде што српскиот колега му е конкуренција во глупоќа на овој нашиов.
нашиот ништо не може да го надмине, апсолутно дно
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
Па тоа бе те прашувам цело време. Кој ја потегнал цела работа, во случајот СЈО. Зошто како само тие си знаат, но битно тие побарале и Верушевски беше пуштен .Ако имаш став за одлуката на Претседателот и си земаш право да коментираш дали е исправна или не, тогаш сигурно имаш став и мислење за одлуката на СЈО дале беше исправна или не на Верушевски притворот да му биди заменет со домашен притвор. Би сакал да го прочитам твојот став околу тоа. И @wicked_1 би го замолил за став и мислење околу тоа.

Ова не е судница и ние не сме на суд па јас да докажувам дали тоа што го слушнав е вистина или не.
Јас напишав тоа што го слушнав, ти сакаш демантирај сакаш не. Мене секако не ми менува многу што твоите родители се едни од тие 500-600 судии и обвинители. Сигурно нема да истражувам дали е тоа вистина или не, само ми е доволно објаснување за твоите ставови искажани тука исто како што и тебе и на другите ви е доволно спрема моите ставови да заклучите дали јас сум на државна цицка, јадам сендвичи, имам членска од некоја партија итн итн.

Да бе по свадба тапани :)
Ајде вака. Верушевски беше у притвор година дена така? Колку беа Гордана, Сашо, Миле за кои исто имаше побарано притвор? Нашите закони викаат дека притворот не треба да се злоупотребува и секогаш кога има простор да биде заменет со друга мерка. До сега ниеден притвор не бил одбиен се додека не дојдоа твоите лепотани на ред. Да ти одговорам на прашањето. Во ред ми е што го пуштија во домашен притвор. Зошто на твоиве на пасош одземање судии се онесвестуваат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.334
Поени од реакции
22.152
Inache @мкд владе on ne e karikatura, on e fikus. :D
И претходно напишав дека неговата одлука за аболиција ни мене не ми е по кеф. Од сосем други причини од твоите ама сепак. Не ми е по кеф нити Зоран Заев ни неговите одлуки ни акции што ги превзема па никаде го немам наречено со погрдни зборови. Или е лидерот на опозицијата или е Зоран Заев. Можеш да сетиш на каде целам или ....
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.961
Поени од реакции
11.608
@мкд владе srekja pa moite sami se izborile za se' vo zhivotot, pa ne zavisime od bilo koja partija. Apsolutno nemam namera da ti kazham shto rabotat moite, samo kje te razocharam deka ili nekoj epten te izlazhal ili imash teshki halucinacii i mozhebi e ok da pobarash pomosh.[DOUBLEPOST=1461492352][/DOUBLEPOST]
И претходно напишав дека неговата одлука за аболиција ни мене не ми е по кеф. Од сосем други причини од твоите ама сепак. Не ми е по кеф нити Зоран Заев ни неговите одлуки ни акции што ги превзема па никаде го немам наречено со погрдни зборови. Или е лидерот на опозицијата или е Зоран Заев. Можеш да сетиш на каде целам или ....
Kako sakash vikaj go Zaev, ich ne mi chue. Edna baba nekni valjda vrakajki se od sobirot na GNOM vikase "ua zajak" ja bev pokraj nea se prsnav od smeenje.

Toa shto go napravi Ivanov prvo i osnovno e bez pravna osnova, pa posle mozhe da diskutirame zoshto ne treba abolicija. I ja ne sum za abolicija, neka sjo/ojo dokazhat vina na sud. Ama znam za shto sum-ostavka na Ivanov.
 
S

silmarillion

Гостин
И од што Путин не се интересира за нас, Руското Мнр постојано ја следи ситуацијата овде :)
Постојано, макотрпно со сите сили. Повлекувањето од Сирија не беше за џабе, спремни се да влезат кај нас. Имам инфо дека цел батаљон на руската пешадија забрзано учи Македонски за да може комуникацијата да тече без никаков проблем. Некој чаирчанец ќе добиел орден за заслуги за одбивање на западните фашисти, ама незнам дали за тебе збореше човеков од СПЕЦНАЗ. Ќе седам со него кај Вршац после ќе го прашам дали мислел на тебе. Во секој случај не губи надеж, мајка Росија никогаш нема да ти го заборави ова!

...а да и Самс рече да му ја однесеш колата на перење лом била.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Одлуката на Хорхе беше последица од притворот на Г.Груевски, началник на 5та управа.
За џабе предметот не се вика Тврдина. Ако една од подпорните греди падне, ќе падни цела конструкција (Тврдината). Тоа е кристално јасно.
Какви државни интереси, приказни за мали џокица смислени од ултра јаките советници на Хорхе, Боцевски и компанија.

Стејт департмент до сега 2 пати побара од Хорхе да ја повлече аболицијата.

Третиот пат дан паднит некој кингер ;)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.334
Поени од реакции
22.152
Ајде вака. Верушевски беше у притвор година дена така? Колку беа Гордана, Сашо, Миле за кои исто имаше побарано притвор? Нашите закони викаат дека притворот не треба да се злоупотребува и секогаш кога има простор да биде заменет со друга мерка. До сега ниеден притвор не бил одбиен се додека не дојдоа твоите лепотани на ред. Да ти одговорам на прашањето. Во ред ми е што го пуштија во домашен притвор. Зошто на твоиве на пасош одземање судии се онесвестуваат.
И сега што ке навиваме? Овие биле толку па као овој доволно бил. Знаеш кој е и кој бил Верушевски така?
Зошто една од првите одлуки на СЈО беше токму таа. Главниот осомничен во врска со Заев. И кога сме кај тоа колку време Заев помина во притвор. Сепак како што ги слушавме снимките од бомбите имавме можност овој пат и да гледаме неколку снимки од Заев во поприлично негативна конотација.
Не гледам дека се притресувате што не само што Заев слободно си се рашетава туку и сметаш дека и пуштањето дома на еден од главните било сосем оправдано. Ептен непристрасно нема збор тука.
И кој мои ? По логика на нештата кои важат за вас би требало да важат и за мене. Јас ако сум против СДСМ и неговата политика не значи дека сум за ВМРО исто како што и вие ако сте против легално избраната влада не сте биле СДСМ и соросоиди. Не сум ништо помалце или повеќе непристрасен и објективен од било кој од вас така да ке ве молам ако не сакате вас да ве етикетираат како членови на СДСМ, соросоиди и предавници не сакам ни мене да ме етикетирате.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.334
Поени од реакции
22.152
a тебе карикатурава да не ти е случајно татко па се палиш толку и имаш против, јас те прашав едно просто прашање ти ми одговараш зошто сум навредил човек без интегритет, совест , изгубен во простор и време и би се осмелил да кажам и глуп, така да ако е претседател на една банана држава немора да значи и дека е паметен, впрочем има такви и на друго место рецимо Србија, каде што српскиот колега му е конкуренција во глупоќа на овој нашиов.
Треба да ми е татко за да препознаам нецивилизирано и несозреано однесување на поединци кои не знаат да дискутираат без лични навреди. И демек што, ако некој го наречеш со погрдни зборови аргументите наеднаш ке ти добијат на тежина и сите ке речиме леле видиго овај бравос.
Си помисли дека тоа повеќе кажува за тебе колку си дозреан за дискусија отколку за тој што беше наменаета навредата?
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.581
Поени од реакции
7.712
Грујо и кравите

:pos::pos::pos::pos::pos:
ГРУЈО И КРАВИТЕ
Која атмосфера човече. Груевски објаснува за крави, овци, млеко и кози, пред него 6 микрофони и два диктафони. МРТ, Сител, Канал 5, Алфа, МИА... Чиниш објавува војна на некоја соседна земја.
Штала, крави, муууу, бела кошула, црн микрофон на кошула, предавател на каиш, климачи со глава пред него, ливче за препишување во рака, кокошка претрчува зад него.
На крајот Грујо му вика на краварот, оди сега на ФБ кај Ангелов и пиши дека е самопрогласен генерал, предавник, со Заев со украинско сценарио сака да ја уништи Македонија и благосостојбата во која сега си живееш. Во еден момент Грујо клекнува, внимателно од кондурата го трга лајното во кое згазнал, се исправа и продолжува да чита од другото ливче. Обавезно пиши дека вечер ќе оди на протест организиран од СДСМ, СОРОС и Беса заедно со УЧК и да не заборавиш да го прашаш зошто не го обојат споменикот на Скендер Бег. Краварот уморно прашува дали целиот коментар да биде со големи букви и од каде да ја подигне наградата сендвич со салама. Грујо му вика, заеби, пишувај со мали букви, ни ја пробија финтата со големи букви, сендвичи нема, ги потрошивме за митингот на ГДОМ.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.334
Поени од реакции
22.152
Одлуката на Хорхе беше последица од притворот на Г.Груевски, началник на 5та управа.
За џабе предметот не се вика Тврдина. Ако една од подпорните греди падне, ќе падни цела конструкција (Тврдината). Тоа е кристално јасно.
Какви државни интереси, приказни за мали џокица смислени од ултра јаките советници на Хорхе, Боцевски и компанија.

Стејт департмент до сега 2 пати побара од Хорхе да ја повлече аболицијата.

Третиот пат дан паднит некој кингер ;)
Гајле ти е тебе. Само Росен Плевнелиев нека ти е здрав и жив. Тој е твојот претседател.
Добро бе колку треба да бидиш забеган и да се радуваш и надеваш на вакво нешто :facepalm:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
а зошто СЈО го притвори секретарот од општина Битола кога таму се е јасно, има тендер, има фактури, има кој ги потпишал фактурите. Може да му поднеста тужба до суд, нема за него веќе што да истражуват.
А во Хрватска како е регулирана оваа работа?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.334
Поени од реакции
22.152
@мкд владе srekja pa moite sami se izborile za se' vo zhivotot, pa ne zavisime od bilo koja partija. Apsolutno nemam namera da ti kazham shto rabotat moite, samo kje te razocharam deka ili nekoj epten te izlazhal ili imash teshki halucinacii i mozhebi e ok da pobarash pomosh.[DOUBLEPOST=1461492352][/DOUBLEPOST]
Kako sakash vikaj go Zaev, ich ne mi chue. Edna baba nekni valjda vrakajki se od sobirot na GNOM vikase "ua zajak" ja bev pokraj nea se prsnav od smeenje.

Toa shto go napravi Ivanov prvo i osnovno e bez pravna osnova, pa posle mozhe da diskutirame zoshto ne treba abolicija. I ja ne sum za abolicija, neka sjo/ojo dokazhat vina na sud. Ama znam za shto sum-ostavka na Ivanov.
Да да чувме, немора да докажуваш. Сепак тоа си е твоја приватна работа.
Инаку нарекувај ти кој сакаш како сакаш. Ако сметаш дека со тоа ке испадниш попаметен слободно продолжи. Ако сметаш дека аргументите ти добиваат на тежина шознам не би рекол. Али ете учено дете си, до толку сигурно и сам имаш сфатено.
Ако си даде Иванов оставка кој по закон и устав му е негова замена? Да не е случајно претседателот на собранието?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom