Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Не ти е на место споредбата, ни малце не вреди името на Тито да го споредуваш во пост со Нилола, и да ги ставаш во ист кош за споредба. Незнам како било тогаш не го фатив тоа време, ама само похвални работи имам слушано,иначе дедоми има уште слики од Тито
Тоа ти викам, жртви се бројат откако ќе заврши војната. Не се пали за џабе.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Мкд се движи кон нова 2001. Следниве денови очекувам по големо сценарио дури и од кумановскиот настан од страна на Дпмне. Можно е преку платеници од Косово да се изврши неколку убиства во МВР и АРМ. Односно можно е да се разбудиме некој ден со 40 или со 50 жртви од полицајциве или од војниците. Едноставно се е можно да се случи само поради криминалите на Дпмне. Односно за да се прикријат прљавштините и криминалните игри на владеачката партија.
 
M

macgowan

Гостин
Гледам овие зборови ви се познати. Не беше далеку приватизацијата и 2006 година:)[
Точно, Бранко и СДСМ беа казнети и власта се смени. Јас не верував дека тоа ќе се случи ама бидна.
Ама овие арамии бе пријателе, кои се - пак велам - 14 од последните 18 години на власт, си налепиле god complex како би рекле странските служби со комбето.
Странските служби со комбето долги години ги толерираа пастирот, баба Нада, Сашко несташко и компанија.
[DOUBLEPOST=1460808240][/DOUBLEPOST]
Гледам овие зборови ви се познати. Не беше далеку приватизацијата и 2006 година:)[
Точно, Бранко и СДСМ беа казнети и власта се смени. Јас не верував дека тоа ќе се случи ама бидна.
Ама овие арамии бе пријателе, кои се - пак велам - 14 од последните 18 години на власт, си налепиле god complex како би рекле странските служби со комбето.
Странските служби со комбето долги години ги толерираа пастирот, баба Нада, Сашко несташко и компанија.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Мафо, еднаш одамна, имало две армии што се бореле против фашистите, и меѓусебно истовремено. Едните викале дека се легална југословенска армија, и како таква ја бранат државата и законите, другите викале „уз Маршала Тита, јуначкога сина нас нече ни пакао смест“. Прашај го татко ти чија слика чувал дома.
Хехе да не се преценуваме. Едниот излезе победник од светска војна и амерички, руски и претседатели од цел свет редовно го посетуваа или го канеа на посета. Другиов, па не баш.[DOUBLEPOST=1460809187][/DOUBLEPOST]Инаку..

CgKPDfHWsAAIQSP.jpg

:pos:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Хехе да не се преценуваме. Едниот излезе победник од светска војна и амерички, руски и претседатели од цел свет редовно го посетуваа или го канеа на посета. Другиов, па не баш.
Уште тоа што го напишав да имаше врска со ова што ти го пишуваш. :D
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Уште тоа што го напишав да имаше врска со ова што ти го пишуваш. :D
Него што праиме со ситуацијава. На почеток мислев дека ова е амерканска нарачка, ама по се изгледа дека не е. Туку повеќе како изнуден потег пред избори. Плус америве почнаа да вадат долен веш со тоа дека контра протестите се пос притисок и така натаму.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Него што праиме со ситуацијава. На почеток мислев дека ова е амерканска нарачка, ама по се изгледа дека не е. Туку повеќе како изнуден потег пред избори. Плус америве почнаа да вадат долен веш со тоа дека контра протестите се пос притисок и така натаму.
Америте ако сакаат, ќе пишат game over веднаш. Не е така едноставно со нив.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Америте ако сакаат, ќе пишат game over веднаш. Не е така едноставно со нив.
Па незнам дали веднаш би му пишале game over. Сепак има солидна подршка меѓу народот. Ама ми изгледа дека не ја гледаат иднината на Македонија со него.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
И нормално на ова нема одговор @Man-ce-ster, ова е најбитно во моментов да отидат во затвор тие што правеле криминал и да се даде порака од граѓаните кон идните функционери како ќе завршат и они ако прават слични глупости. Во спротивно со аболиција губиме сите граѓани на РМ а добиваат политичарите и од власта и од опозицијата кога ќе дојде на власт кога тогаш.



Изборите и вака ќе бидат непризнаени од надвор со само неучество на опозицијата ама имаат и други начини како да ги отежнат изборите
- Членовите во самото избирачко место да прават проблеми
- Да се блокираат избирачки места
- Со самото блокирање ќе има инциденти помеѓу луѓе, полиција итн

И изборите ќе поминат во хаос
Во ред е тоа да се осудат сите што правеле криминал меѓутоа тоа е невозможно во овој момент кога гледаме дека целата хајка ја води еден обичен криминалец кој одбива да се појави на суд. Во меѓувреме се случува страшна дестабилизација во државата што страшно ме плаши пред се како некој што си ја сака државата.Јас сум сигурен дека и дури да дојде опозицијата на власт пак нема никој за ништо да одговара како во изминативе 20 години туку само ке дојдат луѓе желни за фотељи власт позиции и нормално финансиски благодети..Тоа и го гледаме во општините каде што владее СДС - непотизам, партиски вработувања тендери и сл.. и за што да се бориме и мразиме?? Еве конкретно во Куманово сведоци сме дека во општина и останатите институции вработени се луѓе по единствен критериум - родбинска или пријателска врска на градоначалникот.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Па незнам дали веднаш би му пишале game over. Сепак има солидна подршка меѓу народот. Ама ми изгледа дека не ја гледаат иднината на Македонија со него.
Тоа им е проблемот. Знаат која општествена група има поголема поддршка, и природно ќе биде на власт, па макар и тие пишале game over сега. За 10 месеци од сега пак ќе имаме избори. За 2 години, пак. А не можат да најдат човек од внатре, кој би презел. Сега, дали предходната реченица требаше да ја завршам со „, сеуште“, ќе видиме. Од тоа што го знам, јако пробуваат, и многу моркови нудат.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Аболицијата беше страшна грешка на Грујо. Очигледно е дека е донесена од страв и под протисок на дебело потценетото СЈО. Сега целата офанзива му ја предадоа на Заев, и искрено, не гледам повеќе излез за Грујо и компанија. Ќе оди и на избори, кои ќе бидат смешни, и потоа ќе остане без ниту едена карта за одигрување.

Се ми се чини дека работата е свршија либе лагите. Јас им посакувам на ДПМНЕ да се реформираат, да донесат нови, нормални луѓе со здрави политички стојалишта, и повторно да се вратат победнички на политичката сцена. Ова говно наречено суверена демократија засекогаш да исчезне од Македонија, заедно со Грујо, Саше и Протуѓер.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Аболицијата беше страшна грешка на Грујо. Очигледно е дека е донесена од страв и под протисок на дебело потценетото СЈО. Сега целата офанзива му ја предадоа на Заев, и искрено, не гледам повеќе излез за Грујо и компанија. Ќе оди и на избори, кои ќе бидат смешни, и потоа ќе остане без ниту едена карта за одигрување.

Се ми се чини дека работата е свршија либе лагите. Јас им посакувам на ДПМНЕ да се реформираат, да донесат нови, нормални луѓе со здрави политички стојалишта, и повторно да се вратат победнички на политичката сцена. Ова говно наречено суверена демократија засекогаш да исчезне од Македонија, заедно со Грујо, Саше и Протуѓер.
За да се случи тоа што ти го посакуваш треба да дојдат нови луѓе првин во опозиција и да се прочистат нивните редови од Рада, Зајко и многуте легачи и лапачи, па дури тогаш како притисок на силната опозиција владејачката партија да има потреба од реформи..Тоа е исто како да кажеш треба да се реформира Реал Мадрид затоа што го Роналдо не играат у врвна форма ама сепак не дозволува Осасуна да биде шампион..Тупо нели
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom