Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Нема некој подобар изговор?
Нормална опозиција имаш у нормални држави. Нормална држава не е онаа во која Миле буричка во вреќите. Ако тебе ти е тоа нормално, тогаш нема за што да праиме муабет.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Нормална опозиција имаш у нормални држави. Нормална држава не е онаа во која Миле буричка во вреќите. Ако тебе ти е тоа нормално, тогаш нема за што да праиме муабет.
Ваљда затоа имаме алтернатива у Зоки еврото...
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Да да затоа у времето на СДС зимавме 40 000 плата пошто политичарите беа чесни и парите беа у народот..
Малку е глупо да праиш муабет за времето на СДС кога од 1998 наваму на власт се вемерото, т.е. меверо.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Малку е глупо да праиш муабет за времето на СДС кога од 1998 наваму на власт се вемерото, т.е. меверо.
Грешка си.
Од 2002 до 2006 сдсм беше на власт по претходно добиени избори на ваков начин.
Само овој пат народот се свести па нема да им дозволи реприза од 2002
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Што те боли тебе за опозиција, власт сте уште, уживај дур трае, пошто мачно ќе стане после. :).
Гледајќи ја логиката на СДСМ, изгледа уште долго ќе трае, и ќе трае.
Нема да ме чуди ако Грујо се пензионира како премиер...
А за другово, биди сигурен, јас ќе уживам па макар и Таска Балабанова била премиер.
Единствена врска со државна работа што ја имам е ДАНОКОТ што го плаќам секој месец за клатачите на врати во администрација.
И да се смени власта, пак ќе треба да плаќам клатачи на врати и рамковни зелки, само што ќе бидат од друга партија...

Густо ќе стане ако се смени - Името.
И за власта, и за опозицијата и за неопределените...
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
879
Поени од реакции
951
Да да затоа у времето на СДС зимавме 40 000 плата пошто политичарите беа чесни и парите беа у народот..
Во тедико 1997 зимав 6500 денари плата,2000 денари хранарина и 1000 денари превоз.Сега сме 2016.Ама разликата меѓу мене и тебе е што ти уживаш да те краде ,да те лаже некој,а затоа да биде крив некој друг.Секој што украл од државата треба да си одговара.Ама проблемот е што многу се навикнаа на трошки ,па се изгубија во реалноста .
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Во тедико 1997 зимав 6500 денари плата,2000 денари хранарина и 1000 денари превоз.Сега сме 2016.Ама разликата меѓу мене и тебе е што ти уживаш да те краде ,да те лаже некој,а затоа да биде крив некој друг.Секој што украл од државата треба да си одговара.Ама проблемот е што многу се навикнаа на трошки ,па се изгубија во реалноста .
Секој треба да одговара освен Зоки и едно цело поранешно и сегашно раководство на СДС?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.826
Поени од реакции
18.514
Гледајќи ја логиката на СДСМ, изгледа уште долго ќе трае, и ќе трае.
Нема да ме чуди ако Грујо се пензионира како премиер...
А за другово, биди сигурен, јас ќе уживам па макар и Таска Балабанова била премиер.
Единствена врска со државна работа што ја имам е ДАНОКОТ што го плаќам секој месец за клатачите на врати во администрација.
И да се смени власта, пак ќе треба да плаќам клатачи на врати, само што ќе бидат од друга партија...

Густо ќе стане ако се смени - Името.
И за власта, и за опозицијата и за неопределените...
Сигурен сум дека е така. Сите вие тука што го браните пастирот сте чисто од патриотски побуди и не го давате името, а професионално сте фриленсери.

Еве една основна причина зошто ќе се пензионира порано од што мислиш

http://www.sezadeca.com/humanitarno-katce/5992-simona-nikolova

Имаме ли ние фонд за здравство што у суштина треба да постои за вакви случаи, или тој за партиски луѓе е наменет само?

А за името не се секирај, ќе си стои името, на никој кур не го заболе за името па да го мења, ама луѓето ќе си отидат од тука.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
А на парите пишува дека се државни или тоа црпнатиот го измисли
Значит постојат податоци колку владата трошит за реклами.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
879
Поени од реакции
951
Секој треба да одговара освен Зоки и едно цело поранешно раководство?
Зашто го браниш Зоки?Тргни се од трошките,крени глава,прогледај.Ако уапсат сега 56 осомничени и ги осудат по 50 години тешка робија,ја мислам дека кој и да дојде нема да се заебава со народот ,како што се заебаваат претходниве 25 години.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom