Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387

Драги активисти на СОРОС, велам активисти, затоа што не сте револуционери, ниту вие, ниту пак од вашата партија СДСМ.
Жалосно е што СДСМ - најголемата опозициона партија, наместо да и дише во врат на ВМРО, се сведе на подружница на СОРОС и УСАИД...
Ете ја теткицата на првото видео, му вика на џандарот: "Тргни се за да влезам".
Мила теткице, тој нема да се тргне за да ти ја олесни тебе работата.
И општо, менталитетот на еден просечен Сдсмовец е тој - некој треба да се тргне на страна, за тој да може да дојде на позиција.
Да се најде некој друг што ќе им ја заврши работата, и како така, да се убутаат некако, легално или нелегално.

Не бива револуција со исфрустрирани милфици, сенилни баби и ЛГБТ-активисти.
И не им викаш на џандарите - "Абе тргни се за ја да поминам", туку одиш напред кон твојата цел, спремен на тоа да се пролее крв, вклучувајки ја и твојата.
Е, тука е проблемот.
Значи, револуција со вас не бива, единствена опција која останува, и според мене е најдобрата,
е тоа да ги победите ВМРО во фер борба - на избори.
Кога ќе победите на избори, власта ќе биде во ваши раце, и тогаш нема да ви треба ни СЈО, ни никој друг
за да ја постигнете целта - да ги казните криминалците.
 
T

templar55

Гостин
Проблемот со вас е тоа што ако има луѓе кои не се согласуваат со политиките на криминалната секта ДПМНЕ тогаш автоматски се комунисти и соросоиди..а сите знаеме дека и СДС се исти како вашата секта..најголемото зло што постои воопшто во Македонија..затоа не 200..500.000 ќе се иселат и ќе пробаат да земат бугарски пасош па да се истребат побрзо од оваа вукојебина...срам и резил се двете партии за државата,ова што го направија досега е чисто крадење,ама она крадење без усул..посебно оваа сектата каде слепо му верувате....

Со тоа што ве конролираат како овци за плата од 300 евра и сендвич со тоа ви ја вреѓа интелегенцијата,ве направи роботи кои реагираат по наредба,за да се соберите против СДС и другите невладини организации први сте...а кога Албанците си играат охајбе ве нема никаде...овци продадени сте и затоа државата ни е на вакво ниво со овие две лоповски банди наречени СДС и ДПМНЕ
Кои вас бе, нормален ли си? Кои 300 евра кои сендвичи? Против двете партии сум, не ме ставај у ист кош. Тоа што ми се гади од комуњари и соросиди не ме прави вмровец. Ми се гади и од тие и од тие ама од овие првите посебно.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739

Драги активисти на СОРОС, велам активисти, затоа што не сте револуционери, ниту вие, ниту пак од вашата партија СДСМ.
Жалосно е што СДСМ - најголемата опозициона партија, наместо да и дише во врат на ВМРО, се сведе на подружница на СОРОС и УСАИД...
Ете ја теткицата на првото видео, му вика на џандарот: "Тргни се за да влезам".
Мила теткице, тој нема да се тргне за да ти ја олесни тебе работата.
И општо, менталитетот на еден просечен Сдсмовец е тој - некој треба да се тргне на страна, за тој да може да дојде на позиција.
Да се најде некој друг што ќе им ја заврши работата, и како така, да се убутаат некако, легално или нелегално.

Не бива револуција со исфрустрирани милфици, сенилни баби и ЛГБТ-активисти.
И не им викаш на џандарите - "Абе тргни се за ја да поминам", туку одиш напред кон твојата цел, спремен на тоа да се пролее крв, вклучувајки ја и твојата.
Е, тука е проблемот.
Значи, револуција со вас не бива, единствена опција која останува, и според мене е најдобрата,
е тоа да ги победите ВМРО во фер борба - на избори.
Кога ќе победите на избори, власта ќе биде во ваши раце, и тогаш нема да ви треба ни СЈО, ни никој друг
за да ја постигнете целта - да ги казните криминалците.


Сорос :pos:
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Кои вас бе, нормален ли си? Кои 300 евра кои сендвичи? Против двете партии сум, не ме ставај у ист кош. Тоа што ми се гади од комуњари и соросиди не ме прави вмровец. Ми се гади и од тие и од тие ама од овие првите посебно.
А вака после бомбите го засака вмро или ? Не дека го сакам сдс ама после сите гомнарии и шлаг на тортата хорхе ти ми кажуваш ти се гади од сдс? Бравос
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кои вас бе, нормален ли си? Кои 300 евра кои сендвичи? Против двете партии сум, не ме ставај у ист кош. Тоа што ми се гади од комуњари и соросиди не ме прави вмровец. Ми се гади и од тие и од тие ама од овие првите посебно.
Па шо ги браниш ѓубрињата диктаторски бе..ти се гадело од СДС а овие секташите 10 ебани години се на власт каде мамицата ни ја изебаа во секој сегмент...не ја гледал глобалната слика,влези само во обичната кожа на просечниот Македонец во оваа вукојебина....па заради гнасните политики на секташите неможиш еден обичен дуќан да отвориш па да си започниш бизнис бидејќи има мамичето да ти го расплакаат од казни за ништо..ако почнам да редам ќе се изнервирам па најдобро ќе биди за замолчам..едноставно неможам да ги смислам и едните и другите
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.195
Поени од реакции
21.896
А вака после бомбите го засака вмро или ? Не дека го сакам сдс ама после сите гомнарии и шлаг на тортата хорхе ти ми кажуваш ти се гади од сдс? Бравос
Аман бе, ВМРО го нејќеш, СДСМ го нејќеш, ДУИ ја нејќеш, ДПА ја нејќеш( ова демек од поголемите ).
Сакаш бе ти некој или си тип на човек кој до пладне сам се мрази а после пладне сите ги мрази?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Аман бе, ВМРО го нејќеш, СДСМ го нејќеш, ДУИ ја нејќеш, ДПА ја нејќеш( ова демек од поголемите ).
Сакаш бе ти некој или си тип на човек кој до пладне сам се мрази а после пладне сите ги мрази?
А демек ако имаш опција помеѓу 4 видови на гомна, мора да одбереш некое за да јадеш?

Не. Попрво би гладувал.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.195
Поени од реакции
21.896
А демек ако имаш опција помеѓу 4 видови на гомна, мора да одбереш некое за да јадеш?

Не. Попрво би гладувал.
Ама не си баш многу бистар а?[DOUBLEPOST=1460678155][/DOUBLEPOST]
Напротив, ич не сум нервозен и несм ни причина да се нервирам пошто не ми зависи животот од вмровски кур како тебе :)
Се познава од далеку дека ич не си живчан.
А рече од кур ти зависи животот а, само не од вмровски?
Добро е да се знае. Сега веќе е многу појасно што било маката?
Сега кај да е и братми ке го побараш:)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.335
Поени од реакции
18.208
Од ова што го гледам изборите на 5 јуни ќе појдат по вода.

Изгледа планот е со нив да се добие на време за да видат дали можеби Трамп ќе победи во САД, па после да се договараат со него
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Златна Ленче наместо да биде професор... а не она створењено каракамишево.
 
T

templar55

Гостин
А вака после бомбите го засака вмро или ? Не дека го сакам сдс ама после сите гомнарии и шлаг на тортата хорхе ти ми кажуваш ти се гади од сдс? Бравос
Глупи ли сте сите тука или? Тешки криминали во државата има од самото осамостојување. Да има бомби од времето на Љубчо и Бранко има да се крстите и со лева и до десна кога ке дознаете што се е правено. Овие се нула у споредба со Бранко и Љубчо. Појма немате какви дубари се имаат направено, само за нив нема бомби и многу малку луѓе го знаат тоа. Зборам за нивните вистински криминали, она што го знае најобично сељачиште тоа е мачкина каша.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Go izgledav intervjuto na pretsedatelot i novinarite, i mislam deka covekot ima cista misla i dobra namera. Se izvinuvam za losite komentari, koi izbrzano gi upativ do nego za negovata odluka za abolicija. Protesti neka ima, no mirni bez fizicki povredi, ama i izbori ke ima i ako zaev smeta deka narodot mu veruva neka izleze na izbori i edinstveno taka ke ja smiri situacijata, ako voopsto saka smirena situacija. Ako se pojaki, ke pobedat pa mamata ke im ja zaebat na vmro sudski. Potpisale przino, neka go pocituvaat potpisot so site tocki na dogovorot. IDEME NA DEMOKRATSKI I FER IZBORI.
 
T

templar55

Гостин
Go izgledav intervjuto na pretsedatelot i novinarite, i mislam deka covekot ima cista misla i dobra namera. Se izvinuvam za losite komentari, koi izbrzano gi upativ do nego za negovata odluka za abolicija. Protesti neka ima, no mirni bez fizicki povredi, ama i izbori ke ima i ako zaev smeta deka narodot mu veruva neka izleze na izbori i edinstveno taka ke ja smiri situacijata, ako voopsto saka smirena situacija. Ako se pojaki, ke pobedat pa mamata ke im ja zaebat na vmro sudski. Potpisale przino, neka go pocituvaat potpisot so site tocki na dogovorot. IDEME NA DEMOKRATSKI I FER IZBORI.
Ке има избори?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom