Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Од времето кога БЦ и Заев беа најбољи другари. Само сега ме чуди зошто не организира протест јавно СДС туку се крие позади невладини организации.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Грујо не може да го укине, ама според законската регулатива (уставот) СЈО не смее да постои, односно, уставниот суд мора да го укине кога ќе ја разгледува на седница. Ако не треба така, посочете правни аргументи зошто НЕ, немојте политички да ми пишувате, со тоа ништо не докажувате, само ќе потврдите дека сум во право.
Заборави да кажеш дека СЈО е неуставно, и дека треба да биде укинато.
 
W

wicked_1

Гостин
Ти ми зборуваш за устав и закони. И дека СЈО било неуставно И дека Ката била дебела и имала шестки.
Устав и закони :pos:, тоа може само мали деца да мантраат, што исто мантраат дека ги разбираат обележјата на нашиов политички систем. :angel:

Институциите се столб, коректор и реализатор во едно општество како нашето, ако се тие корумпирани и нефункционални па и работат за багра криминалци, уставот и законите треба да се мењаат.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Заборави да кажеш дека СЈО е неуставно, и дека треба да биде укинато.
5. Јавно обвинителство
Член 106
Јавното обвинителство е единствен и самостоен државен орган кој ги гони сторителите на кривични дела и на други со закон утврдени казниви дела и врши и други работи утврдени со закон.
Јавното обвинителство ги врши своите функции врз основа на Уставот и законите и меѓународните договори ратификувани во согласност со Уставот.
Функцијата на јавното обвинителство ја вршат Јавниот обвинител на Република Македонија и јавните обвинители.
...............

Еве, ова го пишува. Според ова мора да се постапува. Или не? Според тебе? А?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Ѓорѓе Иванов ја комплицира работата, остајте го СЈО ... губење време е работата, Иванов до 2018-та ќе биде на функција, ќе аболицира секогаш кога ќе затреба.
И на 5 јуни ако се одржат избори, ќе ги наполнат кутиите, а Иванов ќе ги аболицира пак.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
5. Јавно обвинителство
Член 106
Јавното обвинителство е единствен и самостоен државен орган кој ги гони сторителите на кривични дела и на други со закон утврдени казниви дела и врши и други работи утврдени со закон.
Јавното обвинителство ги врши своите функции врз основа на Уставот и законите и меѓународните договори ратификувани во согласност со Уставот.
Функцијата на јавното обвинителство ја вршат Јавниот обвинител на Република Македонија и јавните обвинители.
...............

Еве, ова го пишува. Според ова мора да се постапува. Или не? Според тебе? А?
Добар пост. Мислам дека треба да нагласиш дека СЈО е неуставно, и дека треба да биде укинато. Некако не ми е доволно нагласено.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Активистов на СДС од Штип малку избрзал со одлуката да носи секира на протест на кој има 2000 луѓе.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
ЃОРГЕ ИВАНОВ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
Just now ·
Ве известуваме дека денеска - 14 април 2016 години, четврток, со почеток во 15:00 часот, во Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, ќе се одржи заедничко интервју на претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, со главните и одговорни уредници на следните телевизии: Македонска Телевизија, ТВ Алфа, ТВ Алсат - М, ТВ Канал 5, ТВ Сител, ТВ Телма, ТВ 21, ТВ Шења, Телевизија Нова и ТВ 24 Вести. Поканетите претставници на медиумите ќе имаат можност да ги постават сите прашања во врска со последната одлука на претседателот Иванов.

Интервјуто ќе биде емитувано во живо на првиот канал на Македонската Телевизија и на интернет страницата на Македонската Телевизија.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Активистов на СДС од Штип малку избрзал со одлуката да носи секира на протест на кој има 2000 луѓе.
Е така де, крукчиња. :love:

Роден демократ. Признај дека ви основно ги кодошеше другарчињата дека препишуваат на час.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656
Окупација на Правен !

https://www.periscope.tv/w/1dRJZyaRRjNGB[DOUBLEPOST=1460631195][/DOUBLEPOST]
ЃОРГЕ ИВАНОВ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
Just now ·
Ве известуваме дека денеска - 14 април 2016 години, четврток, со почеток во 15:00 часот, во Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, ќе се одржи заедничко интервју на претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, со главните и одговорни уредници на следните телевизии: Македонска Телевизија, ТВ Алфа, ТВ Алсат - М, ТВ Канал 5, ТВ Сител, ТВ Телма, ТВ 21, ТВ Шења, Телевизија Нова и ТВ 24 Вести. Поканетите претставници на медиумите ќе имаат можност да ги постават сите прашања во врска со последната одлука на претседателот Иванов.

Интервјуто ќе биде емитувано во живо на првиот канал на Македонската Телевизија и на интернет страницата на Македонската Телевизија.

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Добар пост. Мислам дека треба да нагласиш дека СЈО е неуставно, и дека треба да биде укинато. Некако не ми е доволно нагласено.
ОК, мене не ми е јасно зошто не сакаш да се почитува законот во врска со СЈО. Си играш играчки, јас сериозно пишувам, аргументирано.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
ОК, мене не ми е јасно зошто не сакаш да се почитува законот во врска со СЈО. Си играш играчки, јас сериозно пишувам, аргументирано.
Не бе, супер ти пишуваш, само некако слабо ми потенцираш дека СЈО е неуставно, појачај малку.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
опа нова тема за дискусија, секира е мобилен ли е бомба ли е.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.218
Поени од реакции
25.978
Мене ова апсолутно не ми личи на секира
Ти си убеден дека ќе станете власт, па така, на што ти личи нешто тебе не е битно. Ама супер си е снимката, за тие што треба да видат, да видат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom