Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Тешка глупост макар одлуката му била со најдобри намери. Напишав порано дека имаме карикатура од демократија која имаше реални шанси да се извлече. После оваа одлука тешко. Штета, баш штета.
Море име, која одлука на Иванов. Иванов не може сам да донесе одлука во клозет да оди...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.218
Поени од реакции
25.979
Тешка глупост макар одлуката му била со најдобри намери. Напишав порано дека имаме карикатура од демократија која имаше реални шанси да се извлече. После оваа одлука тешко. Штета, баш штета.
Има шанса, ама ептен тешко дека ќе се случи. Најверојатно си во право, ја сјебаа работата.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Јас не знам со кое лице може Хорхе да оди дома и да се појави пред фамилијата.

Сериозно.
Јас да му сум син преку весник ќе го откажам.
Братче, у темата за сјо кон артист, инглориус и брутус го правдаат ѓорѓе, а ти се чудиш како можел он дома да се појави...
Мислам немој молимте :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.299
Поени од реакции
81.489
Сендвичиве имаат напатствија да ја кудат одлуката на Иванов, демек немало правда - Заев немало да лежи.
Патетично-смешно-жалосни кричри.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Заев изјави дека не ја прифаќа аболицијата и сака да оди на суд да ја докаже својата невиност.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Сега најлесна одбрана на секој манијак, силувач, педофил или криминалец ќе биде да стане политичар. Така автоматски ќе му бидат простени сите гревови, не мора да троши пари по адвокати и сл. :)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Лажеш, постои СЈО во Романија и работи успешно годиниве наназад, и не се некои идеалисти него цела опозиција бара истерување на правда и спроведување на фер и легитимни избори.
Насетија дека им се трупаат обвиненија и нови мерки за притвори па ајде ќе се спасуваме.
Треба што побргу да се објават во јавноста сите изборни измами со кои Хорхе станал претседател(Катица веќе го најави ова), па да видиме во која функција тогаш ќе аболицира.
Изнесов свое мислење. Како можам да лажам? За Романија не сум многу упатен но еве ти кажи ми дали имаше во ист момент ваква афера и дали беа осомничени актулениот премиер и лидер на опозицијата? Дали имаа проблем внатре надвор и тн.?[DOUBLEPOST=1460477991][/DOUBLEPOST]А која аболиција не ја прифаќа Заев? првата или втората?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.909
Има шанса, ама ептен тешко дека ќе се случи. Најверојатно си во право, ја сјебаа работата.
Шознам. Од готово вересија направи. Шансите и така не беа нешто розеви ама сега се рамни на нула.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.218
Поени од реакции
25.979
Шознам. Од готово вересија направи. Шансите и така не беа нешто розеви ама сега се рамни на нула.
Сега само молење во Бог. Ако Бог си го земе при себе, во наредниве година дена, супер. Ако не, ја усраа дебело.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Требаше да го укинат СЈО и Заев да го пикнат во затвор. А не да ги аболираат сите.
Па нели врвот на ДПМНЕ нема врска со ова одлука на Иванов? Гледаш дека се фрапирани и изненадени.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Требаше да го укинат СЈО и Заев да го пикнат во затвор. А не да ги аболираат сите.
Ако се дрзне Уставниот суд да го укине Специјалното јавно обвинителство (СЈО)за дела произлезени од нелегално прислушуваните телефонски разговори, граѓаните и со наш повик правдата да ја бараат во свои раце и тие ќе одлучуваат за правдата во Република Македонија, порача во вторникот Зоран Заев, челникот на најголемата опозициска партија СДСМ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom