Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Да не те клецка шо знајш дека нема ? :)
Знам.[DOUBLEPOST=1460464270][/DOUBLEPOST]
Да не те клецка шо знајш дека нема ? :)
Знам.
Ако не сакаш многу често да имаш арачлии од УЈП, и за приватно ти треба членска книшка. Не слушна од Миле како чаршијата во Прилеп вриштела?

Или си ги затнуваш ушите од време на време?
Ако немаш што да криеш што те плаши УЈП?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
11 000 евра казна и пази , малце му е то , секој месец треба така кај него , оти од сдс бил , а најјако од се е ГЛАСА ПРИЛЕП БРАТЧЕ??? Че гласа и оро че игра ,загревота


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
11 000 евра казна и пази , малце му е то , секој месец треба така кај него , оти од сдс бил , а најјако од се е ГЛАСА ПРИЛЕП БРАТЧЕ??? Че гласа и оро че игра ,загревота


Sent from my iPhone using Tapatalk
Епа ем сакате да функционира државата, ем сакате без казни да поминувате за секоја заврзлама. Не може така.
Некогаш мораш да казниш и од други, подлабоки причини, преемптивно.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Епа ем сакате да функционира државата, ем сакате без казни да поминувате за секоја заврзлама. Не може така.
Некогаш мораш да казниш и од други, подлабоки причини, преемптивно.
Сакаш да ти набројам најмалце 10 фирми шо ги направиле пепел шо би рекол миле и исто толко кај шо биле и си заминале како ништо да не било ?? Пошто се од вмро нели
 
W

wicked_1

Гостин
Де, де. Ајде да ги игнорираме целосно акциите и зборовите на поединци бидејќи баш моментално во фокусот се други.
Нема везе, замижуваш пред очигледни работи пошо не ти одговара и пробуваш да ги маргинализираш како небитни и невалидни. Класика.
Да имало обиди за тргување со идентитет, имало. Имало и докази за тоа. Не знам што не ти е јасно.
Не се расфрлам со нешо, ниту изигравам аналитичар.
Ти давам нешто веќе анализирано.
не анализираш ти ништо другар, да не ја тегнеме =)

Само велам дека ако има криминал, ќе си бидат спроведени соодветни постапки.
Државата каква таква има многу поголема шанса да опстои под ДПМНЕ отколку под СДСМ. Е сега, додека трговци со национален идентитет како Заев и Бошковски му ја отежнуваат работата нормално дека ќе мора да прави компромиси со некои со кои инхерентно не сака, како ДУИ.
То је то.
А што би сакал ти, еве, следствено на твоето негласање? Федерализација? Да не постои државава? Поголема шанса имаш да се случи тоа ако гласаш за СДСМ. :)
Глупиве постови горе што личат ко tryhard амеба да ги составувала се напишани од тебе, под нив нема ознаки на нечиј цитат

После ти текна да пишеш дека ти тоа не го мислиш, туку дека така ги толкуваш зборовите и текстовите на геро, муабетот со албански во градинка го толкуваш како федерализација. :confused:

Толкуваш и инсинуираш за работи кои не ги разбираш ниту пак знаеш како да ги анализираш, а сепак тука разврзуваш дискусии и труеш со ванлокоидни тези. Да ги знаеше ти механизмите и процедурите низ кои треба да поминат процесите кои ги мантраш, немаше тука да се бориме логика да исплива.

Затоа убаво е да се информираш пред да праиш рамбо влезови на вакви теми, за почеток прочитај го предпоследниот пасус во првиот пост со кој те цитирав.
Не дека ќе ти смени нешто, ама не е на одмет да пробам.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Сакаш да ти набројам најмалце 10 фирми шо ги направиле пепел шо би рекол миле и исто толко кај шо биле и си заминале како ништо да не било ?? Пошто се од вмро нели
Нема чиста фирма.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
На ВМРО-ДПМНЕ му одговара СДСМ да излезе на избори. Уште повеќе му одговара да не излезе на избори. Сега се доведе во ситуација во која може да игра максимално агресивно, и тоа ќе го прави. Нека се препотува сиротиот Бејли како ќе ја убеди СДСМ да оди на избори, и Пржино да му преживее.
Covece ti razbiras ili ne, deka izbori na 5ti nema da ima. Za kakvi izbori zboruvas?
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
не анализираш ти ништо другар, да не ја тегнеме =)



Глупиве постови горе што личат ко tryhard амеба да ги составувала се напишани од тебе, под нив нема ознаки на нечиј цитат

После ти текна да пишеш дека ти тоа не го мислиш, туку дека така ги толкуваш зборовите и текстовите на геро, муабетот со албански во градинка го толкуваш како федерализација. :confused:

Толкуваш и инсинуираш за работи кои не ги разбираш ниту пак знаеш како да ги анализираш, а сепак тука разврзуваш дискусии и труеш со ванлокоидни тези. Да ги знаеше ти механизмите и процедурите низ кои треба да поминат процесите кои ги мантраш, немаше тука да се бориме логика да исплива.

Затоа убаво е да се информираш пред да праиш рамбо влезови на вакви теми, за почеток прочитај го предпоследниот пасус во првиот пост со кој те цитирав.
Не дека ќе ти смени нешто, ама не е на одмет да пробам.
Јас викам не анализирам.
Па ми викаш ама ти не анализираш.
Па ти викам, да јас не анализирам.
И пак ми викаш ама ти не анализираш.

Спор си малку.
Не толкувам ништо. Заев сака да го направи албанскиот службен јазик.
Не во градинка, туку ОД градинка.
Да го продаде газот за власт.
http://vecer.mk/makedonija/antidrzhavnoto-dejstvuvanje-na-sdsm-vodi-kon-vtor-ramkoven-i-federalizacija-na-makedonija

И? :)[DOUBLEPOST=1460465590][/DOUBLEPOST]
Од вмро сите се чисти ,
Специјално УЈП да не сакаш? :)
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Јас викам не анализирам.
Па ми викаш ама ти не анализираш.
Па ти викам, да јас не анализирам.
И пак ми викаш ама ти не анализираш.

Спор си малку.
Не толкувам ништо. Заев сака да го направи албанскиот службен јазик.
Не во градинка, туку ОД градинка.
Да го продаде газот за власт.
http://vecer.mk/makedonija/antidrzhavnoto-dejstvuvanje-na-sdsm-vodi-kon-vtor-ramkoven-i-federalizacija-na-makedonija

И? :)[DOUBLEPOST=1460465590][/DOUBLEPOST]

Специјално УЈП да не сакаш? :)
Ти фали курир и од кај бурекот линк
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ќе знаеме на 15 април. Законски мора да има избори. Ако нема... што понатаму?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Ќе знаеме на 15 април. Законски мора да има избори. Ако нема... што понатаму?
А што правиме со против уставноста на СЈО? Уставниот суд нели мора да реагира на такво прекршување на Уставот?
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Covece ti razbiras ili ne, deka izbori na 5ti nema da ima.
абе чоек да имате подршка од народ да те разберам, да е приближна бројката сдсм према вмро ај да те разберам,ама дај не не оптеретуајте цела држава у здрав мозок, 2 години пекате избори сеа неќете избори, па не е ова ваша имовина и да праите што сакате...
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
абе чоек да имате подршка од народ да те разберам, да е приближна бројката сдсм према вмро ај да те разберам,ама дај не не оптеретуајте цела држава у здрав мозок, 2 години пекате избори сеа неќете избори, па не е ова ваша имовина и да праите што сакате...
Site sakame izbori.Ama fer i regularni. A, narodot ako bese zad vas i ste 100% sigurni vo pobeda ke gi prifatevte.i tie 135 000 ili kolku bea tocno za
terenska doproverka i ke IMASE IZBRI NA 5ti. toa tie + 7/8 rabotni dena za proverka,zosto se odfrleni od start? KOJ SE PLASHI DA GI DOPROVERI?
40 000 vrata ne otvorija na Dik od proverka i ti mene mi kazuvas za izbori kako ne ti e stram? Koja opozicija vo SVETOV vo vakvi uslovi bi izlegla na izbori, toa zaprashajse.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom