Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Гледам ништо не сти научиле досега. :)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Ако сакаа специјален суд, тоа требаше со Пржино да се договори. Сега само на сон тоа може да се оствари.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
@Mafo1 дај ми пример кога мак народ бил обединет? Јас од кога знам за себе постои овој јазол меѓу две вечни политички партии.

@achtung ти си цел потопен од сопствената глупост.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Неможи константно покрај тон докази да се кочи работата на СЈО и да не се подржува од тие кој се потпишаја на тој договор. Ако продолжи вака работава и не е исклучена можноста, можно е и реално да се излези со Специјален суд. Година и пол помина и се е по старо, никој не одговара, сите се на слобода,секој си тера по свое. По мене ако се формира тој Специјален суд, ке ги ичисти криминалците и од едниот и од другиот табор, само нема да биде таа бројка толку голема колку кај моменталната власт. Верувам дека на Македонија му предстои конечно крај на ова политичка криза, и конечно посветла и помодерна иднина за сите.
СЈО треба да се укине бидејќи е неуставна институција и е формирана незаконски (неуставно). Кои се тие тон докази? Сте ги виделе ли? Никој не одговара бидејќи СЈО е поставено на климави и тенденциозно партиско-интересни основи за гонење само на припадници на ВМРО ДПМНЕ. Нормално е дека ќе се јави антагонизам кај нејзините членови и симпатизери кои се во убедливо мнозинство во РМ.
Специјален суд е исто така забрането да се формира според уставот на РМ. Не можам да се изначудам колку ниско паѓаат „стручњаци“ кои се против преиспитување на уставноста на СЈО.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
@Mafo1 дај ми пример кога мак народ бил обединет? Јас од кога знам за себе постои овој јазол меѓу две вечни политички партии.

@achtung ти си цел потопен од сопствената глупост.
Еден ден мораше да дојди до ова состајба каде се ке се разоткрие. Ако се излези од оваа криза на најпристоен,одговорен и правен начин, после тој ден конечно ке видиме сонце во Македонија за сите нас. Не велам дека ке се обединат во една партија, ама, омразата ,гневот ,нетрпението ке биде на многу ниско ниво и сите ке функционираме како никогаш до сега. Само ако се постапува правно и се казнува максимално за секој сторен криминал без штедење. После тоа, незнам кој политичар би се осмелиле тргнат по тој ист пат. И биди малце покоректна во однесувањето.[DOUBLEPOST=1460377350][/DOUBLEPOST]
СЈО треба да се укине бидејќи е неуставна институција и е формирана незаконски (неуставно). Кои се тие тон докази? Сте ги виделе ли? Никој не одговара бидејќи СЈО е поставено на климави и тенденциозно партиско-интересни основи за гонење само на припадници на ВМРО ДПМНЕ. Нормално е дека ќе се јави антагонизам кај нејзините членови и симпатизери кои се во убедливо мнозинство во РМ.
Специјален суд е исто така забрането да се формира според уставот на РМ. Не можам да се изначудам колку ниско паѓаат „стручњаци“ кои се против преиспитување на уставноста на СЈО.
Според уставот на Македонија, и многу други работи беа забранети, па преку ноќ се дозволија. Кога се работи за правниот столб во држава и истерувајне на правда обострана, секој нормален човек ке ја подржи таа одлука и нема да се бунтова, освен тие неколку партиски потрчковци кој по партсика линија ке бранат криминалци, ама нивната бројка во однос на тие другите е ПРЕМАЛА.
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Според уставот на Македонија, и многу други работи беа забранети, па преку ноќ се дозволија. Кога се работи за правниот столб во држава и истерувајне на правда обострана, секој нормален човек ке ја подржи таа одлука и нема да се бунтова, освен тие неколку партиски потрчковци кој по партсика линија ке бранат криминалци, ама нивната бројка во однос на тие другите е ПРЕМАЛА.
Тоа не е одговор за сериозна дебата. Ако некој убивал и останал неказнет, не значи дека на сите им е дозволено убивањето.
Башка, ова што го даваш за одговор е твое мислење кое не знам колку е точно.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Тоа не е одговор за сериозна дебата. Ако некој убивал и останал неказнет, не значи дека на сите им е дозволено убивањето.
Башка, ова што го даваш за одговор е твое мислење кое не знам колку е точно.
Сериозна дебата е и то како. Само неможиме да дискутираме на нормален начин, имаме спротиставени мислења. Ајде да го уставиме тоа за потака кога ке му е место за коментирајне, или можеби пак нема да му е. Незнаеме.
- Ајде да видеме на 15ти, дали радост за избори на 5ти ке се намали или зголеми :D
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Јас се обидувам да разговарам за законитост, процедура... Од се срце се трудам да стојам понастрана од навивачки коминтари.
Затоа и пишувам за уставноста и сл... Не коментирам од типот „дека некој искрал, се збогатил...“. Секако дека имам сомнежи за секој политичар, но треба да имам доказ за да тврдам. Често приватизацијата ја посочувам како зло... но не кажувам дека „Бранко искрал...“.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.519
Поени од реакции
23.026
Џабе е специјален суд кога ВМРО преку нејзините медиуми ќе го минира уште пред да го направат, па на крај Цветко од Мислешево ќе мислит дека Заев, странски служби, ѓаволот ова го прават за инает на големата држава Македонија, и сакаат да го срушат вечниот владател Груевски со лаги и манипулации.

Па после ќе се тепаат пред продавници.

Ne ne... Specijalen sud bi bill dobra rabota. Ubavo kaza nekoj site dilemi za nezavisno sjo i vo ovoj slicaj specijalen sud moze da se resat so eden poteg, apsenje prvo na zaev ili nekoj slicen od opozicija pa sve drugo. Treba cistka, toa e fakt samo treba dobra i celosna na dvete strani
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Еден ден мораше да дојди до ова состајба каде се ке се разоткрие. Ако се излези од оваа криза на најпристоен,одговорен и правен начин, после тој ден конечно ке видиме сонце во Македонија за сите нас. Не велам дека ке се обединат во една партија, ама, омразата ,гневот ,нетрпението ке биде на многу ниско ниво и сите ке функционираме како никогаш до сега. Само ако се постапува правно и се казнува максимално за секој сторен криминал без штедење. После тоа, незнам кој политичар би се осмелиле тргнат по тој ист пат. И биди малце покоректна во однесувањето.
Јас едно, ти друго. :D

Ако почнеме да ги казнуваме сите политичари што напраиле криминал, за што јас немам ништо против, апсолутно го поддржувам тоа, ќе морам да станам лидерка на нова партија. :D

Коректноста кај мене се базира на реципроцитет.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Ne ne... Specijalen sud bi bill dobra rabota. Ubavo kaza nekoj site dilemi za nezavisno sjo i vo ovoj slicaj specijalen sud moze da se resat so eden poteg, apsenje prvo na zaev ili nekoj slicen od opozicija pa sve drugo. Treba cistka, toa e fakt samo treba dobra i celosna na dvete strani
Зошто апсење на Заев?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Нема луѓе по ендеци (бар засега) оти они пософистицирани се. УЈП и разните инспекции се главниот инквизитор на владеењето.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.519
Поени од реакции
23.026
Зошто апсење на Заев?
Malce govnarii ima napraveno? Neka najdat nesto neka go zatvorat i slobodno posle ke imaat kredibilitet da gi apsat i grujo i goca i bilo koj sto napravil nekakov kriminal bez pritoa da se pritresuvaat za mediumi i narodot.

Ako e do mene jas bi uapsil za predastvo ko sto usa go brka snoudon i asanz. Ova so bombive ne e nisto porazlicno.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ako e do mene jas bi uapsil za predastvo ko sto usa go brka snoudon i asanz. Ova so bombive ne e nisto porazlicno.
Како е предавство да обелодениш криминал на бандата на власт? По кој критериум тоа спаѓа во предавство?
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
СЈО треба да се укине бидејќи е неуставна институција и е формирана незаконски (неуставно). Кои се тие тон докази? Сте ги виделе ли? Никој не одговара бидејќи СЈО е поставено на климави и тенденциозно партиско-интересни основи за гонење само на припадници на ВМРО ДПМНЕ. Нормално е дека ќе се јави антагонизам кај нејзините членови и симпатизери кои се во убедливо мнозинство во РМ.
Специјален суд е исто така забрането да се формира според уставот на РМ. Не можам да се изначудам колку ниско паѓаат „стручњаци“ кои се против преиспитување на уставноста на СЈО.
Ајде ќе го укинат СЈО. Ајде и идеата за специјалниот суд ќе пропадне. Кој ќе им суди на копуциве од власта и опозицијата? Зврле пензионерот ли? Кој суд ќе им суди? Оној суд што 80% е под диригентската палка на Пинокио? Нека го департизираат Сваровски судството , па да праиме муабет.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom