Кој е вашиот предлог за нов селектор на ракометната репрезентација?

кој е нај соодветен кандидат за селектор

  • Брестовац

    Гласови: 2 4,3%
  • Червар

    Гласови: 24 51,1%
  • Камара

    Гласови: 7 14,9%
  • друг ќе се изјаснам во коментар

    Гласови: 14 29,8%

  • Вкупно гласачи
    47
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 октомври 2015
Мислења
31
Поени од реакции
10
кој според вас е најдобро да ја води репрезентацијата во иднина
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Воведот ти е крш, ама темата може да биде интересна, па ќе ја оставам да живее :icon_mrgr:

Кој и да биде селектор ќе треба да се соочи со фактот дека Лазаров ќе има големо улога во кроење на составот, па дури и во правењето на тактиката. Мислам дека и од РФМ се свесни за тоа и веројатно самите селектори се запознаени со случајот уште пред да се согласат да застанат на кормилото на репрезентацијата. Не знам која е причината за ваквото однесување на Кире (а, веројатно и на Мојсо од искуството од минатото :D),кога со сигурност ниту еден селектор не би го ставил во подредена улога. Местото во прв тим му е загарантирано, играта секако ќе се базира на него, немаме играч со квалитет приближен до неговиот, па не знам зошто има потреба и да се меша кај што не му е местото. Под вакви услови, кој и да биде селектор не може да го даде својот максимум. Ограничен си во креирањето на составот (мада реално, тоа се играчите), единствено можеш темелно да го анализираш противникот, ама твојата тактика може да не биде прифатена и никој да не одговара за тоа. Си земаш пари, имаш некој минимален успех и то је то...

Од понудените, Брестовац мислам дека нема капацитет да биде селектор на првиот тим. Ниту има авторитет врз репрезентативците, а по вчерашното фијаско тешко дека бил и добар експерт при анализирањето на противниците. Плус на што личеше заминувањето во факинг Шамбери сред натпреварите од ЕП? :bance:
Лино со застарените методи и со наводната добра работа со младите? Немој да ме јебеш :icon_mrgr:
Не му ги оспорувам успесите со Хрватска и фактот дека е добар тренер, ама не можам органски да го поднесам, ако го стават за селектор, а мислам дека тоа им е следниот потег, ќе треба да навивам ПРОТИВ нашата репрезентација :icon_mrgr:

Раул Гонзалес и Камара би се нафатиле само ако добијат одврзани раце, да они бидат оние кои 100% би решавале за секоја одлука околу составот и тактиката на теренот. Како навивач на Вардар не би сакал залудно да си го трошат времето, наместо да се посветат 100% на мојот клуб, така да ниту оваа опција не ми се допаѓа. Би вовеле помодерна игра во составот, мада играчите од Вардар се од поразличен профил од овие и не знам како би успеала таа брза транзиција, ама би било интересно да се види :icon_mrgr:

Вујо мајсторе, ќе се степа со цел тим уште пред да почнат натреварите. Вујо е тренер за играчи со муда, да ги мотивира до небо, не за овие што играат во моментов и немаат никаква спортска дисциплина вон терените.

И покрај се, би одбрал тренер од профилот на Вујо, или он или Трефилов, само ќотек, ама да се свестат и Кире и РФМ дека за да има промени, мора да го сменат начинот на однесување. Промените може нема да вродат со плод, бидејќи следниве генерации не ветуваат многу, ама мора да се проба некогаш...
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Колт, едитирај го насловот жити мене. :D
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Време е дуото Алушовски - Манасков да ја превземат репрезентацијата. :pos:
Ова го имаше искоментирано некој вчера, на сета нервоза добро ме изнасмеа :pos:
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
381
Поени од реакции
1.077
Skandinavski/Islandski paket- selektor, pomosnik i kondicionen trener. Tie se strucni, sledat sovremeni tekovi vo rakometot, nemaat emocii kon igracite tuku baraat disciplina i rabota... Ke se najdat i takvi so iskustvo i rezultati so rabota so mladi igraci posto neminovno ni sledi smena na generacii.
Nejse, za da ne ja sirime temava uste od pocetok se moli Kire da pise 2-3 reda i da kaze koj e sleden na klupata.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Савески мрсниот во косата, сега му е шансата да напрај епик камбек, како шо е нервозен од роџење има да пука играта . :) :)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.869
Абе тренери ќе се најдат ама играчи од каде ??? :pos:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Макаловски... :oeoeoe:
Ke se zapie negde pijan ke dojde ke padne na sred utakmica :D[DOUBLEPOST=1460284702][/DOUBLEPOST]Ja bi go stavil Jovic, pa poleka da gradi reprezentacija so mladive sto se plasiraa na EP. Ima dobri deca koi moze da se izdelkaat plus so Kire, Mirkulovski da se isturka nekoja godina dodeka fati zalet celata nova postava od mladi rakometari. Dzambo da si go naturalizirame i taman ke si bideme :)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Дарко Панчев да го стават пак ќе постигне ист резултат со било кој од наведените бидејќи сме МАКЕДОНИЈА.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.326
кој и да дојде за селектор ист машки полов орган ќе се дешава се додека Кире и донекаде Торко не се одлучат или да се повлечат или да бидат само обични играчи..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom