Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Aj da se kladime deka do 5 juni i dui ke mu go svrti grbot i nema da odi na izbori? Po sho sakas ti biraj sam :)
Мафо, избори се распишуваат или одложуваат утре. Ако утре се распишат, не постојат такви идиоти што нема да одат на истите. А Ахмети е се сем идиот. Дека некој ќе му даде на ВМРО парламент со 120 пратеника со кој може да промени Устав, па макар било и на една недела, ни Фрчковски со сета генијалност не се осмелува да напише. Така да, чувај си ги парите.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.553
Поени од реакции
36.513
Aj da se kladime deka do 5 juni i dui ke mu go svrti grbot i nema da odi na izbori? Po sho sakas ti biraj sam :)
СДСМ е крива што сеуште Груевски не касапи како што сака. Добитна рака држеа и ќе успеат да ја прокоцкаат. Се поради нивната огромна неспособност. Аматери невидени.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
СДСМ е крива што сеуште Груевски не касапи како што сака. Добитна рака држеа и ќе успеат да ја прокоцкаат. Се поради нивната огромна неспособност. Аматери невидени.
Vo koja smisla Gruevski da kasapi?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Ја касапи државава. Ги слушаше снимките?
До тоа е дојдено зашто нема кој да му застане на патот и начека село без кучиња.
Kasapeshe. poveke ne , padna maskata negova pred Makedonija, pred svetot. Nema toj poveke lice da vodi drzava. I tie pred nego kasapale, ama za se ima POCETOK I KRAJ. taka i sega. Ima genijalci koj ja vodat politikata na opozicijata i tie najdobro znaat koga e momentot da se napadni ova vlast ili poednostavno receno sah mat potegot. Da ne se pravime pametnjakovci site so sila.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мафо, избори се распишуваат или одложуваат утре. Ако утре се распишат, не постојат такви идиоти што нема да одат на истите. А Ахмети е се сем идиот. Дека некој ќе му даде на ВМРО парламент со 120 пратеника со кој може да промени Устав, па макар било и на една недела, ни Фрчковски со сета генијалност не се осмелува да напише. Така да, чувај си ги парите.
Чисто хипотетички од љубопитност ме интересира, ако има ВМРО таква можност, број на пратеници и нема други пречки, што измени би направиле во Уставот?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Да бил генијален ќе студирал електро, машински, хемија, физика... а не „бубалички“ науки.
Си има Фрле моменти на гениј. Особено кога ќе седне на албанска дебатна емисија, растур прави.
Чисто хипотетички од љубопитност ме интересира, ако има ВМРО таква можност, број на пратеници и нема други пречки, што измени би направиле во Уставот?
Зборуваше Климовски на последното интервју на Сител повеќе во таа насока. На Македонија и треба потполно нов Устав.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
[quote="Inglourious Basterd,
Зборуваше Климовски на последното интервју на Сител повеќе во таа насока. На Македонија и треба потполно нов Устав.[/quote]

Кажи де во кратки црти, да не мислиш дека имам намера и време стариот Саво да го гледам саат време како расправа залежан у таа кожната фотеља :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom