Денешните мажи...

Член од
19 март 2011
Мислења
12.881
Поени од реакции
14.319
Да, али Мајло не се бори против големите закани за Европа. Мајло збори против жените и педерите. Мајло не го намали бројот на пуштени salil sawarim.mp3 по глава на жител.
Дали Alllaaaaaahu Akbar се екстензија на еднаквоста на половите во Европа? Не.
Мајло не збори за глобално затоплување или било кој друг реален проблем пошто е глуп за тие работи.
Не е точно дека збори само за феминизмот. Мајло во глобала иде контра на се она што го прават радикалниве левичари и нивниот self-destruction modе.

Еве ти тазе каде што збори за Европа.
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
530
Поени од реакции
1.096
Да, али Мајло не се бори против големите закани за Европа. Мајло збори против жените и педерите. Мајло не го намали бројот на пуштени salil sawarim.mp3 по глава на жител.
Дали Alllaaaaaahu Akbar се екстензија на еднаквоста на половите во Европа? Не.
Мајло не збори за реални проблеми пошто е глуп за тие работи.
не знам дали мајло зборува против педери, ама не зборува против жени, туку против феминистки, и тоа не против тие за еднаквот на половите, туку против комплетно одвеани кокошки кои го предводад пици походот:
https://en.wikipedia.org/wiki/Intersectionality

Овие истите, и цела банда идиоти кои се инфицирани со таа имагинарна опресија, се истите кои сакаат повеќе муслими во европа, ќутат кога овие силуваат наоколу (ок е да биде жена силувана ако силувачот спаѓа во некоја "опресирана" категорија). мајло и тоа како удира таму каде што е најбитно, зошто овие писи идиоти многу добро се инфилтрираат во одделенијата за социјални науки на унверзитетите и после трујат цели генерации со гнила идеологија која е нетрпелива кон западната цивилизација барем колку што биле христијаните против вештерките во среден век.
 
D

Daedalus

Гостин
не знам дали мајло зборува против педери, ама не зборува против жени, туку против феминистки, и тоа не против тие за еднаквот на половите, туку против комплетно одвеани кокошки кои го предводад пици
http://www.joemygod.com/2015/09/16/breitbart-columnist-milo-yiannopoulos-i-went-gay-so-i-didnt-have-to-deal-with-nutty-broads/

Scientific progress will effectively stall, because men are just as happy beating a video game as they are solving the riddles of the universe — and they’ll take the entertainment option if they have no interest in impressing women. Women will not take men’s places in these disciplines, because there simply aren’t enough women with IQs over 120. Again, sorry if you find that offensive, but it’s just a fact. IQ isn’t a perfect measure, by any means, but it’s the best gauge we have of whether someone can perform the higher-level functions needed to be a game-changing scientist or transcendently brilliant artist.”

http://www.breitbart.com/big-government/2015/09/16/sexbots-why-women-should-panic/

The fight for women’s “equality” has always been absurd: why would a woman want to step down to the lower status of being equal with men? Why should women be badgered into choosing to work over having babies and being happy?

Women were told by feminists that they could “have it all” — the career, the husband, the kids and the book club. But it was a lie. What they’ve ended up with instead is a tiny apartment in an “up and coming” bit of town, friends they hate, a string of disastrous and emotionally unfulfilling past relationships and a cat.

Because they’re miserable, women are acting out. That’s what’s fuelling the angry feminist harpies of the third-wave movement, and it’s why women are so mean to each other. All that talk of the feminist sisterhood is a myth: ladies behave absolutely abominably to one another, socially and in the workplace. And remember, the number of men putting themselves on the market is going to go down, so competition between females will get utterly vicious.
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
530
Поени од реакции
1.096
http://www.joemygod.com/2015/09/16/breitbart-columnist-milo-yiannopoulos-i-went-gay-so-i-didnt-have-to-deal-with-nutty-broads/

Scientific progress will effectively stall, because men are just as happy beating a video game as they are solving the riddles of the universe — and they’ll take the entertainment option if they have no interest in impressing women. Women will not take men’s places in these disciplines, because there simply aren’t enough women with IQs over 120. Again, sorry if you find that offensive, but it’s just a fact. IQ isn’t a perfect measure, by any means, but it’s the best gauge we have of whether someone can perform the higher-level functions needed to be a game-changing scientist or transcendently brilliant artist.”
и што? ова е килаво кажано заради правење галама, ама факт е дека жените со ултра висок ик се многу поретки од мажите.
 
D

Daedalus

Гостин
и што? ова е килаво кажано заради правење галама, ама факт е дека жените со ултра висок ик се многу поретки од мажите.
Сеа ме заебаваш? Прво, тврдиш дека Мајло не е против жените кои бараат еднаквост.
Ја ти давам извадок во кој тврди дека жени се поглупи од мажи и дека
„The fight for women’s “equality” has always been absurd: why would a woman want to step down to the lower status of being equal with men? Why should women be badgered into choosing to work over having babies and being happy?“

што значи дека е против еднаквост. Тоа го има кажано на неколку наврати.

Ти тврдиш дека тоа со IQ-то е факт. Прво IQ тестовите не се добар инструмент за проценување на когнитивни способности пошто не опфаќаат све. Второ и да опфаќаат све, не елиминираат фактори кои може да влијаат на перформансот на тој што го решава тестот.
Потоа, ништо не гарантира дека лик со поголемо IQ ќе биде подобар научник од лик со помало IQ во рамките на просекот поради тоа што првенствено битни се фактори како мотивација, труд и друго, а второ, интелигенцијата се менува со текот на времето поради различни фактори. Постојат и други вештини како критичко размислување кои се развиваат и се учат, а влијаат на вештините кои се потребни за некој да биде добар научник повеќе од одредени разлики во IQ резултатите за резултати кои се над 90 IQ.

Има многу студии кои покажуваат дека не е тоа факт (IQ разлики поради ралзики во пол), дури и студии кои покажуваат дека во просек, жените имаат поголемо IQ од мажите. Дури и да се валидни (а не се) за ултра високо IQ, постои мал број на репрезентативни примероци. Поради диверзитетот на студии, постои консензус дека нема чистo покажана корелација помеѓу пол и IQ. Тоа не значи дека не постои, само што уште не се знае за таква. Дури и да има (а нема), треба да се елиминираат другите фактори кои не се поврзани директно со полот а влијаат на перформансот кој го имаат различни полови при одговарање на тестовите. Дури и да има помалку регистрирани жени со ултра високо IQ отколку мажи, тоа не значи дека има помалку жени со ултра високо IQ.

1. Потребни се подобри тестови од IQ тестовите.
2. Нема корелација помеѓу пол и разлики во IQ тестовите.
3. Нема корелација помеѓу релативно мали разлики во IQ во рамките на просекот и тоа кој колку добар научник ќе биде.

Ти тврдиш дека Мајло нема ништо против „еднаквост на жените со мажите“, а Мајло „е против еднаквост помеѓу мажите и жените“ ко што можеш да прочиташ погоре. Не си у право за ништо што пиша до сега.
 
Последно уредено од модератор:

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
530
Поени од реакции
1.096
Сеа ме заебаваш? Прво, тврдиш дека Мајло не е против жените кои бараат еднаквост.
Ја ти давам извадок во кој тврди дека жени се поглупи од мажи и дека
„The fight for women’s “equality” has always been absurd: why would a woman want to step down to the lower status of being equal with men? Why should women be badgered into choosing to work over having babies and being happy?“

што значи дека е против еднаквост. Тоа го има кажано на неколку наврати.

Ти тврдиш дека тоа со IQ-то е факт. Има многу студии кои покажуваат дека не е тоа факт, дури и студии кои покажуваат дека во просек, жените имаат поголемо IQ од мажите. За ултра високо IQ, постои мал број на репрезентативни примероци. Поради диверзитетот на студии, постои консензус дека нема чистo покажана корелација помеѓу пол и IQ. Тоа не значи дека не постои, само што уште не се знае за таква. Дури и да има (а нема), треба да се елиминираат другите фактори кои не се поврзани директно со полот. Дури и да има помалку регистрирани жени со ултра високо IQ отколку мажи, тоа не значи дека има помалку жени со ултра високо IQ. И да има, нема корелација помеѓу релативно мали разлики во IQ резултатите, креативноста и успехот во научните сфери. Ништо не гарантира дека лик со поголемо IQ ќе биде подобар научник од лик со помало IQ во рамките на просекот поради тоа што првенствено битни се фактори како мотивација, труд и друго, а второ, IQ то се менува со текот на времето поради различни фактори.

И покрај сето тоа, ти тврдиш дека Мајло нема ништо против „еднаквост на жените со мажите“, а Мајло „е против еднаквост помеѓу мажите и жените“ ко што можеш да прочиташ погоре. Не си у право за ништо што пиша до сега.
значи прво и основно, мажите и жените нема никогаш да бидат еднакви, зошто не се еднакви. сосема е во ред да им се даде иста шанса на сите, но не сите ќе дотигнат еднаков исход. исходот е добро познат, и се гледа во пазарно либералните економии.

ик то е најдобар можен прокси што го имаме до сега за способност за решавање тешки проблеми и апстрактно размислување. сигурно и други фактори влијаат, ама треба селективно да влијаат врз еден пол па да направат разлика. има огромна разлика помеѓу дистрибуциите на ик помеѓу мажите и жените, жените се концентрирани повеќе во средината, мажите се многу позастапени на краевите, и нискиот и високиот. во склад со постоечките социјални и хуманистички ненауки е да се тврди дека ова не е врз генетска основа.
грубо вака изгледа разликата во дистрибуции:


група бесни женишта успејаа да го набркаат претседателот на харвард зошто овие факти не се во согласност со светата мантра дека генетиката не влијае на интелигенција, скраја да е по некаква расна или полова линија.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.208
Не е точно дека збори само за феминизмот. Мајло во глобала иде контра на се она што го прават радикалниве левичари и нивниот self-destruction modе.

Еве ти тазе каде што збори за Европа.
Исто така не верува дека луѓето се фактор во глобалното затоплување. Кога сме веќе на self-destructive теми. Ако ти идеш против нечија глупост со глупост не праиш ништо добро.
Балансира глупост со глупост.[DOUBLEPOST=1459694489][/DOUBLEPOST]
не знам дали мајло зборува против педери, ама не зборува против жени, туку против феминистки, и тоа не против тие за еднаквот на половите, туку против комплетно одвеани кокошки кои го предводад пици походот:
https://en.wikipedia.org/wiki/Intersectionality

Овие истите, и цела банда идиоти кои се инфицирани со таа имагинарна опресија, се истите кои сакаат повеќе муслими во европа, ќутат кога овие силуваат наоколу (ок е да биде жена силувана ако силувачот спаѓа во некоја "опресирана" категорија). мајло и тоа како удира таму каде што е најбитно, зошто овие писи идиоти многу добро се инфилтрираат во одделенијата за социјални науки на унверзитетите и после трујат цели генерации со гнила идеологија која е нетрпелива кон западната цивилизација барем колку што биле христијаните против вештерките во среден век.
Ја се кладам дека доколку дојдат Љутви и Зули да ја силуваат мајка му, Мајло ќе ги моли да ја силуваат два пати само да не го убијат него. Мајло е исто толку без ташаци колку и тие кои ги напаѓа.
Има и вакви лепешки не велам не, али контратежата на Мајло е исто глупа ко и таа на овие. Многу глупости има изнатрескано за да биде "добар". Глупи се и тие, и тие.
 
Последно уредено:

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
530
Поени од реакции
1.096
Исто така не верува дека луѓето се фактор во глобалното затоплување. Кога сме веќе на self-destructive теми. Ако ти идеш против нечија глупост со глупост не праиш ништо добро.
Балансира глупост со глупост.
несреќите што не снашле имаат различни приоритети во решавањето. ако западот си ебе матер самиот од себе со помош на актуелните будалаштини, тогаш нема воопшто да има кој да го оправа глобалното затоплување.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.208
несреќите што не снашле имаат различни приоритети во решавањето. ако западот си ебе матер самиот од себе со помош на актуелните будалаштини, тогаш нема воопшто да има кој да го оправа глобалното затоплување.
Мајло не решава проблеми и ако му се даде моќ да решава, ќе создаде други. The guy who tried to pray the gay away. Според него сите педери сакаат да бидат стрејт, ама не признаваат. Муабетов го прави и рамбо од припор.
 
D

Daedalus

Гостин
значи прво и основно, мажите и жените нема никогаш да бидат еднакви, зошто не се еднакви. сосема е во ред да им се даде иста шанса на сите, но не сите ќе дотигнат еднаков исход. исходот е добро познат, и се гледа во пазарно либералните економии.
Еднакви како збор се користи за „еднакви пред законот“ и рамноправност подразбира „еднаквост пред законот“. Ти сакаш да кажеш дека „не се исти“. И не се исти. Пазарно либералните економии покажуваат распределба на моќ и супериорност поради различни фактори. Дури и во просек, да има повеќе/помалку жени во некои работни сектори, битно е да се понуди еднаква шанса на секој и кој е најдобар, тој да го добие местото. Додека пак на западот повеќе нема дискриминација врз основа на пол (најчесто), на други места од планетата има, како на пример огромен процент од Азија, Африка и делови од Европа, Америка и Австралија.
има огромна разлика помеѓу дистрибуциите на ик помеѓу мажите и жените, жените се концентрирани повеќе во средината, мажите се многу позастапени на краевите, и нискиот и високиот. во склад со постоечките социјални и хуманистички ненауки е да се тврди дека ова не е врз генетска основа.
Прашањето е дали гените одговорни за тоа што го нарекуваме интелигенција, се поврзани со половите разлики и се неменливи од околината, се гени поврзани со половите разлики кои се менливи од околината, се гени кои не се поврзани со половите разлики и се менливи од околината или се гени кои не се поврзани со полови разлики и не се менуваат поради околината. На пример, има студии кои покажуваат дека генетската експресија на невроните цело време се мења зависно од стимулите од околината. Има мал милион фактори кои влијаат на когнитивните способности. Не постои евиденција дека постои полова разлика кога станува збор за математичко и научно резонирање.
Тоа е релевантно кога станува збор за тоа дали женските можат да бидат добри научници како машките, нешто што Мајло го негира, а е точно.
група бесни женишта успејаа да го набркаат претседателот на харвард зошто овие факти не се во согласност со светата мантра дека генетиката не влијае на интелигенција, скраја да е по некаква расна или полова линија.
Ова е пример кој не е релевантен на дискусијата. Тоа е исто ко да ти кажам дека група мажишча ретоси, ја сереа Савант за математичко решение кое и' беше точно пошто е жена. Таа студија што ја наведуваш, не е невронаучна студија, туку резултати кои треба да имаат статистичка вредност, нешто за што честопати ги сереме социјалните науки пошто статистичките резултати сами по себе, непоткрепени со друга помускулеста форма на научни докази, се најслаба форма на евиденција.
Камо контрола, камо елиминирање на стотици фактори? Една студија треба да биде реплицирана повеќе број пати, на различни луѓе од различни култури и малце „поконтролирана“ од тоа што го наведуваш.
Така да просто кажано, овој шлајм од дијаграм, не кажува комплетно ништо за полови разлики поврзани со интелект соодветен за бивање добар научник.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.881
Поени од реакции
14.319
Исто така не верува дека луѓето се фактор во глобалното затоплување. Кога сме веќе на self-destructive теми. Ако ти идеш против нечија глупост со глупост не праиш ништо добро.
Балансира глупост со глупост.
Зошто цело време се фаќате за Мајло, а не ги коментирате влијанијата на радикалниве левичари ?
Зборите од околу и никако не ја доловувате поентата што сакате да ја кажете.
За мене работиве што ги кажуваат луѓето како Гавин и Мајло се далеку од глупост, идат со разум против глупоста на овие другите.
Неколку пати прашав да ми кажете зошто не се согласувате со тоа што го зборат они против феминизмот, имигрантиве, расизмот, ислам и останати теми кој што ги дискутираат. Наместо тоа ми зборите тука како биле фејкери, кловнови и што ти ја знам.
Ако се они кловнови тогаш не знам што се SJW, најголемиот канцер во светот.
Јас ти зборам за сосем друг вид на self-destruction ти ми контрираш со глобално затоплување.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Денешниве мажи не можат засушен лак да отворат, не па тегла ајвар. :(
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
530
Поени од реакции
1.096
Еднакви како збор се користи за „еднакви пред законот“ и рамноправност подразбира „еднаквост пред законот“. Ти сакаш да кажеш дека „не се исти“. И не се исти. Пазарно либералните економии покажуваат распределба на моќ и супериорност поради различни фактори. Дури и во просек, да има повеќе/помалку жени во некои работни сектори, битно е да се понуди еднаква шанса на секој и кој е најдобар, тој да го добие местото. Додека пак на западот повеќе нема дискриминација врз основа на пол (најчесто), на други места од планетата има, како на пример огромен процент од Азија, Африка и делови од Европа, Америка и Австралија.

Прашањето е дали гените одговорни за тоа што го нарекуваме интелигенција, се поврзани со половите разлики и се неменливи од околината, се гени поврзани со половите разлики кои се менливи од околината, се гени кои не се поврзани со половите разлики и се менливи од околината или се гени кои не се поврзани со полови разлики и не се менуваат поради околината. На пример, има студии кои покажуваат дека генетската експресија на невроните цело време се мења зависно од стимулите од околината. Има мал милион фактори кои влијаат на когнитивните способности. Не постои евиденција дека постои полова разлика кога станува збор за математичко и научно резонирање.
Тоа е релевантно кога станува збор за тоа дали женските можат да бидат добри научници како машките, нешто што Мајло го негира, а е точно.

Ова е пример кој не е релевантен на дискусијата. Тоа е исто ко да ти кажам дека група мажишча ретоси, ја сереа Савант за математичко решение кое и' беше точно пошто е жена. Таа студија што ја наведуваш, не е невронаучна студија, туку резултати кои треба да имаат статистичка вредност, нешто за што честопати ги сереме социјалните науки пошто статистичките резултати сами по себе, непоткрепени со друга помускулеста форма на научни докази, се најслаба форма на евиденција.
Камо контрола, камо елиминирање на стотици фактори? Една студија треба да биде реплицирана повеќе број пати, на различни луѓе од различни култури и малце „поконтролирана“ од тоа што го наведуваш.
Така да просто кажано, овој шлајм од дијаграм, не кажува комплетно ништо за полови разлики поврзани со интелект соодветен за бивање добар научник.
која црна контрола бе?

еве го истиот муабет од пинкер
https://www.edge.org/3rd_culture/debate05/pinker.slides.html
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Денешните мажи
Зошто цело време се фаќате за Мајло, а не ги коментирате влијанијата на радикалниве левичари ?
Зборите од околу и никако не ја доловувате поентата што сакате да ја кажете.
За мене работиве што ги кажуваат луѓето како Гавин и Мајло се далеку од глупост, идат со разум против глупоста на овие другите.
Неколку пати прашав да ми кажете зошто не се согласувате со тоа што го зборат они против феминизмот, имигрантиве, расизмот, ислам и останати теми кој што ги дискутираат. Наместо тоа ми зборите тука како биле фејкери, кловнови и што ти ја знам.
Ако се они кловнови тогаш не знам што се SJW, најголемиот канцер во светот.
Јас ти зборам за сосем друг вид на self-destruction ти ми контрираш со глобално затоплување.
Затоа шо свесно се води правецот на разговор во друга насока.Затоа со главната цел на феминизмот е мажите да се држат во дефанзива со обвинувања,демек се нешто жениве се репресирани ,а во реалноста нема нкакви докази за тоа.Значи прајме муабет за западнава цивилизација каде што припагаме и ние. Цело време се работи на потценување на улогата на мажите особено на белците.Значи мажите се подценати во своите фамилии како никогаш досега.Пример цело време по мас медиумиве мажите во глобала се преставени како неспособни и далеку послаби од женскиот род.а во реалност мажите се тие кои црчат во рудници,работат со висококанцерогени азбести гинат на нафтени платформи,ама коќе дојди до бракоразводна постапка едноставно се шо печалел,за се шо се жртвувал ќе го земи неговата љубена.Така одприлика функционира модерниот фематеријализам!Затоа и се појави MGTOW движењето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom