Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Jas pamtam vakvo nešto koga alkoholizirana tolpa (malku i podnaduvana) mavaše na policija i sakaše da vlezi i da krši vo Vladata na RM. A za vleguvanje vo štabot na Sdsm prv pat slušam(čitam):facepalm:
немој така тоа се тие што знаат што е СЈО со факултетски дипломи кои не можеш да ги купиш со пари.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.347
Поени од реакции
11.986
Грујо е жигосан,цела меѓународна заедница знае дека е проруски ориентиран.Самиот си го навлече тоа,сега нема кој да го вади.Со последниот напад на Иванов кон ЕУ и НАТО,за мигрантите ситуацијата е повеќе од јасна.Неговото најголемо достигнување за десет години власт е успехот што ја скара цела држава со ЕУ.
Од цел балкан, Грујо е најмалце проруки ориентиран.
Тој, Вучич, Борисов и Ѓуканович се иста групација на луѓе кои се блиски до ЕУ.

Нема Русија играч на Балканот.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Разликата помеѓу акциите на СЈО и ДПМНЕ е што СЈО ќе има непобитни докази од Централен Регистер а ДПМНЕ ќе има подметнати докази ''извадени од душек'' на кој само Зврљо ќе верува, тоа нема да помине кај народот и Меѓународната Заедница.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Затоа утрово се уапсени членови од семејството на чауш и други негови пријатели
Toa e vo.obid da se nasoci vnimanieto od SJO na drugata strana, mizerni potezi se ova, kako so bese mizeren kontra protestot. Od vakvi nesmisleni potezi tonete od den na den. Ne pagja nikoj poveke na ovie finti na rezimot. Dzabe vi e se! pocna da pukat prijavi i obvinenija od site strani, kako vo Makedonija taka i od nadvor. Neznam koja e taa sila so ke mu pomozi na familijata.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.554
Поени од реакции
5.807
Jas pamtam vakvo nešto koga alkoholizirana tolpa (malku i podnaduvana) mavaše na policija i sakaše da vlezi i da krši vo Vladata na RM. A za vleguvanje vo štabot na Sdsm prv pat slušam(čitam):facepalm:
Очигледно не пратиш редовно вести. Или имаш кратко памтење.....Нема врска побарај по нет, информирај се.....
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Toa e vo.obid da se nasoci vnimanieto od SJO na drugata strana, mizerni potezi se ova, kako so bese mizeren kontra protestot. Od vakvi nesmisleni potezi tonete od den na den. Ne pagja nikoj poveke na ovie finti na rezimot. Dzabe vi e se! pocna da pukat prijavi i obvinenija od site strani, kako vo Makedonija taka i od nadvor. Neznam koja e taa sila so ke mu pomozi na familijata.
Сега кажаа дека гица од сјо снимала филм за потребите на некое холивудско студио
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Сега кажаа дека гица од сјо снимала филм за потребите на некое холивудско студио
Da vo potraga po dokazi za Kriminal. Edinstvena drzava vo setov kade takvi mozoci kako tebe branat kriminal.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
На сител тоа? Латас сигурно


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не е латас,туку тој дебелиот,високиот со цвикери[DOUBLEPOST=1458833516][/DOUBLEPOST]Аман више нека ги затворат неаболицираните криминалци и да се организираат избори да видиме колку пратеници ќе освојат аболицираните криминалци

Грешка не бил тој туку Цаци
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.554
Поени од реакции
5.807
Како се одвивала акција во ЦР

Чин 1 - СЈО упатило барање до ЦР и овие курнази 30 дена не одговарале
Чин 2 - После 30 дена СЈО со судски налог и Алфите упаѓа во СЈО во 16,00 часот
Чин 3 - На полноќ, со полиција е донесен и директорот на ЦР. Земена е бараната документација.
Чин 4- Катето културно им се “заблагодарува“ на ЦР и ги поздравува, цитирам : Воедно изразуваме уверување дека добро воспоставената соработка со Централниот регистар ќе продолжи и во иднина.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Како се одвивала акција во ЦР

Чин 1 - СЈО упатило барање до ЦР и овие курнази 30 дена не одговарале
Чин 2 - После 30 дена СЈО со судски налог и Алфите упаѓа во СЈО во 16,00 часот
Чин 3 - На полноќ, со полиција е донесен и директорот на ЦР. Земена е бараната документација.
Чин 4- Катето културно им се “заблагодарува“ на ЦР и ги поздравува, цитирам : Воедно изразуваме уверување дека добро воспоставената соработка со Централниот регистар ќе продолжи и во иднина.
После влегол Рамбо и го истепал цел Виетконг.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Не бе, Катица е глупа. Е сега, тоа што во глобала противниците на Груевски се исклучително глупи е негова заслуга. Знае да се испазари со паметните.
Зошто толку ве иритира женава, ја познавате лично па имате став дека е глупа или така од партија ви рекоа дека треба да ја нарекувате?
Знаете воопшто нешто за нејзината кариера, фамилија и сл. или само ради тоа што сите големи риби ке ги стави во мала мрежа, а вие претпоставувам имате некаква корист од нив или сте некое пиунче во целава игра?
Ако е она глупа какви се тие што ја изгласаа неа за специјален јавен обвинител... идиоти ретардирани можда или нешто уште пониско, а па замисли па тие второ и трето степените потрчковци што им го лижат гзот, тие какви се?
Мене жената како лик, како појава, ми изгледа како да ги нема тие покрети што ги поседува "елитата",тие убедливите, самоуверени, самобендисани покрети, не изгледа баш фенси, или да кажам важна да се прави, ама затоа има нешто во неа што ги освојува симпатиите на народот. Во моментов покажува кур со муда во дебелина и во должина кој што го немаат сите политичари заедно. Сите сега да се наредат на Рекорд еден позади друг немаат толкав колку што и е на обвинителката, заедно со двете нејзини симпатични помошнички.
Мојот став околу целава оваа фрка е: За секој што направил криминал да следува санкција дупла него што законот налага баш ради одговорноста и важноста на функцијата која ја вршеле или вршат. Јас не сум емотивно поврзан према ниедна партија нити ке бидам. Сум гласал редовно, со слободна волја без никаков притисок и во тој момент сум мислел дека изборот ми бил исправен. Работите се менуваат, како и карактерот на политичарите.
Сметам дека партијата треба да биде поврзана за мене,она треба да трча за мене т.е за секој од нас кој е дел од народот. Тие политичарите треба да работат за нас а не ние за нив, и незамисливо за мене е ради 100 луге во собрание 2 милиона народот да се дели и повредува, физички или вербално не е битно како и да ги понижува државните институции оценувајки ги како второстепени односно со понизок ранг од партијата или власта.
Сите ние мораме во нас да ја носиме правдата како основен двигател на развој на еден народ и не може политиката и криминалот да биде пред правдата и вистината. Криминалот можда се исплати краткорочно на поединци, а масата народ која слепо следи и се надева на некој ќар од оваа или онаа политичка опција додека тие си ги приграбуваат народните пари и парите од странските кредити, и останува мизеријата и конфликтот.
Просто кажано ако не си министер или некој висок функционер ке останеш со курот во рака,без разлика што си гласал за нив и ти нашле работно место. Најверојатно ке бидеш гневен и многу лесен за манипулација и втурнат несвесно во конфликт.
Убаво рече Орбан во својот говор пред некој ден "Да останеме обединети зошто само така ке останеме слободни".

Народот да го поддржи судството,(а на судството му треба помош), да се ослободи од политичките притисоци, и да дели правда.
Така и нашите деца ке знаат што треба а што не треба, што е праведно а што е неправедно, ке имаат поисправени вредности кон кои ке се насочуваат во животот.
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
Затоа утрово се уапсени членови од семејството на чауш и други негови пријатели
И? Шо има врска то со ЦРМ? Или мислиш дека мене ми е гајле за таму некој некој рандом чауш криминалец?
То е разликата меѓу мене и тебе...мене не ми е гајле за то кој ќе оди во затвор ако е криминалец. Јас не зависам од никој. Ти од друга страна....
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.211
Поени од реакции
20.933
Ако е она глупа какви се тие што ја изгласаа неа за специјален јавен обвинител... идиоти ретардирани можда или нешто уште пониско?
Паметни.

Логика бе батка. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom