Уставен ја прифати иницијативата за помилување за изборни нерегуларности

Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
:facepalm:

Неверојатно, неверојатно.
ne se istrčuvajte ....ovoj zakon za ograničuvanje na dela koj smee da se amnestiraat dali voopšto funkcioniral ? ...kako e amnestiran ex glumecot Kili a koj beše osuden za proizvodstvo na psihotropni supstanci ?? i drugi mal milion raboti...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
ne se istrčuvajte ....ovoj zakon za ograničuvanje na dela koj smee da se amnestiraat dali voopšto funkcioniral ? ...kako e amnestiran ex glumecot Kili a koj beše osuden za proizvodstvo na psihotropni supstanci ?? i drugi mal milion raboti...
Не беше амнестиран туку ослободен бидејќи тревата ја користел за лична употреба
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.143
Прави педофилски работи, отвараат истрага, дур започне процес го снемува, и никој не може да го најде. Не му треба аболиција за тоа.
Да, ама така ке заврши на потерница на Интерпол, па ќе мора да се крие и ред други работи.
Вака е помилуван и може што сака слободно да прави во странство.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Народот го сака овој закон. Овој закон е изгласан и ќе донесе голем напредок во државава. А вие соросоиди не само протестирајте безврска кога не ги разбирате работите.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
ако педофилот е дпмне-овец може да биде помилуван. ако е од сдсм нека скапе во затвор ѓубрето, нека се обеси на решетките манијакот.
ako e od sdsm ne smee ni da se osudi...ete go veruš 2 junior vo Grčka sedi muva ne go laze ,,,
a ne vi teknuva što eden nastavnik ili direktor na školo mislam od Dračevo , namesten beše so lažni svedočenja na učenici ??? Odgovaraše nekoj ???
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Да, ама така ке заврши на потерница на Интерпол, па ќе мора да се крие и ред други работи.
Вака е помилуван и може што сака слободно да прави во странство.
Ќе оди во некоја азиска држава и до крај на живот ќе се врти со деца. Ако има некој со таков фетиш/болест. Таму нема ни Интерпол, ни нешто такво. Мислам, валда не очекуваш да дојде во Лондон аболиран педофил, и Британциве да го пречаат со отворени раце? Тоа звучи малце надреално. :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Не беше амнестиран туку ослободен бидејќи тревата ја користел за лична употреба
ama bratmu ja prodaval, mnogu imaa, matno beše toa osloboduvanje ... a drugo e SEGA, smenet e zakonot..
eve najdov, Kili si odležal 1 godina ...
Кили пред повеќе од една година беше фатен со марихуана која ја одгледувал во подрумот на својата викендичка. Иако се правдаше дека ја користел за медицински причини, судот го осуди на една година затвор која актерот си ја одлежа.
Но има еден друг случај, фатија функционер на ОБСЦЕ, украинец, кој организирал шверц на хероин од Турција за Албанија ( Италија ) преку Македонија, нема 4-5 години, го пуштија дома во Украина а делото беше тука направено ... друго се сообраќајки за кој имаат имунитет странските мисии, не верувам дека имаат и за шверц на хероин...
 
Последно уредено:
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
ako e od sdsm ne smee ni da se osudi...ete go veruš 2 junior vo Grčka sedi muva ne go laze ,,,
a ne vi teknuva što eden nastavnik ili direktor na školo mislam od Dračevo , namesten beše so lažni svedočenja na učenici ??? Odgovaraše nekoj ???
така е. сдсм амнестираше, помилуваше, не ги ни осудуваше, сега на дпмне е ред.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Мене ме интересира зошто во опозициските медиуми нема наслов "Уставниот Суд ги врати ингеренциите на претседателот од 2009 година?" Да не е случајно спин ова со педофиливе? Не разбирам зошто имаат потреба да лажат и патетизираат. Нели ова е за да се заштитат миле и гордана? Зошто има потреба да се филува со патетични приказни дека дилерите и педофилите сега може да прават што сакаат?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Site gledat napred, ovie kutrite nazad se vrakjat 2009,2008,2006 i tn.. Toj e toj zaostanat mentalitet. Se dodeka postojat vakvi razmisluvajna Makedonija ke strada.

Nesto od 1927 nemas na um???
2009 беше пред 7 години. Уставот е донесен 1991 или и тоа треба да го заборавиме? Манипулирате глупо. Фокусирај се на поентата - вие мислите дека ова е донесено ради наводните изборни измами кои се третират од СЈО во моментов. Зошто има потреба од спомнување педофили дилери и не знам што и зошто создавате привид дека овие дела сега се легални? Од 1991 до 2009 претседателот ги имаше истите овластувања како што го има од вчера. Не е ова некоја нова измислица или невидено во светот. Значи фокусирајте си се на Миле и Гордана а не на вакви манипулации.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
и повторно манипулација. Никој дури ни во тие прилепувани разговори што ги објавивте не рекол ЕДНО УБИСТВО НЕ МОЖЕШ ДА СОКРИЕШ во смисла "до кај дојде работава човек не може едно убиство да сокрие" како што се обидувате вие да манипулирате. Туку буквално тоа го вика "Убиство не може да сокриеш" во смисла не се работи за проаѓање на црвено на семафор па да скриеш. Не знам кај кого ви палат овие финти и манипулации.[DOUBLEPOST=1458204514][/DOUBLEPOST]
,,edno ubistvo nemozes da sokries"
-Sho ti e cudno, koga za ubistvo ne se odgovara, za pedofilive, drogashive sitna rabota e.

Neka dupat bre, neka se drogirat dava drzavata, se so ti treba e samo partiska kniska.[DOUBLEPOST=1458204335][/DOUBLEPOST]
Зошто овај закон е изгласан непосредно пред операцијата на СЈО? Никој не манипулира, законот е во целост пренесен така како што е изгласан.
Мене не ме интересира како било во 2009, 7 години од тогаш се поминати.Мене ме интересира како е моменталната состојба и 2016год.

Сега, парти настрана и постависе во улога на независен.
-Дали за тебе е нормално изласување на ваков закон?, и дали со самото ова изгласување ја префрлаш топката кај дпмне за иборни манипулаци и местенки на изборите? ИЛИ сеуште седиш на ставот дека изборите беа чисти, и дпмне на коректен и фер начин победуваше сите овие години? без притоа да знаеме колкаво точно гласачко тело има.
не може да не те интересира како било претходно кога тука зборуваш за ослободување педофили и не знам што. Еве ти викам дека овој закон во оваа форма бил актуелен од 1991 до 2009. Сега е пак актуелен. Не се измислило нешто ново.
А влијанието на овој потег ќе се знае доколку дојде до некоја таква аболиција во иднина. Сега за сега нема никакви најави за такво нешто. Ако има ќе коментираме.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.111
Поени од реакции
6.760
овде имало луѓе кои се надминуваат себеси,ај ќе прифатам што им лапаат јајцата на моќни функционери , али да им ги дадеш децата да вршат блудни дејства и око да не ти трепни, да се вадиш дека е законски тоа...............се нарекуваш човек ??
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
и повторно манипулација. Никој дури ни во тие прилепувани разговори што ги објавивте не рекол ЕДНО УБИСТВО НЕ МОЖЕШ ДА СОКРИЕШ во смисла "до кај дојде работава човек не може едно убиство да сокрие" како што се обидувате вие да манипулирате. Туку буквално тоа го вика "Убиство не може да сокриеш" во смисла не се работи за проаѓање на црвено на семафор па да скриеш. Не знам кај кого ви палат овие финти и манипулации.[DOUBLEPOST=1458204514][/DOUBLEPOST]
не може да не те интересира како било претходно кога тука зборуваш за ослободување педофили и не знам што. Еве ти викам дека овој закон во оваа форма бил актуелен од 1991 до 2009. Сега е пак актуелен. Не се измислило нешто ново.
А влијанието на овој потег ќе се знае доколку дојде до некоја таква аболиција во иднина. Сега за сега нема никакви најави за такво нешто. Ако има ќе коментираме.
Јас ваков закон не би подржал, кој и да дојди на власт. Секој мора да одговара за својте дела.
Дпмне сама против себе си прави хајки со измешано време и место на донесува на банални одлуки кој во последно време се доста чести. И со секое применување на вакво дејствие одма вината се префрла кај власта затоа што овозможи такви закони и одлуки шо остава место за манипулација.
Во сите држави, за опозицијата е многу нормално да ги бара црните дамки на власта. НЕ Е нормално власт да протестира против опозиција, е тоа го нема никаде во светов.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom