Уставен ја прифати иницијативата за помилување за изборни нерегуларности

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.241
Поени од реакции
81.384
Верувај повеќе ги ценам затоа што си се борат за своето бе, какво и да е... А овие што се кул и за кои ''сите се исти'' aко не им смета тоа што некој го узурпирал цел систем и утре може да решава со нивните животи и без око ќе им пресуди тогаш за нив немам никаква почит, нула, на таквите би им се смеел кога ќе им нанесат неправда.
Затоа си за СДСМ.[DOUBLEPOST=1458141994][/DOUBLEPOST]
Оној Антонио Милошовски ми е сумљив мене... ме потсеќа како да има нагони слични на католичките свештеници...
naah, само е бугарофил.
Али тоа и не е така лошо.
Сто пути боље неголи србоман како газдата негов.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Затоа си за СДСМ.
Затоа ќе гласам за опозиција, затоа што ќе се одкоренат овие... Но на следните избори никој нема да ме спречи да гласам за другата опозиција овие ако претераат.

Види јас немам никаква корист од СДСМ нити пак ке имам ако победат, не сум како Бастерд и Брутус па да зависам од партии, може утре со нив ќе идам на протести за нешто што ќе ми смета :)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.111
Поени од реакции
6.760
Затоа ќе гласам за опозиција, затоа што ќе се одкоренат овие... Но на следните избори никој нема да ме спречи да гласам за другата опозиција овие ако претераат.

Види јас немам никаква корист од СДСМ нити пак ке имам ако победат, не сум како Бастерд и Брутус па да зависам од партии, може утре со нив ќе идам на протести за нешто што ќе ми смета :)
после 25 годишно искуство ти велам дека проблемот не се решава со гласање ами со гилотина - другиот што ќе дојде на власт да не помислува да си игра со народот
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Не те нервира ништо. Утре ко ќе дојдат на власт ќе си земеш книшка и од нив и ќе отвориш друг акаунт овде па за нив ќе работиш.
А ти пак ќе кукаш и ќе се бунтуваш виртуелно.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Зошто Грујо сакаше да стави монитори за дечињата у Мерџото од 600к јурци? Рече за да седеле мирни се се поклопува...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.086
Уставен е мртов со формирањето на СЈО, која е јасно забранета со устав.Кој идиоти ми се опозиционерите, тешка работа.А да протестирате и против СЈО, бидејќи е и тој неуставен, или слабо.Најјако сите дојделе сами, а и на едниот и во другиот протест, у прв борбен ред беа струмичани.Исти сте , а СДС, а УЧК ДПШНЕ, нема разлика.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.241
Поени од реакции
81.384
Хах, со новиот закон председателот ќе можел да помилува и осомничени, немора ни осудени да се.
:pos:
 

king-makedon

THE KING
Член од
5 декември 2008
Мислења
503
Поени од реакции
262
Па ни Заев не беше осуден.Научи разлика меѓу помилување и аболиција.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.241
Поени од реакции
81.384
Абе ја викам, штом овие за воени злосторства беа амнестирани, сите треба да бидат.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Имаме експерти за разлика помеѓу амнестија и аболиција, нема потреба да се дискутира за тоа. Треба само да ги почекаме да се произнесат.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.219
Поени од реакции
20.994
Види јас немам никаква корист од СДСМ нити пак ке имам ако победат, не сум како Бастерд и Брутус па да зависам од партии
Да си бил ти неутрален и слободоумен како што се претставуваш на форумов, немаше да се бламираш со рејтинзите на овој начин, и вака очајно, како просјак да молиш за глас по форуми.

СДС имале убедлива предност моментално, но после контра-протестов ќе се зацементирале со апсолутнa власт. Како Фринџ, кога викаше дека имало 900,000 дпмнеовци во државава. :LOL:

Не ми е јасно што сакаш да постигнеш со ова, освен да испаднеш поглуп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom