Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
Jas kako sto znam LOYAL FANS go napravija toa brastvo!!!

Od koga Schalke gostuvase na gradski,koga igraa Pobeda-schalke,del od komitite navivaa protiv Pobeda
lesno e nekoj da se kiti so tugji perja.
Kako sto znam LF go napravija toa bratstvo so navivacite na Salke koga gostuvase VARDAR vo Gelzenkirhen.
Togas navivacite na Salke im pomognaa i da se vratat nazad bidejki ne im stigaa pari.

si gi izmesal brzinite momce.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.611
Поени од реакции
70.149
lesno e nekoj da se kiti so tugji perja.
Kako sto znam LF go napravija toa bratstvo so navivacite na Salke koga gostuvase VARDAR vo Gelzenkirhen.
Togas navivacite na Salke im pomognaa i da se vratat nazad bidejki ne im stigaa pari.

si gi izmesal brzinite momce.
Вистина е тоа, но ако не си знаел сега ЛФ се дел од Комити и автоматски братството е КОМИТИ-УГЕ.
Паметен си ти, само се правиш наудрен :)
 

i5.

Форум Џедај
Член од
12 април 2010
Мислења
201
Поени од реакции
90
Под видеото види коментари ја имаш преработката:salut:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Резултат за двомечот во Ниш кој требаше да се одигра денеска против Ергоном.?
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Pupovic Miljan
dolazim po titulu....MZT Skopje!

Дали е вистина дека овој играч потпишал за МЗТ ?
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Pupovic Miljan
dolazim po titulu....MZT Skopje!

Дали е вистина дека овој играч потпишал за МЗТ ?
Од каде овој коментар ?
Мицко моментално настапува у Германија во Дизелдорф..
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Најнови засилувања на МЗТ Скопје од денеска се Миљан Пуповиќ и Никола Васиќ. Инаку од денеска Александар Петровиќ не е повеќе тренер на МЗТ Скопје, за изборот на новиот тренер ќе се знае деновиве.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.018
Поени од реакции
7.613
:eek:ftopic:
Гледам ќе има пак протест сабота така се најавува на фб но никаде не видов ваш официјален став околку тоа дали ќе учествувате :smir:
па ако може одговор по ПП :salut:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.474
Поени од реакции
42.841
Во денешното издание на Дневник излезе инфо дека Наумовски се враќа на теренот а Јоловиќ ќе биде тренер на МЗТ.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Во денешното издание на Дневник излезе инфо дека Наумовски се враќа на теренот а Јоловиќ ќе биде тренер на МЗТ.
МЗТ во Суперлигата со Наумоски на паркетот и со Јоловиќ на клупата

Најдобриот кошаркар во историјата на мак-баскетот уште пред почетокот на сезоната беше најавен како засилување, а се очекува да дебитира на мак-сцената во разигрувањето за титулата
Со најдобриот кошаркар во историјата на мак-баскетот Петар Наумоски (42 год.) во тимот и неговиот близок пријател Будимир Јоловиќ како тренер, а со Милјан Пуповиќ (210 см) на центарската позиција, МЗТ Скопје Аеродром е можно да стартува во Суперлигата, која почнува на 26 февруари. Ветеранот Наумоски кој уште од почетокот на сезоната е најавуван како засилување на МЗТ сезонава, с` уште го нема облечено синобелиот дрес на тимот од Аеродром, но според кошаркарските кулоари популарниот Пеце наскоро треба да заигра во салата „Јане Сандански“.

Наумоски речиси целата кариера ја помина играјќи во странство. Во Македонија само една сезона настапуваше за Работнички и тоа во далечната 1991/92. Интернационалната кариера ја градеше како играч на Југопластика со која има две титули европски првак, а има играно и во Ефес Пилсен, Бенетон, Монтепаски Сиена, Пипо Милано и Улкер, каде што последен пат играше во 2004 година. Пред почетокот на сезонава Наумоски во клупските простории на МЗТ се сликаше со дресот на МЗТ, на кој стоеше неговото презиме и бројот 10.

МЗТ моментно во првенството имаат 14 победи и само три порази, но иако тимот е на второто место на табелата, навивачите бараат смена на тренерот Александар Петровиќ кој с` уште е на клупата. Како можна замена за Петровиќ се споменува Јоловиќ. Популарниот Будо пред повеќе од 20-ина години има играно за МЗТ. До пред неколку сезони тој и во петтата деценија од животот рамноправно се бореше со помладите кошаркари. Како тренер работеше во тимот на Соколи.

Покрај добро познатите и проверени имиња на Наумоски и Јоловиќ, МЗТ на центарската позиција се засили и со Србинот Пуповиќ, кој пред неколку сезони играше за Струмица 2005. Во најава е и американско засилување на плејмејкерската позиција. МЗТ в сабота му гостува на Торус во последното коло од регуларниот дел од сезоната, а веќе за 10 дена почнува Суперлигата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom