Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.537
Поени од реакции
6.202
Гриезман сезонава игра како втор напаѓач, затоа се изнадава голови, не игра крило ко минатата сезона. А и од тука подобри игри прикажува. Али сеедно, предобар играч
И минатите 2-3 сезони бележеше одлични бројки како крило. Предобар финишер е.
Гризман или Марез за десно крило. Каков Фегули какви бакрачи. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.551
Поени од реакции
43.024
И Гризман и Марез, не му верувам толку многу на арапчето за да го ставам во ист кош со Гризман. :)
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Предноста на Марез пред Гризман е што има искуство во ПЛ. Пример Депај секој можен дриблинг му поминуваше во Холандија за да во ПЛ не може ни еден дриблинг на натпревар да му помине, додека Марез веќе знае како против англиски екипи и знае која финта може да помине, а која не. Истото и со Ди Мариа.
 
E

Epsilon

Гостин
Затоа ти викам ако имаш информации поврзани со темата на разговор пиши слободно па може да продискутираме, гледам се замараш повише кој каков е во фан клубов отколку да си го кажеш твоето мислење.
Ама јас ти пишав пошто ме интересираше твое мислење, не знам зошто си олку напнат....
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.405
Поени од реакции
3.314
Абе каков Фегули,не е константен.
Туку викате дека Гризман повеќе играл зад напаѓачот..И полушпиц ни треба,Руни и Мата се очај.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
За вечер се знае, Шнајдерлин, Депај и Варела обавезно на клупа. Другото како било.
 
S

silmarillion

Гостин
http://mrt.com.mk/node/5182

Пошто газдава на МТВ побитно му е да копира вести од Курир отколку да има програма, ќе биде некој/а добар/а да сподели инфо дали на нашата велелепна радиодифузна МТВ ќе не даваат вечер?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
http://mrt.com.mk/node/5182

Пошто газдава на МТВ побитно му е да копира вести од Курир отколку да има програма, ќе биде некој/а добар/а да сподели инфо дали на нашата велелепна радиодифузна МТВ ќе не даваат вечер?
Да ќе не даваат, барем до толку сме заслужиле ваљда, им го пуниме џебот па редно е више.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
http://mrt.com.mk/node/5182

Пошто газдава на МТВ побитно му е да копира вести од Курир отколку да има програма, ќе биде некој/а добар/а да сподели инфо дали на нашата велелепна радиодифузна МТВ ќе не даваат вечер?
Брат имаш десно огромен банер Ливерпул-Манчестер Јунајтед веќе неколку дена на сајтов на МРТ.
Еве и линк
 
S

silmarillion

Гостин
Јеботе банер : )) Дај програм бе ја стара школа сум, башка треба да скролам надоле за тоа, а ѓубрето од новости што го постираат не ме занима : ))) Фала!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
За вечер се знае, Шнајдерлин, Депај и Варела обавезно на клупа. Другото како било.
Играле не играле исто му доѓе ! Шнајдер храбро сеуште се ориентира , Пинокио ди Оланда може да донесе плус во нашата игра , кога ќе престане да биде циркузант а А.Б. номер 2 , нека го поживее господ ама време му е или да покаже дека го бива или да ојт позајмица на 5-6 години !
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Вечер ако стартува пак со Керик самоубиство ќе е. А некако ми е дека Фелаини ќе почни од почеток.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Да не го урочам ама на Фелаини му иде на дербиња. Секогаш се бори за топка, ја гради, задњи минути е во наш шеснаесетник и ги чисти нафрлените.. А и Ливерпул џуџиња имаат во состав, не би било лоша идеја да стартува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom