Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Па само администрација на дпмне е 150-200к а кога ќе го помножиш најмалку х 3,дпмне има околу 600 гласачи на кои кога ќе го додадеш уште најлмалку 100к другото членство и 50к кои во последен момент би гласале за дпмне излегува дека приближно има 750к гласачи.
Тоа е болната вистина а сдсм ќе експлодирајте од завист
и плус 600 000 од картите , абе цела Македонија Дпмне е. Дпмне е минато тоа е болната вистина, која многу ја знаат. Помина времето . Најлошо е шо и свесно мават со глава у зид. Ама ако се бројат деновите кога ке ќутат како пи*ки. :) Еве и администрацијата не е задоволна нешто у последно, се спремат за протести. И најверните го напуштат бродот ?
 
Последно уредено:

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.219
Поени од реакции
20.995
и плус 600 000 од картите , абе цела Македонија Дпмне е. Човече минато сте соочетесе со вистината. Помина вашето време. Најлошо е шо свесни сте , и свесно мавате со глава у зид. Ама ако ви се бројат деновите кога ке ќутите како пи*ки. :) Еве и администрацијата не ви е задоволна нешто у последно, се спремат за протести. И најверните ве напуштат?
Истите муабети како пред секои избори: "готови сте", "помина вашето време", "паѓа режимот", "време е"... Како не ви здосади досега, јас не знам. Ај еднаш, два пати да е, ама девет пати досега истите муабети цело време. :tapp:
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Истите муабети како пред секои избори: "готови сте", "помина вашето време", "паѓа режимот", "време е"... Како не ви здосади досега, јас не знам. Ај еднаш, два пати да е, ама девет пати досега истите муабети цело време. :tapp:
:D :D Ovaj pat e premnogu poinaku odkolku so mislis deka e isto ;)
 
G

Goldie

Гостин
Па само администрација на дпмне е 150-200к а кога ќе го помножиш најмалку х 3,дпмне има околу 600 гласачи на кои кога ќе го додадеш уште најлмалку 100к другото членство и 50к кои во последен момент би гласале за дпмне излегува дека приближно има 750к гласачи.
Тоа е болната вистина а сдсм ќе експлодирајте од завист
Кај беа тогаш тие 700.000 гласови на последниве избори ? Летате со паметот и тие и тие, на последниве избори имаше 481к дпмне и 283к сдсм, сега може само да погодуваме како ќе биде резултатот ама според мене сдсм може да се надева на некои си 100к гласови + додека дпмне ќе има сериозен пад ама пак не очекувам да бидат под 400к што значи ќе бидат тесни изборите.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Jas mislam deka na najgolem broj od naselenieto vo Makedonija izborite mu se vo vtor plan.

Siguren sum deka pred se, se za kriminalcite da odat vo zatvor i da se icisti cela drzava od kriminali, pa izbori u vtor plan :)
 
Последно уредено:

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Кај беа тогаш тие 700.000 гласови на последниве избори ? Летате со паметот и тие и тие, на последниве избори имаше 481к дпмне и 283к сдсм, сега може само да погодуваме како ќе биде резултатот ама според мене сдсм може да се надева на некои си 100к гласови + додека дпмне ќе има сериозен пад ама пак не очекувам да бидат под 400к што значи ќе бидат тесни изборите.
Ни монтирани разговори ни па еу и мурика колкава и да имаат помош од домашниот непријател (сдсм) нема да ја сменат вољата да граѓаните и вистината дека дпмне пак ќе победи
Со толкава голема разлика во корист на дпмне не би рекол дека ќе бидат тесни изборите.
И баш заради таа разлика сдсм се плаши да излезе на избори што самата ги бараше.[DOUBLEPOST=1457639382][/DOUBLEPOST]
:D :D Ovaj pat e premnogu poinaku odkolku so mislis deka e isto ;)
Секој пат е поразличен од претходниот ама никако да победите.
Да и сега е поразлично од последните избори.
И на последните избори бевте сигурни дека ќе победите ама загубивте 9:0 и сега овие што треба да бидап одамна е познато дека резултатот ќе биде 10:0 во корист на дпмне.
 
Последно уредено:
G

Goldie

Гостин
Да не си во кожа на Груевски, индиректно какви пораки му праќаат алал да им е.

Ни монтирани разговори ни па еу и мурика колкава и да имаат помош од домашниот непријател (сдсм) нема да ја сменат вољата да граѓаните и вистината дека дпмне пак ќе победи
Со толкава голема разлика во корист на дпмне не би рекол дека ќе бидат тесни изборите.
И баш заради таа разлика сдсм се плаши да излезе на избори што самата ги бараше.[DOUBLEPOST=1457639382][/DOUBLEPOST]
Секој пат е поразличен од претходниот ама никако да победите.
Да и сега е поразлично од последните избори.
И на последните избори бевте сигурни дека ќе победите ама загубивте 9:0 и сега овие што треба да бидап одамна е познато дека резултатот ќе биде 10:0 во корист на дпмне.
Првен одговори ми на прашањето што ти го поставив, од каде дпмне ќе добие 700к гласови кога на предходните избори имаше 481к и тоа со притисоци, уцени, носење гласачи од надвор, непрочистени списоци, цели министерства ставени во корист на кампањата итн

И кој тоа “бевте“ ? Па јас не сум сдсм ниту имам членска книшка ете за сдсм никогаш немав гласано до сега, ама еве откако се уверив дека овие скроз ја злоупотребиле власта ќе гласам против нив. Нека завршат одговорните во затвор, нека се реформира дпмне па ќе видиме после што-како.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.244
Поени од реакции
81.389
Ни монтирани разговори ...
И тоа не само монтирани, туку креирани, монтирани, сечени, лепени и прелепувани, кратени и менувани разговори.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.111
Поени од реакции
6.760
И тоа не само монтирани, туку креирани, монтирани, сечени, лепени и прелепувани, кратени и менувани разговори.
заради лепени , менувани разговори си даде оставка пола влада, значи карактер нула
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Ни монтирани разговори ни па еу и мурика колкава и да имаат помош од домашниот непријател (сдсм) нема да ја сменат вољата да граѓаните и вистината дека дпмне пак ќе победи
Со толкава голема разлика во корист на дпмне не би рекол дека ќе бидат тесни изборите.
И баш заради таа разлика сдсм се плаши да излезе на избори што самата ги бараше.[DOUBLEPOST=1457639382][/DOUBLEPOST]
Секој пат е поразличен од претходниот ама никако да победите.
Да и сега е поразлично од последните избори.
И на последните избори бевте сигурни дека ќе победите ама загубивте 9:0 и сега овие што треба да бидап одамна е познато дека резултатот ќе биде 10:0 во корист на дпмне.
U pravo si :) Jak prognozer si nema sho, sho padna so muabetite sho go umarashe ovde deka nema da ima ostavka,nema da ima tehnicka, nema da ima Izbori-pa ke ima. Nema SJO.
Kako toa, kaj otidoa sea tie prazni muabeti?

Gledash deka ne ti odi so pocenkata ova god, ne e vreme malce pauza da napravish so tvojte analizi i procenki? ne ti odi od rakav gledam nekako :)
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom