Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.621
Поени од реакции
70.277
Odlicno navijanje mladici bravo. Za zal Koki debeliot na najbezobrazen nacin ni pokaza zosto go vikaat komandant, a pederite izgledaa kako ceta. I kaj nas bese taka ama porano, i porano sme gubele i po 50 razlika ama sme bile kako eden. Deneska imase mnogu kapcinja, salcinja, naocarcinja. Deneska nekolku pati mi se cudea koj e ovoj budalava sto se dere, a 5-6 mladici pisuvaat SMS za zal kaj nas stana rabotata da e sema da odis na utakmica. Idracite i trenerot moze da najdat opravduvanje za porazot, los den, gi ponela atmosferata izgorele vo zelbata, KOE E NASETO OPRAVDUVANJE.
Извадок од ФБ од некој постар тип...
Сепак има незадоволства од навивањето и во вашите редови :wink:
Бтв гледам повеќето го напаѓаат Ацо на ФБ (го делам нивното мислење), така да изгледа не му бега бркање од тренерското место :toe:
И незнам зошто некои се воодушевени од вчерашната игра на Петровски кога беше трупец :toe:
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Јас се согласувам со сите што го напаѓаат Ацо, и те како треба да се смени зошто мисалм дека не вади максимум со овие играчи кои му се на располагање, јас сум позитивно изненаден од Теодосиќ на дербито, мислев дека е многу послаб
 
П

Паспарту

Гостин
Баш читав прееска на фб, премногу го плукаат Теодосиќ, а мене вчера ми остави сосема добар впечаток, барем според мене во таборот на МЗТ сигурно беше помеѓу подобрите. Секоја чест за Кирил, прераснал во сосема добар играч... :)

Инаку некој да не се сеќава на оригиналот од песната што одеше на полувреме, нешто во стил "Аеродромцитеее..."
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.908
Поени од реакции
1.548
Ова да беше единствена утакмица во која ја сум го глеал Теодосиќ и јас ќе помислев дека му е до колена на брат му.
Вака сум сигурен дека неможе да му се фати за мал прст на Јане, а не па на дечкото со кој е во крвно сродство и кој моментално разара у Олимпијакос. :wink:
 
П

Паспарту

Гостин
Ова да беше единствена утакмица во која ја сум го глеал Теодосиќ и јас ќе помислев дека му е до колена на брат му.
Вака сум сигурен дека неможе да му се фати за мал прст на Јане, а не па на дечкото со кој е во крвно сродство и кој моментално разара у Олимпијакос. :wink:
Во нашава лига се знае какви странци доаѓаат, оние кои во втора српска лига имаат просек од 6мин по натпревар и 0,4 поени... Едноставно е, колку пари-толку музика :)

Инаку мене муабетот ми беше за вчерашниот натпревар, премногу го плукаат, а беше далеку од лош.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Зошто бевте значително помалку од претходниов пат има некоја причина? :) Иначе за навивањево 1 полувреме одлични бевте потоа настана прекинот и почнаа да ве стигаат и скоро да не пеевте а некој момент и воѓата ви ги прикажа своите вокални способности :)
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Зошто бевте значително помалку од претходниов пат има некоја причина? :) Иначе за навивањево 1 полувреме одлични бевте потоа настана прекинот и почнаа да ве стигаат и скоро да не пеевте а некој момент и воѓата ви ги прикажа своите вокални способности :)
По што увиде ти дека сме биле помалце...еве ти од двете утакмици слики, па размисли за тоа што го кажа


149607_477116263815_152068998815_5308129_8376316_n.jpg

179894_10150118887843816_152068998815_6000233_6440161_n.jpg
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Горе беше попразно а и на страна не беше ка што беше тогаш... ајј вие си знаете ;)
 

i5.

Форум Џедај
Член од
12 април 2010
Мислења
201
Поени од реакции
90
gdfbdf.jpg b rbrbr.jpg Дел од трибината.Не би рекол дека цпб биле повише,од моја страна како што гледав цела лева страна им беше празна :toe:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.379
Поени од реакции
28.211
Да прашам само без провокација некој да ми врати и не го сваќајте ова како провокација ве молам :) Што мислите со новиот транс и која е целта на тоа имитирате цпб или нов "ултрас" филм е тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom