Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Што ќе одлучи СДСМ тоа ќе го каже Бејли, СДСМ имаат добиено слбодоен простор на маневрирање од страна на Меѓународната Заедница, така да се е во нивни раце и најверојатно Заев ќе одлучи да се одложат изборите за да победат со поголема разлика иако и сега СДСМ би победил на избори но со помала разлика од посакуваната.
Во овие услови, со овој распоред на силите во однос на парите, медиумскиот простор, контролата врз гласачкото тело и се друго што оди во пакетот, СДСМ нема да добие избори до 2058.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Е колку бе господин Зајко? Јас до сега ни еден докажан случај не видов. Напротив, се наведува на тоа дека филувате приказни за да избегате од избори.
Вака во штабот ви го полнат мозокот?..јас искрено неможам ниту еден од вас да разберам како е можно воопшто да ја подржувате сектата криминална,чудо невидено сте...затоа Македонија била ваква држава,со ваков народ лесно се манипулира...да ги слушаш онде какви криминали прават на разговорите,како се потсмеваат,како подлго и со омраза разговараат за сите манипулации и кражби што ги имаат направено и ти да ги подржуваш треба искрено да си ретардиран...па и уште СЈО ги направивте дека биле од опозицијата...не знам се чудам искрено
 
D

Darko_ufo

Гостин
Во овие услови, со овој распоред на силите во однос на парите, медиумскиот простор, контролата врз гласачкото тело и се друго што оди во пакетот, СДСМ нема да добие избори до 2058.
Моментално за опозицијата би гласале околу 33,34% а за Вмро 28%, затоа се чека подобар момент на избори кога ДПМНЕ ќе падне на 20% а ќе дојде и тоа многу брзо.

хахах па дај наредна недела нека избори чим е таква ситуацијата хахаха, што ни го ебете мирот на нас обичните луѓе со секојдневни калакурници, ете специјална нек тера и дајте да се расчисти све ова, а не секој ден сакам неќам...
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Вака во штабот ви го полнат мозокот?..јас искрено неможам ниту еден од вас да разберам како е можно воопшто да ја подржувате сектата криминална,чудо невидено сте...затоа Македонија била ваква држава,со ваков народ лесно се манипулира...да ги слушаш онде какви криминали прават на разговорите,како се потсмеваат,како подлго и со омраза разговараат за сите манипулации и кражби што ги имаат направено и ти да ги подржуваш треба искрено да си ретардиран...па и уште СЈО ги направивте дека биле од опозицијата...не знам се чудам искрено
Во штаб немам стапнато во живот а според писаниево твое ти си разочаран од тоа што ти понудиле во штабот.
Немаш коментар за тоа што го напишав? Дека се фаќаат за сламки и лажат на очиглед на сите дека имало креирани гласачи и не знам што само за да избегаат од избори.[DOUBLEPOST=1457537563][/DOUBLEPOST]
Ќе биде забавно ако Бејли на 5 Јуни каже не може на избори, има премногу фантомски гласачи, изборниот список не е прочистен. :icon_lol:
А бе нека каже што сака ние си правиме муабет тука. Гледаме сите што се случува.
 
Член од
17 мај 2014
Мислења
30
Поени од реакции
6
Една работа само не ми е јасна, зошто нема да има гласање според одпечаток од прст? Така би се избегнале сите нерегуларности и фалсификати.
 
W

wicked_1

Гостин
Обично соросоиди и демонцка опозициа се тие шо не се дел од агресивната кампања на грујо.

На пример на Телма не ги прикажуваат неговите добри дела за македонија, митинзи, анти-заев кампањи и слично, а ги пуштија снимките со криминалите. Соросоидни предавници. :toe:
 
G

Goldie

Гостин
Што ќе одлучи СДСМ тоа ќе го каже Бејли, СДСМ имаат добиено слбодоен простор на маневрирање од страна на Меѓународната Заедница, така да се е во нивни раце и најверојатно Заев ќе одлучи да се одложат изборите за да победат со поголема разлика иако и сега СДСМ би победил на избори но со помала разлика од посакуваната.
Уфо намали малце од лепакот што го дишиш, обратно е Бејли што ќе каже така ќе прават СДСМ а богами и ДПМНЕ.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Моментално за опозицијата би гласале околу 33,34% а за Вмро 28%, затоа се чека подобар момент на избори кога ДПМНЕ ќе падне на 20% а ќе дојде и тоа многу брзо.
Кој те лаже вака? :pos:
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Моментално за опозицијата би гласале околу 33,34% а за Вмро 28%, затоа се чека подобар момент на избори кога ДПМНЕ ќе падне на 20% а ќе дојде и тоа многу брзо.
ова во потесен круг ги имате овие податоци, ти на маса со зајко и рада седиш ? пошто ни на вашиве портали плусинфо, либертас нема вакви рејтинзи :D
нека падне и рејтинг на вмро 10 посто, дај избори нека има, нека заврши ова
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
There, fixed (y)
(мада, чисто сумњам и во тоа, пошто таквите ко вас порано беа со нив)
Од лично искуство ова збориш. Кога те одбија за работа стана прв критизер на власта. Ве знам ја вас таквите.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Во штаб немам стапнато во живот а според писаниево твое ти си разочаран од тоа што ти понудиле во штабот.
Немаш коментар за тоа што го напишав? Дека се фаќаат за сламки и лажат на очиглед на сите дека имало креирани гласачи и не знам што само за да избегаат од избори.
Каков штаб бе не треси зелени..па тоа што се прочистува списокот е чист доказ дека постоело фантомски гласачи..како можи бе 500.000 гласачи досега да се прочистени,зошто со години наназад не се прочистувало списокот туку запнаа сега откако е извршен притисок од меѓународната заедница?..не се заебавај знаеме како диктаторите ги добиваат изборите бидејќи градот е мал и сите се знаеме едни со други какви притисоци прават и како поткупуваат се и сешто во денот на изборите...тоа е подло и гнасно работење..

Како ќе одат на избори кога знаат дека ќе ги загубат во ваква ситуација,не се будали, со ваква медиумска поставеност и без прочистување на списокот пак ќе јадат тапан од над 100.000 гласови...сто пати со ред губат заради истите работи..па во Битола јас знам еден куп луѓе што гласаа по двапати на различни избирачки места и не само јас туку сите знаат кој се и никој не одговара за нив бидејќи ова е диктатура..никој не смее да писне..тоа за тебе се регуларни избори?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b
Член од
13 февруари 2014
Мислења
233
Поени од реакции
110
Информација од делегат на сдсм дека се ќе направеле да нема избори на 5 јуни. На прашањето зашто одговорот беше се додека грујо не се откриел скроз и пак ќе нагласам - све со амин од странците. Само едно прашање и до овие куродрвците од сдс што само власт им се гледа во очите, што мислите дека после странците ќе бараат од сдсм? Или кур ве боли, тоа не ве интересира...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Може да се кладиме, ама вака да ја преформулираме кладбата. Јас добивам ако избори на 5 Јуни нема, или ако на нив не се појават Грујо и компанија. Во сите други случаеви ти добиваш. Се кладиме по ручек, ќе го земеме и @Raziel со нас.
Бива. Разиел го викаме за да плати, или? :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.246
Поени од реакции
81.391
Од лично искуство ова збориш. Кога те одбија за работа стана прв критизер на власта. Ве знам ја вас таквите.
Ти си веројатно членот кој највише истражувал за мене.
Повише и од АлКаеда и УЧК членовите дури.
Се надевам дека добро те плаќаат, затоа што ми е мерак коа некој на лоповите им краде пари за ништо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom