Уставен ја прифати иницијативата за помилување за изборни нерегуларности

D

Darko_ufo

Гостин
Овде бре од почеток до крај само во првиот ред има преку 300 фантомски гласачи[DOUBLEPOST=1457456539][/DOUBLEPOST]
Па путин зашто грујо знае шах да игра беше во Македонија
Ајде дај ми некој линк од посетата на Путин во Македонија.

Али Путин знае дека не смее да стапне во Македонија, дека тоа е забранета зона за него.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.244
Поени од реакции
81.389
Има уште мноку руско-кинески активности ама во моментов не ми текнуваат
Еве ја ќе ти кажам, мене ми текнуваат. Бројни се примерите на грујовата проруска политика:

2009 - Нова американска амбасада/тврдина, каква што нема нигде у околина, ни на море, ни у Дојран.

2015 - нашиот премиер господинот Никола Груевски му додели „Орден на Република Македонија” на Џорџ Буш

2008 - Maкедонија го призна Косово

2015 - Македонија гласаше за прием на Косово во УНЕСКО

2015 - Македонија гласаше за за поддршка на територијалниот интегритет на Украина. Со документот се прогласува за неважечки референдумот за отцепување на Крим од Украина и припојување кон Русија и се бара од земјите да не ја признаат ваквата територијална промена.

Македонија продолжува да учествува во американските операции во Ирак и Афганистан и е земја со најголем број на војници по глава од жител.

(има и уште али доста се)

Стално викам Грујо да не претерува со оваа проруска политика?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Веројатно оти пред децении не постоеја вакви компјутери, апликации. Ама сега постојат, греота да не се искористат. Не само што се користат, се додаваат и нови-влезови, непостоечки
ок, тогаш дали за тебе е нормално или не, 50 или 100 лица на една адреса во град?
а што би се пријавувале гласачи од Пустец во Кисела Вода ????? впрочем сите се на исто гласачко место, ќе се види кој се ако дојдат да гласат..А била и полицијата на МВРСДСМ, има во избирачки список ЕМБГ на лицата од наводно фантомскиот 3 влез, ако се сака за минутка ќе се расчисти работата... АМА ништо не се расчистува, Проливер ја крие вистината , исто и како за наводните фалц возачки дозволи ... значи ако има фалсификат било каков документ, досега ќе беше ОБЕЛОДЕНЕТО конкретно...овака само нафрлуваат и прават пропаганда, ами ништо не расчистија до крај !!
еве овие мора да се од Пустец , Даниела и Јоханес...:D
ЦХРИСТИАНСЕН ДАНИЕЛА СКОПЈЕ - КИСЕЛА ВОДАМИХАИЛ ЧАКОВ0003А392743Пријави
ЦХРИСТИАНСЕН ЈОХАННЕС СКОПЈЕ - КИСЕЛА ВОДАМИХАИЛ ЧАКОВ0003А030092743
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.189
Поени од реакции
21.883
Долго време сум невработен. Ако ме запослиш во државна институција на 55 или повеќе години, јас ќе те подржувам по диктат. Така некако?
Незнам. Чекам прво Уфо да даде објаснување како тој гледа на тоа, ама ете едно не го сфатил прашањето , друго после исчезна. Незнам што е работата :toe:
 
D

Darko_ufo

Гостин
а што би се пријавувале гласачи од Пустец во Кисела Вода ????? впрочем сите се на исто гласачко место, ќе се види кој се ако дојдат да гласат..А била и полицијата на МВРСДСМ, има во избирачки список ЕМБГ на лицата од наводно фантомскиот 3 влез, ако се сака за минутка ќе се расчисти работата... АМА ништо не се расчистува, Проливер ја крие вистината , исто и како за наводните фалц возачки дозволи ... значи ако има фалсификат било каков документ, досега ќе беше ОБЕЛОДЕНЕТО конкретно...овака само нафрлуваат и прават пропаганда, ами ништо не расчистија до крај !!
еве овие мора да се од Пустец , Даниела и Јоханес...:D
ЦХРИСТИАНСЕН ДАНИЕЛА СКОПЈЕ - КИСЕЛА ВОДАМИХАИЛ ЧАКОВ0003А392743Пријави
ЦХРИСТИАНСЕН ЈОХАННЕС СКОПЈЕ - КИСЕЛА ВОДАМИХАИЛ ЧАКОВ0003А030092743
Денес излезе информација дека се имаат штанцано над 15 000 матични бројки, односно за секој фантом по една бројка... Можеби бројот е 50 000 но сето тоа набрзо ќе се дознае и ниеден спин нема да може да го тргне погледот на Меѓународната Заедница.

За жал бродот стварно тоне и нешто не може да го спаси.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
ова го лае техничкиот од лани па ништо... глупости невидени..ЕМБГ е под надлежност на Матична служба, Министерство за Правда, МВР не е тој што доделува ЕМБГ и државјанства. Работата е друго, пуштен е на интернет избирачки список со доста грешки во адресите, а има доста грешки и во катастар, посебно на новите згради. Но има друго нешто, на сите ОНЛАЈН работи од Катастар пишува не е официален документ, т.е. официален е само пишан документ. Интернет избирачки список е само орјентациона работа, секој граѓанин може да си провери лично и во пишаниот список. Посебно се правеа доста доградби и на колективни згради, посебно во Мичурин, Автокоманда и другде, а има и луѓе кој купиле стан во близина кај што предходно живееле, н.пр. живее по ЛК на Пушкинова 5 а купил стан и на Пушкинова 6...А не дека е проблем време, 3-4 месеци не ја оправаат работата што е забегана со Децении...Чаре само обележување на гласачите како во мојот пост #507
 
Последно уредено:
D

Darko_ufo

Гостин
Добро ќе беше да не е вистина, но ете до таму е дојдена ситуацијава за гласови да се штанцаат и лажни матични бројки за фантоми, сепак ниско паднавме како држава и сме срам за Европа, но промени идат и ќе се воспостави нова гарнитура која ќе треба да го обели образот а колку ќе го обели ќе видиме.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Мене милиција може да ме најде на некоја од 5те адереси!
И што дека може да ме најде на било која адреса кога имам една лк.,еден пасаош и само еднаш ме има во избирачкиот список.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.726
Поени од реакции
7.039
Незнам. Чекам прво Уфо да даде објаснување како тој гледа на тоа, ама ете едно не го сфатил прашањето , друго после исчезна. Незнам што е работата :toe:
Не знам ни јас, само претпоставувам. Како што претпоставувам дека ќе почнеме наскоро појќе да збориме за попис, подршка по диктат. Дури и оние кои сметаа дека пописот е непотребен.

http://media.mk/article/152281/sega-na-makedonija-i-e-potreben-popis-a-ne-procistuvane-na-izbirackiot-spisok
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Добро ќе беше да не е вистина, но ете до таму е дојдена ситуацијава за гласови да се штанцаат и лажни матични бројки за фантоми, сепак ниско паднавме како држава и сме срам за Европа, но промени идат и ќе се воспостави нова гарнитура која ќе треба да го обели образот а колку ќе го обели ќе видиме.
Нема врска... овакви работи има секаде, а тоа што лапрдаат за штанцање на ЕМБГ е лаѓа...друго е фалц исправи што ги прават измамници, трето е давање двојно државјанство... јасна е шемата на СДСМ, без ништо конкретно да измислува афери и одложува избори, ако не се одржат ни на 5 јуни треба раскинување на Пржински договор и бркање на техничките министри... а председател на ДИК е секогаш на опозицијата и тој е најодговорен за избирачкиот список, имале време 10 години да си најдат методологија за уточнување на податоците. И пак да споменам, Бришење од ИЗБСписок на лице кое има право на глас е Изборен Криминал, а непрочистување на Изб.Список од починати лица е само Изборна неправилност. Изборен криминал е ако некој друг гласа на место на починато или било кое друго лице од Изб.Список...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Многу јасно е дека шип тарите повторно нема да дозволат попис бидејќи занаат дека не си ни 15% не па 25%
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.726
Поени од реакции
7.039
Мене милиција може да ме најде на некоја од 5те адереси!
И што дека може да ме најде на било која адреса кога имам една лк.,еден пасаош и само еднаш ме има во избирачкиот список.
Ти си еден, се надевам. Можеш да имаш една од своите 5 адреси, а можеш да имаш фиктивна, шеста адреса. Првите се законски, а последната, како што кажа овде некој, во најмала рака е неморална.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Не знам ни јас, само претпоставувам. Како што претпоставувам дека ќе почнеме наскоро појќе да збориме за попис, подршка по диктат. Дури и оние кои сметаа дека пописот е непотребен.

http://media.mk/article/152281/sega-na-makedonija-i-e-potreben-popis-a-ne-procistuvane-na-izbirackiot-spisok
Нека ми се јави зајко кога оној со дебелите очила ќе дозволи да се бришат од ИзбСписок шарпланинските Швицарци :eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom