Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Бравоо ацее само ти можиш да ја изиграш Валенсија - рапид виена 0-3 гола !! Умрениве сега се распуцаа да ги распуцаат со калаш на браќана англиски !
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Del Potro 2:0 ke vlaga ? Na Kudla nikakva sansa ne mu dal,ne go gledav ama epten jak natprevar izigral spored statistikata. Smith dosega 3 natprevari vo tri seta izigral.Umorot moze da bide problem.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115
Del Potro 2:0 ke vlaga ? Na Kudla nikakva sansa ne mu dal,ne go gledav ama epten jak natprevar izigral spored statistikata. Smith dosega 3 natprevari vo tri seta izigral.Umorot moze da bide problem.
би требало единствена светла точка е во последно време.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Пробајте НАНТ-Монпеље хен 1 +0.5,во СЛ е 2.10 коеф,шо е бомбона коеф....
Би требало да извади барем бод на домашен терен Нант,против некогаш силниот и неприкосновен Монпеље...
И кец би требало да е чист,ама за посигурно со хендикеп.првиот меѓусебен меч во Монпеље (Х)ИКС завршил...:icon_mrgr:
Од утре ќе почнам да наплаќам..доста е гратиси...:icon_mrgr:
Мислам се уверивте досега дека сум вистинскиот човек шо поседува ВИСТИНСКИ "ДОЈАВИ":cool:
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
би требало единствена светла точка е во последно време.
Ќе надохнадиме денојве за овие неколку падој!
Од утре ќе почнам да наплаќам..доста е гратиси...:icon_mrgr:
Мислам се уверивте досега дека сум вистинскиот човек шо поседува ВИСТИНСКИ "ДОЈАВИ":cool:
Мислев дека си поинаков, но сепак сите мажи се исти ...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.485
Поени од реакции
109.587
Del Potro 2:0 ke vlaga ? Na Kudla nikakva sansa ne mu dal,ne go gledav ama epten jak natprevar izigral spored statistikata. Smith dosega 3 natprevari vo tri seta izigral.Umorot moze da bide problem.
Кудла како да играше со лопата завчера, се живо истера во аут. Делпо доста солиден по едногодишна пауза, ја сменил техниката на сервисот, форхендот исти, од бекенд 90% слајса. Смит е тотална тениска незналица и би требало да го добие, али Делпо периодов не е за на тикет додека не видиме дали може да го издржи темпото и дали ги надминал проблемите со зглобовите.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Само мене мојт ова да ми се десит. Тошо не ми е рамен бе!
Eве го истото со -2.5 да тепа на крај ја чекам ... види ги како играат 4/4 ..
Еј матер да ви ебам гнасна да не победите никогаш !
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Акo ви е зa утехa,еден гoспoдин гo синглирaше Јунaјтед нa 6 000
Човек што стаил 100 евриќи на ваков Јунајтед уопште не можеш да го стаиш у иста реченица со господин
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Pusteni Favors,Hood,Crawford,Beal,Irving,Delpo 2:0,Querrey + ,Cuevas so hendikep.Iskombinirani na poveke tiketi,aj za ubavo neka e.:icon_mrgr:

Hood mi e najsiguren,da vidime sto ke napravi.:oops:
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Pusteni Favors,Hood,Crawford,Beal,Irving,Delpo 2:0,Querrey + ,Cuevas so hendikep.Iskombinirani na poveke tiketi,aj za ubavo neka e.:icon_mrgr:

Hood mi e najsiguren,da vidime sto ke napravi.:oops:
Hood 21.5+ i Irving 24.5+?!!
Zasto zlatna denes bas preteraa so granicite na niv ..so nivnite gluposti poslem godina i pol sum uplatil u mozzart .
Inace prviot na 16/17.5 i Irving na 20/21.5 treba da idat plus ..
Iako dvete natprevara protiv Wizards Hood ima mizerni brojki,ali jbs statistika,srekno ..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.485
Поени од реакции
109.587
@Stefan-kobe kovinic ,gasquet ,wawrinka??
Ковиниќ не знам, жени брате, се е можно тука. Гаске има 4-1 со Киргиос, ама јас не би се кладел ниту ЗА а ниту против Киргиос. Ако му прдне може да растури било кого, ама ако го имаат фатено бубачките може да изгуби од секого. Вавринка треба да победи, Паире денес се глупираше до немај каде.

Пеља ќе тепа, оној Гимено 3 предадени по ред, ти ебам тоа мртвиот тенисер, Пеља е во одлична форма, би требало да го искористи ова.
На Долгополов вреди да се изигра, подобар е од Надал во моментов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom