Најекономично греење и ладење

Член од
6 февруари 2010
Мислења
882
Поени од реакции
923
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.606
Поени од реакции
7.412
Јас за овој. Мислам дека веќе не се продаваат тие механичките .
http://www.delimano.com.mk/elektricni-uredi/digital-faucet-cesma.html
http://ru.aliexpress.com/item/Temperature-Display-Instant-Hot-Water-Tap-Tankless-Electric-Faucet-Kitchen-Instant-Hot-Faucet-Water-Heater-Water/32270618899.html
Mene ovoj mi e skoro pa ist so toj samo 20evra poskap,a sigurno ima i poslicni,...ovoj nabrzinka, prv google rezultat za "aliexpress kitchen instant water heater" :)
 
Член од
30 март 2012
Мислења
376
Поени од реакции
234
I love my wife, nikogas ne bi pravel eksperiment dali ce ja lupne struja eden den so nesto sto se prodava na aliexpress za 30+$ a e istoto kako od delimano, nego ubavo pisa @macci solarot mu e majkata.
Vecerva okolu 18h placav nesto vo tmobile i tamu so reflektori me skuvaja i koga se vrativ vo ducan ete za prv pat pustiv ladenje i toa pola saat. Se otislo u PM, vo fevruari da imam potreba od ladenje
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
882
Поени од реакции
923
solarot denes 75 stepeni na voda

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Имаш само бојлер или комплетно греење преку соларен систем ?

И дајте бе, кој е сервисер за апаратчињата од анхоч ?


I love my wife, nikogas ne bi pravel eksperiment dali ce ja lupne struja eden den so nesto sto se prodava na aliexpress za 30+$ a e istoto kako od delimano, nego ubavo pisa @macci solarot mu e majkata.
Vecerva okolu 18h placav nesto vo tmobile i tamu so reflektori me skuvaja i koga se vrativ vo ducan ete za prv pat pustiv ladenje i toa pola saat. Se otislo u PM, vo fevruari da imam potreba od ladenje
Мислиш не се доволно сигурни ?
 
Член од
17 март 2015
Мислења
204
Поени од реакции
324
Maci sto solar ti e, otvoren ili zatvoren sistem, i so kolku cefki e, kako si zadovolen,koja cena, imam na um da zemam.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
otvoren sistem,boljer gore,so 18 vakum cevki.elektronika pioneer.najdobra investicija do sega,mislam najkorisna.steta sto ne sum stavil porano.
ako vi treba mozam da vi pomognam okolu nabavka.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Член од
5 декември 2015
Мислења
216
Поени од реакции
266
И дајте бе, кој е сервисер за апаратчињата од анхоч ?
Baki otvori si go sam garancija ionaka ne ti pokriva istroseni izabeni baterii, ovie site meracive lesno se otvaraat imaat po nekoe strafce i zlebcinja a mozda i samo na zlebcinja e spoeno t.e se drzi taka da najbolje sam otvori go poleka nezno bez da go puknes ili ostetis nesto i ke gi vidis vnatre bateriite najdi gi na pazarce ili po hubo mubo sam smeni gi.. Osven ako ne ti fakjaat racete odnosno ne majstorises togas batali :)
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
882
Поени од реакции
923
Baki otvori si go sam garancija ionaka ne ti pokriva istroseni izabeni baterii, ovie site meracive lesno se otvaraat imaat po nekoe strafce i zlebcinja a mozda i samo na zlebcinja e spoeno t.e se drzi taka da najbolje sam otvori go poleka nezno bez da go puknes ili ostetis nesto i ke gi vidis vnatre bateriite najdi gi na pazarce ili po hubo mubo sam smeni gi.. Osven ako ne ti fakjaat racete odnosno ne majstorises togas batali :)
Го отворив, ама батеријата е залемена. Личи на отпорник, не се ни гледа дека е батерија. Гаранцијата ионака ми е помината, сакам да знам кој сервис ги поправа,
 
Член од
5 декември 2015
Мислења
216
Поени од реакции
266
@zelenko Ja u anhoch sum nosel eden laptop na reklamacija odavna imaat direkcija i servis onge gore na vodnjanska 20-30m iznad dalfufo e sega dali tamu samo za kompjuteri im e servis a video-data primerno ili nekoj drug im e za elektricnive uredi toa neka kaze nekoj od forumdziive ako znae bollje..
 
Член од
11 јануари 2011
Мислења
121
Поени од реакции
114
Колку знам, Анхоч сопствен сервис имаат, таму на Водњанска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom