Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Мене овој режим ме закопа, верувај се ќе направам да падне!
абее не терај мајтап и ти :) , 10 години работам на нет freelance те гледам и тебе цело време си активен , не си осетил ти проблеми , со девизи работиш :)
у темава тука гледаш се препукуваат само партиски луѓе ...
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.275
Поени од реакции
4.504
Мојот и твојот став е земен за пример како два спротивни ставови и како некој трет непристрасно би ги
МТВ јa зaбoрaви бе?
Ете ги гoре вестите oд Телмa и вестите oд Сител зa прес кoнференцијaтa нa Кaтицa.
Дaли пo се штo слушнaвме нa снимките кoј ги уредувa вестите, кaкo гaсaт струјa нa стaв шo не им се бендисувa, ти уште ми трoпaш тукa зa некaквa демoкрaтијa?

Зoштo не дaвaaт регулaцијa нa медиуми, aкo се тoлку зa демoкрaтијa. Абе лaтaс личнo викa декa се куртoн вести, вие гo брaните. Ај oн лaпa милиoни и дa се прaи нaудрен сеa, oпрaвдaнo е.
Али фaци шo зa ситни пaри ги брaнaт се бедни. Ај силвaневa дa ги брaни, рaзбирaм земa 20 000 еврa зa пaтни сaмo.

Еден месец дa известувaaт реaлнo и бaлaнсирaнo зa крaткo време ќе ги снемa.
Еднa бoмбa не пуштијa еј ти ми збoриш зa демoкрaтијa. Нa МТВ не пуштијa, aј сител, кaнaл 5, aлфa тргни ги нaстрaнa.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Таа е реалноста
вмро = криминал
сдсм = криминал + предавство
Помилувањето на убијците од страна на Грујо не е национално предавство?
 
S

silmarillion

Гостин
Да, ама предавството е субјективна работа. За мене лично трошење на народни пари е еднакво предаство со менување на име.

А криминал е криминал.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
абее не терај мајтап и ти :) , 10 години работам на нет freelance те гледам и тебе цело време си активен , не си осетил ти проблеми , со девизи работиш :)
у темава тука гледаш се препукуваат само партиски луѓе ...
Верувај пред тој freelance многу подобро живеев но си го присвоија мојот бизнис најверојатно со прислушување...
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Ова браначите на власта се некои фриленсери, приватњаци, иселени, self-made men.

Чудна појава
да де одма залепи етикета, бранач на власт сум што викаам да се процесираат криминалци од двете страни а ? дека не може да се процесира само вмро грујо горде, туку треба и зајко мајко и сите топтан и јас сум бранач на власт а ?

ти тогаш што си ? неуспешен во животот, што ти е крива власта што не си се реализирал во животот ?
дај не замарај, цела работа е отидена у курац, како сака нека биде, на крај целава калакурница ќе се реши на избори, само ние како држава ќе искочиме оштетени и оболен народ за власт и пари.

@
Ставрогин

е предавство, не викам не, јас зборам за вакво нешто да не дочекаме

@
silmarillion
ами и чаре ? едните краделе 10 години, сега овие крадат 10 години ?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Кога има Катица најавено прес ми се чини дека секоја недела ќе има.
Има некој инфо?
 
S

silmarillion

Гостин
ами и чаре ? едните краделе 10 години, сега овие крадат 10 години ?
Чаре е чешлање од 91ва до денес. Ако е жив у ќорка, ако е 2 метра под земја лисици на гроб да му се донесат место венец. Па иљадници луѓе умреа од секирации и нервози што од криминална транзиција што од постранзициски криминал, треба да се оддолжи некој некогаш за нив.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.304
Поени од реакции
22.099
Мене овој режим ме закопа, верувај се ќе направам да падне!
И јас имав мака со правиот режим ( овој е мачкина кашлица спрема тој) па не потрчав во првата амбасада на клечење, ама то изгледа од човек до човек е.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
И јас имав мака со правиот режим ( овој е мачкина кашлица спрема тој) па не потрчав во првата амбасада на клечење, ама то изгледа од човек до човек е.
Јас никаде не сум трчал по амбасади, но секако ќе финансирам уривање на оваа власт.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Помилувањето на убијците од страна на Грујо не е национално предавство?
Патриотизам е населувањето на пола Косово во Македонија и територијалната поделба.
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Чаре е чешлање од 91ва до денес. Ако е жив у ќорка, ако е 2 метра под земја лисици на гроб да му се донесат место венец. Па иљадници луѓе умреа од секирации и нервози што од криминална транзиција што од постранзициски криминал, треба да се оддолжи некој некогаш за нив.
Оваа мора да се случи но најубаво да се одигра откако би влегле во ЕУ, НАТО, гледај сега у моментов бидејќи се пробува хаос е у државава, сите соседни земји сакаат да ја искористат ситуацијава додека ние се караме внатре....не се знае кој што сака да искористи од ова
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom